Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Oman

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Oman? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Oman

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Oman

Klimat Omanu jest suchy, pustynny. Możesz spodziewać się gorącej i wilgotnej pogody wzdłuż wybrzeża i gorącego, suchego wnętrza. Lata są naprawdę gorące, zimy są zwykle ciepłe. Daleko na południe od maja do września występuje silny monsun południowo-zachodni.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Bahla, Buraimi, Central Coastal Oman, Dhofar, Dibba, Duqm, Hajar Mountains, Ibra, Ibri, Khasab, Madha, Masirah Island, Mirbat, Musandam Peninsula, Muscat, Nizwa, Northern Oman, Salalah, Sohar, Sur, Taqah, Thumrait, Wahiba Sands.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia maksymalna temperatura jest 40.4 ℃ (104.72 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 30.3 ℃ (86.54 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 25 ℃ (77 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 17 ℃ (62.6 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Oman, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Jabal Shams (3004 m) i najniższy punkt Arabian Sea (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Oman. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Oman w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w styczeń to 25 ℃ (77 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17 ℃ (62.6 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.75 ℃ (78.35 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.85 ℃ (78.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 3.2. Średnia suma opadów 13.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:50 i na końcu miesiąca 11:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Oman w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w luty to 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.85 ℃ (78.53 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.55 ℃ (83.39 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 2.7. Średnia suma opadów 13.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:21 i na końcu miesiąca 11:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Oman w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w marzec to 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.55 ℃ (83.39 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 1.9. Średnia suma opadów 16.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Oman w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w kwiecień to 34 ℃ (93.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.1 ℃ (75.38 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.2 ℃ (89.96 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 37 ℃ (98.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 1.4. Średnia suma opadów 11.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:42 i na końcu miesiąca 13:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Oman w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w maj to 40 ℃ (104 ℉). Średnia najniższa temperatura to 28.4 ℃ (83.12 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 37 ℃ (98.6 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 40.2 ℃ (104.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 0.1. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:16 i na końcu miesiąca 13:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Oman w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w czerwiec to 40.4 ℃ (104.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 30.3 ℃ (86.54 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 40.2 ℃ (104.36 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 39.05 ℃ (102.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 0.1. Średnia suma opadów 10.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:34 i na końcu miesiąca 13:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Oman w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w lipiec to 37.7 ℃ (99.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 39.05 ℃ (102.29 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 36.5 ℃ (97.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 0.3. Średnia suma opadów 3.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:27 i na końcu miesiąca 13:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Oman w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w sierpień to 35.3 ℃ (95.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 28.9 ℃ (84.02 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 36.5 ℃ (97.7 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 35.4 ℃ (95.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 0.6. Średnia suma opadów 1.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:59 i na końcu miesiąca 12:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Oman w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w wrzesień to 35.5 ℃ (95.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26.7 ℃ (80.06 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 35.4 ℃ (95.72 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 35.25 ℃ (95.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:21 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Oman w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w październik to 35 ℃ (95 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 35.25 ℃ (95.45 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 0.2. Średnia suma opadów 0.