Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Papua-Nová Guinea

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Papua-Nová Guinea? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Austrália & Oceánia - Papua-Nová Guinea

Papua-Nová Guinea - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Papuy-Novej Guiney je tropické. V období od decembra do marca sa nachádza severozápadný monzún a od mája do októbra juhovýchodný monzún. Existuje len nepatrná sezónna zmena teplôt.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alotau, Bougainville, Bulolo, Daru, Goroka, Highlands, Kavieng, Kerema, Kimbe, Kiunga, Lae, Lorengau, Louisiade Archipelago, Madang, Madang Morobe, Manus, Mendi, Milne Bay, Mount Hagen, Namatanai, New Britain, New Ireland, New Ireland and Manus, Port Moresby, Rabaul, Sepik, Southern Papua New Guinea, Tari Basin, Trobriand Islands, Tufi, Ukarumpa, Vanimo, Wau, Western Papua New Guinea, Wewak.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je November, priemerná maximálna teplota je 33.4 ℃ (92.12 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Jún, priemerná maximálna teplota je 30 ℃ (86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 18.2. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 3.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Papua-Nová Guinea, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mount Wilhelm (4509 m) a najnižší bod je Pacific Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Papua-Nová Guinea. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci Január je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24 ℃ (75.2 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 18.1. Priemerné zrážky sú 193 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:36 a na konci mesiaca 12:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci Február je 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 16.2. Priemerné zrážky sú 140.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:24 a na konci mesiaca 12:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci Marec je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 18.2. Priemerné zrážky sú 191.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:08 a na konci mesiaca 12:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci Apríl je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.8 ℃ (89.24 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.1 ℃ (87.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.1. Priemerné zrážky sú 106.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:53 a na konci mesiaca 11:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci Máj je 30.7 ℃ (87.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.1 ℃ (87.98 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 9. Priemerné zrážky sú 56.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:40 a na konci mesiaca 11:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci Jún je 30 ℃ (86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 6. Priemerné zrážky sú 21.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:34 a na konci mesiaca 11:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci Júl je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.4 ℃ (86.72 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.7 ℃ (87.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 4. Priemerné zrážky sú 14.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:36 a na konci mesiaca 11:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci August je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.7 ℃ (87.26 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 3.9. Priemerné zrážky sú 11.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:47 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci September je 30.9 ℃ (87.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.2 ℃ (88.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 5. Priemerné zrážky sú 14.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 12:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci Október je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.2 ℃ (88.16 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 5. Priemerné zrážky sú 15.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:16 a na konci mesiaca 12:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci November je 33.4 ℃ (92.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.6 ℃ (90.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.1. Priemerné zrážky sú 39.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:31 a na konci mesiaca 12:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Papua-Nová Guinea - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Papua-Nová Guinea v mesiaci December je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.6 ℃ (90.68 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 11.8. Priemerné zrážky sú 96.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:39 a na konci mesiaca 12:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Papua-Nová Guinea. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Port Moresbyteplota: - najvyššia teplota: 31.8 ℃ (89.24 ℉)najnižšia teplota: 24.3 ℃ (75.74 ℉)zrážky: 96.1mmdaždivé dni: 11.8
Daruteplota: - najvyššia teplota: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najnižšia teplota: 25.3 ℃ (77.54 ℉)zrážky: 207.2mmdaždivé dni: 17.3
Gorokateplota: - najvyššia teplota: 28.3 ℃ (82.94 ℉)najnižšia teplota: 16.2 ℃ (61.16 ℉)zrážky: 162.2mmdaždivé dni: 17.4
Kaviengteplota: - najvyššia teplota: 31.2 ℃ (88.16 ℉)najnižšia teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)zrážky: 259.8mmdaždivé dni: 22.3
Lae Cityteplota: - najvyššia teplota: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najnižšia teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)zrážky: 343.9mmdaždivé dni: 18.7
Madangteplota: - najvyššia teplota: 30.8 ℃ (87.44 ℉)najnižšia teplota: 24.3 ℃ (75.74 ℉)zrážky: 379.9mmdaždivé dni: 23.2
Rabaulteplota: - najvyššia teplota: 30.7 ℃ (87.26 ℉)najnižšia teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)zrážky: 263.7mmdaždivé dni: 20.6
Vanimoteplota: - najvyššia teplota: 31.7 ℃ (89.06 ℉)najnižšia teplota: 24.3 ℃ (75.74 ℉)zrážky: 210.1mmdaždivé dni: 20.4
Wewakteplota: - najvyššia teplota: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najnižšia teplota: 24 ℃ (75.2 ℉)zrážky: 161mmdaždivé dni: 16.3
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.