Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - North Dakota

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do North Dakota? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu North Dakota

North Dakota jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Abercrombie, Adams, Alexander, Alice, Almont, Alsen, Ambrose, Amidon, Anamoose, Aneta, Antler, Ardoch, Argusville, Arnegard, Arthur, Arvilla, Ashley, Badlands, Balta, Barney, Beach, Belcourt, Berthold, Beulah, Binford, Bismarck, Blanchard, Bottineau, Bowbells, Bowdon, Bowman, Buffalo, Burlington, Cando, Carrington, Carson, Cartwright, Casselton, Cavalier, Center, Chaffee, Churchs Ferry, Cooperstown, Coteaus and Plains, Crosby, Dawson, Dazey, Devils Lake, Dickinson, Douglas, Drayton, Dunseith, Edgeley, Edmore, Egeland, Elgin, Ellendale, Fargo, Garrison, Grafton, Grand Forks, Hankinson, Hazen, Hillsboro, Jamestown, Lakes and Gardens, Langdon, Larson, Linton, Lisbon, Little Missouri National Grasslands, Mandan, Max, Medora, Minot, Mylo, New Rockford, New Town, Pembina, Ray, Red River Valley, Regent, Rolette, Ross, Rugby, Stanton, Steele, Strasburg, Theodore Roosevelt National Park, Tioga, Towner, Turtle Mountains, Valley City, Wahpeton, Washburn, West Fargo, Western North Dakota, Williston, Zap.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Fargo oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 28.7 ℃ (83.66 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 15.4 ℃ (59.72 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -7.5 ℃ (18.5 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -17.9 ℃ (-0.22 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 12. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.

Podczas podróży po North Dakota zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na North Dakota. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w styczeń to -7.5 ℃ (18.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to -17.9 ℃ (-0.22 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -6.3 ℃ (20.66 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5.95 ℃ (21.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.5. Średnia suma opadów 17.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:56 i na końcu miesiąca 9:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w luty to -4.4 ℃ (24.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to -14.4 ℃ (6.08 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5.95 ℃ (21.29 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.9 ℃ (30.38 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.1. Średnia suma opadów 15.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:16 i na końcu miesiąca 11:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w marzec to 2.6 ℃ (36.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.8 ℃ (19.76 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.9 ℃ (30.38 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.95 ℃ (46.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8.3. Średnia suma opadów 32.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w kwiecień to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.6 ℃ (33.08 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.95 ℃ (46.31 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.3 ℃ (63.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.4. Średnia suma opadów 35.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:35 i na końcu miesiąca 14:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w maj to 21.3 ℃ (70.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.5 ℃ (45.5 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 10.8. Średnia suma opadów 71 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:03 i na końcu miesiąca 15:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w czerwiec to 25.9 ℃ (78.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13 ℃ (55.4 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 12. Średnia suma opadów 99.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:51 i na końcu miesiąca 15:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w lipiec to 28.7 ℃ (83.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.8 ℃ (82.04 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.5. Średnia suma opadów 69.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:32 i na końcu miesiąca 15:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w sierpień to 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.8 ℃ (82.04 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.9. Średnia suma opadów 65.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:20 i na końcu miesiąca 13:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w wrzesień to 21.9 ℃ (71.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.85 ℃ (64.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.9. Średnia suma opadów 64.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:45 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w październik to 13.8 ℃ (56.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.9 ℃ (35.42 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.85 ℃ (64.13 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.4. Średnia suma opadów 55.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:05 i na końcu miesiąca 10:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w listopad to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.2 ℃ (20.84 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.5 ℃ (47.3 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.95 ℃ (30.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 7. Średnia suma opadów 25.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:33 i na końcu miesiąca 8:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w North Dakota w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Dakota w grudzień to -5.1 ℃ (22.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to -14.2 ℃ (6.44 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.95 ℃ (30.29 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -6.3 ℃ (20.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9. Średnia suma opadów 21 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:35 i na końcu miesiąca 8:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w North Dakota w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Bismarcktemperatura: - najwyższa temperatura: -3.1 ℃ (26.42 ℉)najniższa temperatura: -14.5 ℃ (5.9 ℉)opady: 13.3mmdeszcz deszcz dni: -
Fargotemperatura: - najwyższa temperatura: -5.1 ℃ (22.82 ℉)najniższa temperatura: -14.2 ℃ (6.44 ℉)opady: 21mmdeszcz deszcz dni: 9
Grand Forkstemperatura: - najwyższa temperatura: -6.4 ℃ (20.48 ℉)najniższa temperatura: -16.1 ℃ (3.02 ℉)opady: 15.5mmdeszcz deszcz dni: 8.7
Minottemperatura: - najwyższa temperatura: -4.5 ℃ (23.9 ℉)najniższa temperatura: -13.9 ℃ (6.98 ℉)opady: 9.8mmdeszcz deszcz dni: 6.6
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.