Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Northern Territory

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Northern Territory? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Australia & Oceania - Australia - Northern Territory

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Northern Territory

Northern Territory jest częścią Australia. Klimat Australii jest bardzo zróżnicowany, ponieważ kraj ten jest bardzo duży. Największa część Australii jest sucha do połowy sucha, umiarkowana na południu i wschodzie, tropikalna na północy. Północna część Australii ma tropikalny klimat z tropikalnymi lasami deszczowymi, łąkami i pustyniami. Zima w Australii jest zwykle łagodna, nie ma tak dużych kontrastów między temperaturami letnimi i zimowymi, jak na półkuli północnej. Ale w niektórych miejscach temperatury zimą mogą spaść poniżej zera.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Adelaide River, Alice Springs, Arnhem Land, Barkly Tableland, Chambers Pillar Historical Reserve, Darwin, Erldunda, Ewaninga Conservation Reserve, Humpty Doo, Kakadu National Park, Katherine, Litchfield National Park, MacDonnell Ranges, Pine Creek, Rainbow Valley, Red Centre, Tennant Creek, Tiwi Islands, Top End, Uluru Kata Tjuta National Park, Watarrka National Park, West MacDonnell National Park, Wycliffe Well, Yulara.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Darwin oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia maksymalna temperatura jest 33.8 ℃ (92.84 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.9 ℃ (75.02 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 25.2 ℃ (77.36 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 21.7. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.4.

Podczas podróży po Northern Territory zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Australia jest Mount Kosciuszko (2228 m) i najniższy punkt Lake Eyre (-15 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Northern Territory. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w styczeń to 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.7 ℃ (78.26 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.5 ℃ (88.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 21.7. Średnia suma opadów 459 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:46 i na końcu miesiąca 12:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w luty to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.5 ℃ (88.7 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 20.9. Średnia suma opadów 370.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:30 i na końcu miesiąca 12:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w marzec to 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.75 ℃ (90.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 19.3. Średnia suma opadów 332.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:09 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w kwiecień to 33.8 ℃ (92.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.75 ℃ (90.95 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 10. Średnia suma opadów 109.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:49 i na końcu miesiąca 11:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w maj to 32.7 ℃ (90.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 2.4. Średnia suma opadów 24.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:32 i na końcu miesiąca 11:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w czerwiec to 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.9 ℃ (67.82 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32 ℃ (89.6 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.45 ℃ (88.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 0.7. Średnia suma opadów 2.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:23 i na końcu miesiąca 11:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w lipiec to 31.6 ℃ (88.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.45 ℃ (88.61 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.5 ℃ (88.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 0.4. Średnia suma opadów 1.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:27 i na końcu miesiąca 11:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w sierpień to 31.4 ℃ (88.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.5 ℃ (88.7 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 0.7. Średnia suma opadów 5.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:40 i na końcu miesiąca 11:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w wrzesień to 33.2 ℃ (91.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.3 ℃ (90.14 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.5 ℃ (92.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 2.9. Średnia suma opadów 17.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w październik to 33.8 ℃ (92.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.5 ℃ (92.3 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.45 ℃ (92.21 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 6.9. Średnia suma opadów 64.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:20 i na końcu miesiąca 12:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w listopad to 33.1 ℃ (91.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26.3 ℃ (79.34 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.45 ℃ (92.21 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.65 ℃ (90.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 12.7. Średnia suma opadów 136.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 12:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Territory w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Territory w grudzień to 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.65 ℃ (90.77 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 17.2. Średnia suma opadów 272.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:50 i na końcu miesiąca 12:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Northern Territory w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Darwintemperatura: - najwyższa temperatura: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najniższa temperatura: 25.2 ℃ (77.36 ℉)opady: 272.7mmdeszcz deszcz dni: 17.2
Alice Springstemperatura: - najwyższa temperatura: 36.5 ℃ (97.7 ℉)najniższa temperatura: 21 ℃ (69.8 ℉)opady: 40.6mmdeszcz deszcz dni: 6.3
Katherinetemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: - deszcz deszcz dni: -
Tennant Creektemperatura: - najwyższa temperatura: 36.4 ℃ (97.52 ℉)najniższa temperatura: 25.8 ℃ (78.44 ℉)opady: 67.1mmdeszcz deszcz dni: 7.7
Yularatemperatura: - najwyższa temperatura: 36.6 ℃ (97.88 ℉)najniższa temperatura: 20.6 ℃ (69.08 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.