Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Papua-Nowa Gwinea

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Papua-Nowa Gwinea? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Australia & Oceania - Papua-Nowa Gwinea

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Papua-Nowa Gwinea

Klimat Papui Nowej Gwinei jest tropikalny. Od grudnia do marca panuje monsun północny, a od maja do października monsun południowo-wschodni. Występuje jedynie niewielka sezonowa zmiana temperatury.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Alotau, Bougainville, Bulolo, Daru, Goroka, Highlands, Kavieng, Kerema, Kimbe, Kiunga, Lae, Lorengau, Louisiade Archipelago, Madang, Madang Morobe, Manus, Mendi, Milne Bay, Mount Hagen, Namatanai, New Britain, New Ireland, New Ireland and Manus, Port Moresby, Rabaul, Sepik, Southern Papua New Guinea, Tari Basin, Trobriand Islands, Tufi, Ukarumpa, Vanimo, Wau, Western Papua New Guinea, Wewak.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest listopad, średnia maksymalna temperatura jest 33.4 ℃ (92.12 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 24.2 ℃ (75.56 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia maksymalna temperatura jest 30 ℃ (86 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.7 ℃ (74.66 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest marzec, średnia liczba dni deszczowych jest w 18.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.9.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Papua-Nowa Gwinea, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mount Wilhelm (4509 m) i najniższy punkt Pacific Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Papua-Nowa Gwinea. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w styczeń to 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24 ℃ (75.2 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32 ℃ (89.6 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 18.1. Średnia suma opadów 193 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:36 i na końcu miesiąca 12:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w luty to 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.05 ℃ (89.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 16.2. Średnia suma opadów 140.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:24 i na końcu miesiąca 12:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w marzec to 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.05 ℃ (89.69 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 18.2. Średnia suma opadów 191.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:08 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w kwiecień to 31.5 ℃ (88.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.8 ℃ (89.24 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.1 ℃ (87.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11.1. Średnia suma opadów 106.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:53 i na końcu miesiąca 11:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w maj to 30.7 ℃ (87.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.1 ℃ (87.98 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.35 ℃ (86.63 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 9. Średnia suma opadów 56.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:40 i na końcu miesiąca 11:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w czerwiec to 30 ℃ (86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.35 ℃ (86.63 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 6. Średnia suma opadów 21.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:34 i na końcu miesiąca 11:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w lipiec to 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.7 ℃ (72.86 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.4 ℃ (86.72 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.7 ℃ (87.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 4. Średnia suma opadów 14.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:36 i na końcu miesiąca 11:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w sierpień to 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.7 ℃ (87.26 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 3.9. Średnia suma opadów 11.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:47 i na końcu miesiąca 11:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w wrzesień to 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.2 ℃ (88.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 5. Średnia suma opadów 14.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w październik to 31.5 ℃ (88.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.2 ℃ (88.16 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.45 ℃ (90.41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 5. Średnia suma opadów 15.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:16 i na końcu miesiąca 12:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w listopad to 33.4 ℃ (92.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.45 ℃ (90.41 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.6 ℃ (90.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.1. Średnia suma opadów 39.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:31 i na końcu miesiąca 12:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Papua-Nowa Gwinea w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Papua-Nowa Gwinea w grudzień to 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.6 ℃ (90.68 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 11.8. Średnia suma opadów 96.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:39 i na końcu miesiąca 12:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Papua-Nowa Gwinea w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Port Moresbytemperatura: - najwyższa temperatura: 31.8 ℃ (89.24 ℉)najniższa temperatura: 24.3 ℃ (75.74 ℉)opady: 96.1mmdeszcz deszcz dni: 11.8
Darutemperatura: - najwyższa temperatura: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najniższa temperatura: 25.3 ℃ (77.54 ℉)opady: 207.2mmdeszcz deszcz dni: 17.3
Gorokatemperatura: - najwyższa temperatura: 28.3 ℃ (82.94 ℉)najniższa temperatura: 16.2 ℃ (61.16 ℉)opady: 162.2mmdeszcz deszcz dni: 17.4
Kaviengtemperatura: - najwyższa temperatura: 31.2 ℃ (88.16 ℉)najniższa temperatura: 23.8 ℃ (74.84 ℉)opady: 259.8mmdeszcz deszcz dni: 22.3
Lae Citytemperatura: - najwyższa temperatura: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najniższa temperatura: 23.6 ℃ (74.48 ℉)opady: 343.9mmdeszcz deszcz dni: 18.7
Madangtemperatura: - najwyższa temperatura: 30.8 ℃ (87.44 ℉)najniższa temperatura: 24.3 ℃ (75.74 ℉)opady: 379.9mmdeszcz deszcz dni: 23.2
Rabaultemperatura: - najwyższa temperatura: 30.7 ℃ (87.26 ℉)najniższa temperatura: 23.8 ℃ (74.84 ℉)opady: 263.7mmdeszcz deszcz dni: 20.6
Vanimotemperatura: - najwyższa temperatura: 31.7 ℃ (89.06 ℉)najniższa temperatura: 24.3 ℃ (75.74 ℉)opady: 210.1mmdeszcz deszcz dni: 20.4
Wewaktemperatura: - najwyższa temperatura: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najniższa temperatura: 24 ℃ (75.2 ℉)opady: 161mmdeszcz deszcz dni: 16.3
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.