Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Peru

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Peru? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Peru - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Peru je rozmanité. Môžete očakávať tropické počasie na východnom a suchom púštnom počasí na západe. V Andách je počasie mierne alebo chladné. Východné nížiny majú počas celého roka rovníkové podnebie s teplým počasím a dažďom.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abancay, Aguas Calientes, Aguaytía, Altiplano, Andagua, Andahuaylas, Andahuaylillas, Arequipa, Atalaya, Ayacucho, Ballestas Islands, Barranca, Caballococha, Cachora, Cajabamba, Cajamarca, Callao, Camaná, Caral, Caraz, Casma, Celendín, Central Coast, Central Sierra, Chachapoyas, Chahuay, Chavín de Huántar, Chicama, Chiclayo, Chimbote, Chinchero, Choquequirao, Chota, Chucuito, Churin, Colca Canyon, Cordillera Blanca, Cutimbo, Cuzco, Gocta, Huacachina, Huancavelica, Huancayo, Huanchaco, Huaraz, Huascarán National Park, Huánuco, Ica, Iquitos, Isla Amantani, Isla Taquile, Jaén, Juanjuí, Juliaca, Kiteni, Kuelap, La Merced, La Rinconada, Leimebamba, Lima, Los Organos, Machu Picchu, Madre de Dios, Manú National Park, Maras, Mollepata, Moyobamba, Máncora, Nazca, Northern Coast, Northern Sierra, Ollantaytambo, Oxapampa, Pantoja, Paracas, Patacancha, Paucartambo, Peruvian Amazon, Pichanaki, Pisac, Pisco, Piura, Pozuzo, Pucallpa, Puerto Maldonado, Puerto Ocopa, Puno, Quillabamba, Rio Abiseo National Park, Sacred Valley of the Incas, San Martín, Santa Rosa Island, Santa Teresa, Satipo, Sauce, Sechin, Sepahua, Sillustani, Southern Coast, Southern Sierra, Tacna, Tarapoto, Tarma, Tipón, Tocache, Trujillo, Tumbes, Uro Islands, Urubamba, Villa Rica, Yucay, Yurimaguas, Zorritos.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Február, priemerná maximálna teplota je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 20 ℃ (68 ℉). Najchladnejší mesiac tu je August, priemerná maximálna teplota je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.7 ℃ (58.46 ℉).

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Peru, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Nevado Huascaran (6746 m) a najnižší bod je Pacific Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Peru. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci Január je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.45 ℃ (79.61 ℉). Priemerné zrážky sú 0.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:44 a na konci mesiaca 12:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci Február je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20 ℃ (68 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.45 ℃ (79.61 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerné zrážky sú 0.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:29 a na konci mesiaca 12:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci Marec je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.05 ℃ (77.09 ℉). Priemerné zrážky sú 4.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:09 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci Apríl je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.05 ℃ (77.09 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:50 a na konci mesiaca 11:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci Máj je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.85 ℃ (69.53 ℉). Priemerné zrážky sú 0.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:33 a na konci mesiaca 11:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci Jún je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.85 ℃ (69.53 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.55 ℃ (67.19 ℉). Priemerné zrážky sú 0.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:25 a na konci mesiaca 11:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci Júl je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15 ℃ (59 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.55 ℃ (67.19 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Priemerné zrážky sú 0.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:28 a na konci mesiaca 11:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci August je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Priemerné zrážky sú 0.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:41 a na konci mesiaca 11:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci September je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Priemerné zrážky sú 5.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci Október je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Priemerné zrážky sú 0.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:19 a na konci mesiaca 12:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci November je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:37 a na konci mesiaca 12:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Peru - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Peru v mesiaci December je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.1 ℃ (73.58 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Priemerné zrážky sú 0.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:48 a na konci mesiaca 12:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Peru. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Piurateplota: - najvyššia teplota: 32 ℃ (89.6 ℉)najnižšia teplota: 18 ℃ (64.4 ℉)zrážky: 0.6mmdaždivé dni: -
Cajamarcateplota: - najvyššia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)najnižšia teplota: 6.1 ℃ (42.98 ℉)zrážky: 70.9mmdaždivé dni: 0
Limateplota: - najvyššia teplota: 24.5 ℃ (76.1 ℉)najnižšia teplota: 17.8 ℃ (64.04 ℉)zrážky: 0.3mmdaždivé dni: -
Arequipateplota: - najvyššia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)najnižšia teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)zrážky: 4.3mmdaždivé dni: -
Cuzcoteplota: - najvyššia teplota: 19.7 ℃ (67.46 ℉)najnižšia teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)zrážky: 123.6mmdaždivé dni: -
Iquitosteplota: - najvyššia teplota: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najnižšia teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)zrážky: 304.8mmdaždivé dni: -
Trujilloteplota: - najvyššia teplota: 24.1 ℃ (75.38 ℉)najnižšia teplota: 16.2 ℃ (61.16 ℉)zrážky: 0.1mmdaždivé dni: 0
Tacnateplota: - najvyššia teplota: 25.8 ℃ (78.44 ℉)najnižšia teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)zrážky: 0.7mmdaždivé dni: 0
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest