Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - North Dakota

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle North Dakota? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

North Dakota - jaké počasí lze čekat

North Dakota je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abercrombie, Adams, Alexander, Alice, Almont, Alsen, Ambrose, Amidon, Anamoose, Aneta, Antler, Ardoch, Argusville, Arnegard, Arthur, Arvilla, Ashley, Badlands, Balta, Barney, Beach, Belcourt, Berthold, Beulah, Binford, Bismarck, Blanchard, Bottineau, Bowbells, Bowdon, Bowman, Buffalo, Burlington, Cando, Carrington, Carson, Cartwright, Casselton, Cavalier, Center, Chaffee, Churchs Ferry, Cooperstown, Coteaus and Plains, Crosby, Dawson, Dazey, Devils Lake, Dickinson, Douglas, Drayton, Dunseith, Edgeley, Edmore, Egeland, Elgin, Ellendale, Fargo, Garrison, Grafton, Grand Forks, Hankinson, Hazen, Hillsboro, Jamestown, Lakes and Gardens, Langdon, Larson, Linton, Lisbon, Little Missouri National Grasslands, Mandan, Max, Medora, Minot, Mylo, New Rockford, New Town, Pembina, Ray, Red River Valley, Regent, Rolette, Ross, Rugby, Stanton, Steele, Strasburg, Theodore Roosevelt National Park, Tioga, Towner, Turtle Mountains, Valley City, Wahpeton, Washburn, West Fargo, Western North Dakota, Williston, Zap.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Fargo a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 28.7 ℃ (83.66 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -7.5 ℃ (18.5 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -17.9 ℃ (-0.22 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 12. Nejméně deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 7.

Při cestování, jehož cílem je North Dakota, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle North Dakota. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci leden je -7.5 ℃ (18.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -17.9 ℃ (-0.22 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -6.3 ℃ (20.66 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -5.95 ℃ (21.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 8.5. Průměrné srážky jsou 17.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:56 a na konci měsíce 9:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci únor je -4.4 ℃ (24.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -14.4 ℃ (6.08 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -5.95 ℃ (21.29 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.9 ℃ (30.38 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 7.1. Průměrné srážky jsou 15.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:16 a na konci měsíce 11:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci březen je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.8 ℃ (19.76 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.95 ℃ (46.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 8.3. Průměrné srážky jsou 32.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci duben je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.6 ℃ (33.08 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.95 ℃ (46.31 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.3 ℃ (63.14 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7.4. Průměrné srážky jsou 35.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:35 a na konci měsíce 14:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci květen je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 10.8. Průměrné srážky jsou 71 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:03 a na konci měsíce 15:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci červen je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 12. Průměrné srážky jsou 99.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:51 a na konci měsíce 15:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci červenec je 28.7 ℃ (83.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.8 ℃ (82.04 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 9.5. Průměrné srážky jsou 69.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:32 a na konci měsíce 15:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci srpen je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.8 ℃ (82.04 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 8.9. Průměrné srážky jsou 65.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:20 a na konci měsíce 13:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci září je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.85 ℃ (64.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8.9. Průměrné srážky jsou 64.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:45 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci říjen je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.85 ℃ (64.13 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.5 ℃ (47.3 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 8.4. Průměrné srážky jsou 55.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:05 a na konci měsíce 10:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci listopad je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.2 ℃ (20.84 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.95 ℃ (30.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 7. Průměrné srážky jsou 25.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:33 a na konci měsíce 8:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - North Dakota - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi North Dakota v měsíci prosinec je -5.1 ℃ (22.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -14.2 ℃ (6.44 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.95 ℃ (30.29 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -6.3 ℃ (20.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 9. Průměrné srážky jsou 21 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:35 a na konci měsíce 8:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli North Dakota. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Bismarckteplota: - nejvyšší teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)nejnižší teplota: -14.5 ℃ (5.9 ℉)srážky: 13.3mmdeštivé dny: -
Fargoteplota: - nejvyšší teplota: -5.1 ℃ (22.82 ℉)nejnižší teplota: -14.2 ℃ (6.44 ℉)srážky: 21mmdeštivé dny: 9
Grand Forksteplota: - nejvyšší teplota: -6.4 ℃ (20.48 ℉)nejnižší teplota: -16.1 ℃ (3.02 ℉)srážky: 15.5mmdeštivé dny: 8.7
Minotteplota: - nejvyšší teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)nejnižší teplota: -13.9 ℃ (6.98 ℉)srážky: 9.8mmdeštivé dny: 6.6
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.