Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - North Carolina

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do North Carolina? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu North Carolina

North Carolina jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aberdeen, Andrews, Apex, Asheboro, Asheville, Atlantic Beach, Bald Head Island, Beaufort, Belmont, Benson, Bessemer City, Black Mountain, Blowing Rock, Boone, Brevard, Burlington, Calabash, Cape Carteret, Carolina Beach, Carova, Cary, Cashiers, Chapel Hill, Charlotte, Charlotte Metro, Cherokee, Colington, Concord, Cornelius, Corolla, Crystal Coast, Davidson, Duck, Durham, Elizabeth City, Emerald Isle, Fayetteville, Fuquay Varina, Gastonia, Goldsboro, Greensboro, Greenville, Hanging Rock State Park, Harkers Island, Harrisburg, Hatteras, Havelock, Henderson, Hendersonville, Hickory, High Point, Highlands, Hillsborough, Holden Beach, Huntersville, Jacksonville, Jefferson, Kannapolis, Kill Devil Hills, King, Kitty Hawk, Kure Beach, Laurinburg, Lexington, Lumberton, Maggie Valley, Manteo, Mars Hill, Marshall, Matthews, Midland, Monroe, Mooresville, Morehead City, Mount Airy, Mount Pleasant, Murphy, Nags Head, New Bern, Newport, North Carolina Coastal Plain, North Carolina Mountains, Oak Island, Ocean Isle Beach, Ocracoke, Outer Banks, Pembroke, Pfafftown, Piedmont, Piedmont Triad, Pilot Mountain, Pinehurst, Pineville, Pinnacle, Princeton, Raleigh, Reidsville, Research Triangle, Roanoke Rapids, Robbinsville, Rockingham, Rocky Mount, Salisbury, Sanford, Scotland Neck, Seagrove, Shelby, Smithfield Selma, Southern Pines, Southern Shores, Southport, Statesville, Sunset Beach, Swansboro, Tarboro, Thomasville, Topsail Beach, Union Grove, Wadesboro, Washington, Waynesville, Weaverville, West Jefferson, Wilmington, Wilson, Windsor, Winston Salem.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Greensboro oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 19.7 ℃ (67.46 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 8.6 ℃ (47.48 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -2.8 ℃ (26.96 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest marzec, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.4.

Podczas podróży po North Carolina zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na North Carolina. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w styczeń to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.8 ℃ (26.96 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.65 ℃ (49.37 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.65 ℃ (49.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.2. Średnia suma opadów 79.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:58 i na końcu miesiąca 10:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w luty to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.3 ℃ (29.66 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.65 ℃ (49.37 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.5 ℃ (56.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8.3. Średnia suma opadów 83.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:51 i na końcu miesiąca 11:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w marzec to 16.3 ℃ (61.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.55 ℃ (65.39 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.1. Średnia suma opadów 93.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w kwiecień to 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.7 ℃ (45.86 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.55 ℃ (65.39 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.95 ℃ (73.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.5. Średnia suma opadów 71.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:06 i na końcu miesiąca 13:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w maj to 25.1 ℃ (77.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.9 ℃ (55.22 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.95 ℃ (73.31 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27 ℃ (80.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.8. Średnia suma opadów 103.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:04 i na końcu miesiąca 14:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w czerwiec to 28.9 ℃ (84.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.2 ℃ (62.96 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27 ℃ (80.6 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.85 ℃ (85.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.8. Średnia suma opadów 97.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:35 i na końcu miesiąca 14:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w lipiec to 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.7 ℃ (67.46 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.85 ℃ (85.73 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.1. Średnia suma opadów 113.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:23 i na końcu miesiąca 14:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w sierpień to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 7.7. Średnia suma opadów 100.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:36 i na końcu miesiąca 13:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w wrzesień to 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.6 ℃ (60.08 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 5.4. Średnia suma opadów 88.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:32 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w październik to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.5 ℃ (65.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 5.9. Średnia suma opadów 91 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:24 i na końcu miesiąca 10:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w listopad to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.9 ℃ (39.02 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.5 ℃ (65.3 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.4 ℃ (56.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.6. Średnia suma opadów 76.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:22 i na końcu miesiąca 9:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w North Carolina w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Carolina w grudzień to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.6 ℃ (30.92 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.4 ℃ (56.12 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.65 ℃ (49.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 7.9. Średnia suma opadów 85.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:45 i na końcu miesiąca 9:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w North Carolina w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Ashevilletemperatura: - najwyższa temperatura: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najniższa temperatura: -0.7 ℃ (30.74 ℉)opady: 68.7mmdeszcz deszcz dni: 9.9
Charlottetemperatura: - najwyższa temperatura: 12 ℃ (53.6 ℉)najniższa temperatura: 0.1 ℃ (32.18 ℉)opady: 84.2mmdeszcz deszcz dni: 9.6
Greensborotemperatura: 4.8 ℃ (40.64 ℉)najwyższa temperatura: 10.7 ℃ (51.26 ℉)najniższa temperatura: -0.6 ℃ (30.92 ℉)opady: 85.9mmdeszcz deszcz dni: 7.9
Raleigh & Durhamtemperatura: - najwyższa temperatura: 12.2 ℃ (53.96 ℉)najniższa temperatura: 0.9 ℃ (33.62 ℉)opady: 79.6mmdeszcz deszcz dni: 9.2
Winston Salemtemperatura: - najwyższa temperatura: 10.9 ℃ (51.62 ℉)najniższa temperatura: 0.5 ℃ (32.9 ℉)opady: 88.9mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.