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:41 i na końcu miesiąca 11:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Oman w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w listopad to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.4 ℃ (70.52 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.4 ℃ (90.32 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.15 ℃ (82.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 0.7. Średnia suma opadów 1.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:04 i na końcu miesiąca 10:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Oman w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Oman w grudzień to 26.5 ℃ (79.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.15 ℃ (82.67 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.75 ℃ (78.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 1.4. Średnia suma opadów 16.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:42 i na końcu miesiąca 10:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Oman w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Muscattemperatura: - najwyższa temperatura: 26.5 ℃ (79.7 ℉)najniższa temperatura: 18.4 ℃ (65.12 ℉)opady: 16.4mmdeszcz deszcz dni: 1.4
Salalahtemperatura: - najwyższa temperatura: 29.4 ℃ (84.92 ℉)najniższa temperatura: 20.2 ℃ (68.36 ℉)opady: 4.7mmdeszcz deszcz dni: 0.3
Adamtemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: 16 ℃ (60.8 ℉)opady: 1.2mmdeszcz deszcz dni: -
Bahlatemperatura: - najwyższa temperatura: 24.4 ℃ (75.92 ℉)najniższa temperatura: 14.7 ℃ (58.46 ℉)opady: 3.5mmdeszcz deszcz dni: -
Buraimitemperatura: - najwyższa temperatura: 25.8 ℃ (78.44 ℉)najniższa temperatura: 13.8 ℃ (56.84 ℉)opady: 14.4mmdeszcz deszcz dni: -
Dibbatemperatura: - najwyższa temperatura: 25.4 ℃ (77.72 ℉)najniższa temperatura: 17.7 ℃ (63.86 ℉)opady: 18.3mmdeszcz deszcz dni: -
Duqam Airporttemperatura: - najwyższa temperatura: 28.4 ℃ (83.12 ℉)najniższa temperatura: 17.1 ℃ (62.78 ℉)opady: 4.4mmdeszcz deszcz dni: -
Fahudtemperatura: - najwyższa temperatura: 27.5 ℃ (81.5 ℉)najniższa temperatura: 15.3 ℃ (59.54 ℉)opady: 0.4mmdeszcz deszcz dni: -
Haimatemperatura: - najwyższa temperatura: 29.8 ℃ (85.64 ℉)najniższa temperatura: 15.2 ℃ (59.36 ℉)opady: 0.4mmdeszcz deszcz dni: -
Halaniyattemperatura: - najwyższa temperatura: 29 ℃ (84.2 ℉)najniższa temperatura: 21.2 ℃ (70.16 ℉)opady: 1.5mmdeszcz deszcz dni: -
Ibratemperatura: - najwyższa temperatura: 26.6 ℃ (79.88 ℉)najniższa temperatura: 15.4 ℃ (59.72 ℉)opady: 9.4mmdeszcz deszcz dni: -
Ibritemperatura: - najwyższa temperatura: 26.2 ℃ (79.16 ℉)najniższa temperatura: 15.4 ℃ (59.72 ℉)opady: 3.8mmdeszcz deszcz dni: -
Jabal Qamartemperatura: - najwyższa temperatura: 22.3 ℃ (72.14 ℉)najniższa temperatura: 14.5 ℃ (58.1 ℉)opady: 1.2mmdeszcz deszcz dni: -
Jabal Samhantemperatura: - najwyższa temperatura: 22.3 ℃ (72.14 ℉)najniższa temperatura: 14.8 ℃ (58.64 ℉)opady: 1.2mmdeszcz deszcz dni: -
Khassabtemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: 19.1 ℃ (66.38 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: 3.9
Madhatemperatura: - najwyższa temperatura: 25.2 ℃ (77.36 ℉)najniższa temperatura: 17.6 ℃ (63.68 ℉)opady: 18.2mmdeszcz deszcz dni: -
Marmultemperatura: - najwyższa temperatura: 27.3 ℃ (81.14 ℉)najniższa temperatura: 15 ℃ (59 ℉)opady: 3.9mmdeszcz deszcz dni: -
Masirahtemperatura: - najwyższa temperatura: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najniższa temperatura: 20.4 ℃ (68.72 ℉)opady: 1.9mmdeszcz deszcz dni: 1
Mhouttemperatura: - najwyższa temperatura: 27.3 ℃ (81.14 ℉)najniższa temperatura: 17.1 ℃ (62.78 ℉)opady: 4.4mmdeszcz deszcz dni: -
Salalah Porttemperatura: - najwyższa temperatura: 28 ℃ (82.4 ℉)najniższa temperatura: 21.9 ℃ (71.42 ℉)opady: 1.5mmdeszcz deszcz dni: -
Mudhebitemperatura: - najwyższa temperatura: 26.7 ℃ (80.06 ℉)najniższa temperatura: 15.1 ℃ (59.18 ℉)opady: 9.3mmdeszcz deszcz dni: -
Nizwatemperatura: - najwyższa temperatura: 28.3 ℃ (82.94 ℉)najniższa temperatura: 14.6 ℃ (58.28 ℉)opady: 3.8mmdeszcz deszcz dni: -
Qairoontemperatura: - najwyższa temperatura: 22.7 ℃ (72.86 ℉)najniższa temperatura: 14.9 ℃ (58.82 ℉)opady: 1.2mmdeszcz deszcz dni: -
Raysuttemperatura: - najwyższa temperatura: 28.1 ℃ (82.58 ℉)najniższa temperatura: 21.2 ℃ (70.16 ℉)opady: 1.5mmdeszcz deszcz dni: -
Rustaqtemperatura: - najwyższa temperatura: 27.8 ℃ (82.04 ℉)najniższa temperatura: 16.9 ℃ (62.42 ℉)opady: 11.2mmdeszcz deszcz dni: -
Saiqtemperatura: - najwyższa temperatura: 17.2 ℃ (62.96 ℉)najniższa temperatura: 6.3 ℃ (43.34 ℉)opady: 12.2mmdeszcz deszcz dni: 0.7
Samailtemperatura: - najwyższa temperatura: 27.5 ℃ (81.5 ℉)najniższa temperatura: 16.7 ℃ (62.06 ℉)opady: 9.3mmdeszcz deszcz dni: -
Sohartemperatura: - najwyższa temperatura: 26 ℃ (78.8 ℉)najniższa temperatura: 15.7 ℃ (60.26 ℉)opady: 21.1mmdeszcz deszcz dni: 0.7
Surtemperatura: - najwyższa temperatura: 28.2 ℃ (82.76 ℉)najniższa temperatura: 19.1 ℃ (66.38 ℉)opady: 11.1mmdeszcz deszcz dni: 1.6
Suwiqtemperatura: - najwyższa temperatura: 26.3 ℃ (79.34 ℉)najniższa temperatura: 16 ℃ (60.8 ℉)opady: 21.1mmdeszcz deszcz dni: 0.7
Thumraittemperatura: - najwyższa temperatura: 27.4 ℃ (81.32 ℉)najniższa temperatura: 13.9 ℃ (57.02 ℉)opady: 0.4mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.