Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Northern Territory

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northern Territory? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Austrália & Oceánia - Austrália - Northern Territory

Northern Territory - aké počasie môžete očakávať

Northern Territory je súčasťou zeme Austrália. Klíma Austrálie sa veľmi líši, pretože krajina je veľmi veľká. Najväčšia časť Austrálie je suchá až polosuchá, mierna na juhu a na východe, na severe tropická. Severná časť Austrálie má tropické prostredie s tropickými dažďovými pralesmi, pastvinami a púšťami. Zima v Austrálii je zvyčajne mierna, nie sú také veľké kontrasty medzi letnou a zimnou teplotou ako na severnej pologuli. Ale na niektorých miestach môže teplota v zime klesnúť pod nulu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Adelaide River, Alice Springs, Arnhem Land, Barkly Tableland, Chambers Pillar Historical Reserve, Darwin, Erldunda, Ewaninga Conservation Reserve, Humpty Doo, Kakadu National Park, Katherine, Litchfield National Park, MacDonnell Ranges, Pine Creek, Rainbow Valley, Red Centre, Tennant Creek, Tiwi Islands, Top End, Uluru Kata Tjuta National Park, Watarrka National Park, West MacDonnell National Park, Wycliffe Well, Yulara.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Darwin a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Apríl, priemerná maximálna teplota je 33.8 ℃ (92.84 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Február, priemerná maximálna teplota je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 21.7. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 0.4.

Pri cestovaní v lokácii Northern Territory vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Austrália je Mount Kosciuszko (2228 m) a najnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northern Territory. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci Január je 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 21.7. Priemerné zrážky sú 459 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:46 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci Február je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.5 ℃ (88.7 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.35 ℃ (88.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 20.9. Priemerné zrážky sú 370.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:30 a na konci mesiaca 12:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci Marec je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.35 ℃ (88.43 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 19.3. Priemerné zrážky sú 332.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:09 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci Apríl je 33.8 ℃ (92.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10. Priemerné zrážky sú 109.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:49 a na konci mesiaca 11:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci Máj je 32.7 ℃ (90.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 2.4. Priemerné zrážky sú 24.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:32 a na konci mesiaca 11:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci Jún je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0.7. Priemerné zrážky sú 2.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:23 a na konci mesiaca 11:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci Júl je 31.6 ℃ (88.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0.4. Priemerné zrážky sú 1.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:27 a na konci mesiaca 11:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci August je 31.4 ℃ (88.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.5 ℃ (88.7 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.3 ℃ (90.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 0.7. Priemerné zrážky sú 5.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:40 a na konci mesiaca 11:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci September je 33.2 ℃ (91.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.3 ℃ (90.14 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.5 ℃ (92.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 2.9. Priemerné zrážky sú 17.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci Október je 33.8 ℃ (92.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.5 ℃ (92.3 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.45 ℃ (92.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.9. Priemerné zrážky sú 64.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:20 a na konci mesiaca 12:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci November je 33.1 ℃ (91.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.45 ℃ (92.21 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 12.7. Priemerné zrážky sú 136.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 12:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Territory - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Territory v mesiaci December je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 17.2. Priemerné zrážky sú 272.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:50 a na konci mesiaca 12:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Northern Territory. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Darwinteplota: - najvyššia teplota: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najnižšia teplota: 25.2 ℃ (77.36 ℉)zrážky: 272.7mmdaždivé dni: 17.2
Alice Springsteplota: - najvyššia teplota: 36.5 ℃ (97.7 ℉)najnižšia teplota: 21 ℃ (69.8 ℉)zrážky: 40.6mmdaždivé dni: 6.3
Katherineteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: - daždivé dni: -
Tennant Creekteplota: - najvyššia teplota: 36.4 ℃ (97.52 ℉)najnižšia teplota: 25.8 ℃ (78.44 ℉)zrážky: 67.1mmdaždivé dni: 7.7
Yularateplota: - najvyššia teplota: 36.6 ℃ (97.88 ℉)najnižšia teplota: 20.6 ℃ (69.08 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.