Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - North Carolina

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle North Carolina? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

North Carolina - jaké počasí lze čekat

North Carolina je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aberdeen, Andrews, Apex, Asheboro, Asheville, Atlantic Beach, Bald Head Island, Beaufort, Belmont, Benson, Bessemer City, Black Mountain, Blowing Rock, Boone, Brevard, Burlington, Calabash, Cape Carteret, Carolina Beach, Carova, Cary, Cashiers, Chapel Hill, Charlotte, Charlotte Metro, Cherokee, Colington, Concord, Cornelius, Corolla, Crystal Coast, Davidson, Duck, Durham, Elizabeth City, Emerald Isle, Fayetteville, Fuquay Varina, Gastonia, Goldsboro, Greensboro, Greenville, Hanging Rock State Park, Harkers Island, Harrisburg, Hatteras, Havelock, Henderson, Hendersonville, Hickory, High Point, Highlands, Hillsborough, Holden Beach, Huntersville, Jacksonville, Jefferson, Kannapolis, Kill Devil Hills, King, Kitty Hawk, Kure Beach, Laurinburg, Lexington, Lumberton, Maggie Valley, Manteo, Mars Hill, Marshall, Matthews, Midland, Monroe, Mooresville, Morehead City, Mount Airy, Mount Pleasant, Murphy, Nags Head, New Bern, Newport, North Carolina Coastal Plain, North Carolina Mountains, Oak Island, Ocean Isle Beach, Ocracoke, Outer Banks, Pembroke, Pfafftown, Piedmont, Piedmont Triad, Pilot Mountain, Pinehurst, Pineville, Pinnacle, Princeton, Raleigh, Reidsville, Research Triangle, Roanoke Rapids, Robbinsville, Rockingham, Rocky Mount, Salisbury, Sanford, Scotland Neck, Seagrove, Shelby, Smithfield Selma, Southern Pines, Southern Shores, Southport, Statesville, Sunset Beach, Swansboro, Tarboro, Thomasville, Topsail Beach, Union Grove, Wadesboro, Washington, Waynesville, Weaverville, West Jefferson, Wilmington, Wilson, Windsor, Winston Salem.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Greensboro a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 8.6 ℃ (47.48 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je březen, průměrný počet deštivých dnů je 9.1. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 5.4.

Při cestování, jehož cílem je North Carolina, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle North Carolina. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci leden je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 8.2. Průměrné srážky jsou 79.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:58 a na konci měsíce 10:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci únor je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.5 ℃ (56.3 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 8.3. Průměrné srážky jsou 83.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:51 a na konci měsíce 11:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci březen je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 9.1. Průměrné srážky jsou 93.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci duben je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7.5. Průměrné srážky jsou 71.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:06 a na konci měsíce 13:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci květen je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.8. Průměrné srážky jsou 103.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:04 a na konci měsíce 14:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci červen je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27 ℃ (80.6 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.85 ℃ (85.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 7.8. Průměrné srážky jsou 97.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:35 a na konci měsíce 14:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci červenec je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.85 ℃ (85.73 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 9.1. Průměrné srážky jsou 113.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:23 a na konci měsíce 14:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci srpen je 30.5 ℃ (86.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 7.7. Průměrné srážky jsou 100.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:36 a na konci měsíce 13:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci září je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 5.4. Průměrné srážky jsou 88.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:32 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci říjen je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.5 ℃ (65.3 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 5.9. Průměrné srážky jsou 91 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:24 a na konci měsíce 10:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci listopad je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 6.6. Průměrné srážky jsou 76.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:22 a na konci měsíce 9:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - North Carolina - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Carolina v měsíci prosinec je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 7.9. Průměrné srážky jsou 85.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:45 a na konci měsíce 9:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli North Carolina. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Ashevilleteplota: - nejvyšší teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)nejnižší teplota: -0.7 ℃ (30.74 ℉)srážky: 68.7mmdeštivé dny: 9.9
Charlotteteplota: - nejvyšší teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)nejnižší teplota: 0.1 ℃ (32.18 ℉)srážky: 84.2mmdeštivé dny: 9.6
Greensboroteplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)nejvyšší teplota: 10.7 ℃ (51.26 ℉)nejnižší teplota: -0.6 ℃ (30.92 ℉)srážky: 85.9mmdeštivé dny: 7.9
Raleigh & Durhamteplota: - nejvyšší teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)nejnižší teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)srážky: 79.6mmdeštivé dny: 9.2
Winston Salemteplota: - nejvyšší teplota: 10.9 ℃ (51.62 ℉)nejnižší teplota: 0.5 ℃ (32.9 ℉)srážky: 88.9mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.