Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Northern Territory

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Northern Territory? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Austrálie & Oceánie - Austrálie - Northern Territory

Northern Territory - jaké počasí lze čekat

Northern Territory je součástí země Austrálie. Klima Austrálie se velmi liší, protože země je velmi velká. Největší část Austrálie je suchá až polosuchá, mírná na jihu a na východě, tropická na severu. Severní část Austrálie má tropické klima s tropickými deštnými pralesy, pastvinami a pouští. Zima v Austrálii je obvykle mírná, nejsou tam tak velké kontrasty mezi letními a zimními teplotami, jako na severní polokouli. Ale na některých místech může teplota v zimě klesnout pod nulu.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Adelaide River, Alice Springs, Arnhem Land, Barkly Tableland, Chambers Pillar Historical Reserve, Darwin, Erldunda, Ewaninga Conservation Reserve, Humpty Doo, Kakadu National Park, Katherine, Litchfield National Park, MacDonnell Ranges, Pine Creek, Rainbow Valley, Red Centre, Tennant Creek, Tiwi Islands, Top End, Uluru Kata Tjuta National Park, Watarrka National Park, West MacDonnell National Park, Wycliffe Well, Yulara.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Darwin a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde duben, průměrná maximální teplota 33.8 ℃ (92.84 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Nejchladnější měsíc je zde únor, průměrná maximální teplota 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 21.7. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 0.4.

Při cestování, jehož cílem je Northern Territory, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Austrálie je Mount Kosciuszko (2228 m) a nejnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Northern Territory. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci leden je 32 ℃ (89.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.5 ℃ (88.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 21.7. Průměrné srážky jsou 459 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:46 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci únor je 31 ℃ (87.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.5 ℃ (88.7 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.35 ℃ (88.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 20.9. Průměrné srážky jsou 370.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:30 a na konci měsíce 12:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci březen je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.35 ℃ (88.43 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 19.3. Průměrné srážky jsou 332.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:09 a na konci měsíce 11:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci duben je 33.8 ℃ (92.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 10. Průměrné srážky jsou 109.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:49 a na konci měsíce 11:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci květen je 32.7 ℃ (90.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 2.4. Průměrné srážky jsou 24.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:32 a na konci měsíce 11:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci červen je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 0.7. Průměrné srážky jsou 2.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:23 a na konci měsíce 11:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci červenec je 31.6 ℃ (88.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.5 ℃ (88.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 0.4. Průměrné srážky jsou 1.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:27 a na konci měsíce 11:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci srpen je 31.4 ℃ (88.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.5 ℃ (88.7 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.3 ℃ (90.14 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 0.7. Průměrné srážky jsou 5.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:40 a na konci měsíce 11:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci září je 33.2 ℃ (91.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.3 ℃ (90.14 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.5 ℃ (92.3 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 2.9. Průměrné srážky jsou 17.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:59 a na konci měsíce 12:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci říjen je 33.8 ℃ (92.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.5 ℃ (92.3 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.45 ℃ (92.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.9. Průměrné srážky jsou 64.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:20 a na konci měsíce 12:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci listopad je 33.1 ℃ (91.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.45 ℃ (92.21 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 12.7. Průměrné srážky jsou 136.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 12:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Northern Territory - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Territory v měsíci prosinec je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 17.2. Průměrné srážky jsou 272.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:50 a na konci měsíce 12:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Northern Territory. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Darwinteplota: - nejvyšší teplota: 32.2 ℃ (89.96 ℉)nejnižší teplota: 25.2 ℃ (77.36 ℉)srážky: 272.7mmdeštivé dny: 17.2
Alice Springsteplota: - nejvyšší teplota: 36.5 ℃ (97.7 ℉)nejnižší teplota: 21 ℃ (69.8 ℉)srážky: 40.6mmdeštivé dny: 6.3
Katherineteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: - deštivé dny: -
Tennant Creekteplota: - nejvyšší teplota: 36.4 ℃ (97.52 ℉)nejnižší teplota: 25.8 ℃ (78.44 ℉)srážky: 67.1mmdeštivé dny: 7.7
Yularateplota: - nejvyšší teplota: 36.6 ℃ (97.88 ℉)nejnižší teplota: 20.6 ℃ (69.08 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.