Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Peru

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Peru? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Peru - jaké počasí lze čekat

Klima Peru je rozmanité. Můžete očekávat tropické počasí ve východním a suchém poušti počasí na západě. V Andách je počasí mírné nebo chladné. Východní nížiny mají rovnocenné klima s horkým počasím a deštěm po celý rok.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abancay, Aguas Calientes, Aguaytía, Altiplano, Andagua, Andahuaylas, Andahuaylillas, Arequipa, Atalaya, Ayacucho, Ballestas Islands, Barranca, Caballococha, Cachora, Cajabamba, Cajamarca, Callao, Camaná, Caral, Caraz, Casma, Celendín, Central Coast, Central Sierra, Chachapoyas, Chahuay, Chavín de Huántar, Chicama, Chiclayo, Chimbote, Chinchero, Choquequirao, Chota, Chucuito, Churin, Colca Canyon, Cordillera Blanca, Cutimbo, Cuzco, Gocta, Huacachina, Huancavelica, Huancayo, Huanchaco, Huaraz, Huascarán National Park, Huánuco, Ica, Iquitos, Isla Amantani, Isla Taquile, Jaén, Juanjuí, Juliaca, Kiteni, Kuelap, La Merced, La Rinconada, Leimebamba, Lima, Los Organos, Machu Picchu, Madre de Dios, Manú National Park, Maras, Mollepata, Moyobamba, Máncora, Nazca, Northern Coast, Northern Sierra, Ollantaytambo, Oxapampa, Pantoja, Paracas, Patacancha, Paucartambo, Peruvian Amazon, Pichanaki, Pisac, Pisco, Piura, Pozuzo, Pucallpa, Puerto Maldonado, Puerto Ocopa, Puno, Quillabamba, Rio Abiseo National Park, Sacred Valley of the Incas, San Martín, Santa Rosa Island, Santa Teresa, Satipo, Sauce, Sechin, Sepahua, Sillustani, Southern Coast, Southern Sierra, Tacna, Tarapoto, Tarma, Tipón, Tocache, Trujillo, Tumbes, Uro Islands, Urubamba, Villa Rica, Yucay, Yurimaguas, Zorritos.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde únor, průměrná maximální teplota 26.5 ℃ (79.7 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 20 ℃ (68 ℉). Nejchladnější měsíc je zde srpen, průměrná maximální teplota 18.7 ℃ (65.66 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 14.7 ℃ (58.46 ℉).

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Peru, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Nevado Huascaran (6746 m) a nejnižší bod je Pacific Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Peru. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Peru - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci leden je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.45 ℃ (79.61 ℉). Průměrné srážky jsou 0.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:44 a na konci měsíce 12:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Peru - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci únor je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20 ℃ (68 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.45 ℃ (79.61 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrné srážky jsou 0.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:29 a na konci měsíce 12:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Peru - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci březen je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.05 ℃ (77.09 ℉). Průměrné srážky jsou 4.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:09 a na konci měsíce 11:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Peru - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci duben je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.05 ℃ (77.09 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:50 a na konci měsíce 11:41.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Peru - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci květen je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.85 ℃ (69.53 ℉). Průměrné srážky jsou 0.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:41 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:33 a na konci měsíce 11:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Peru - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci červen je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.85 ℃ (69.53 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.55 ℃ (67.19 ℉). Průměrné srážky jsou 0.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:25 a na konci měsíce 11:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Peru - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci červenec je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15 ℃ (59 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.55 ℃ (67.19 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Průměrné srážky jsou 0.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:28 a na konci měsíce 11:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Peru - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci srpen je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Průměrné srážky jsou 0.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:41 a na konci měsíce 11:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Peru - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci září je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Průměrné srážky jsou 5.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:59 a na konci měsíce 12:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Peru - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci říjen je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Průměrné srážky jsou 0.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:19 a na konci měsíce 12:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Peru - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci listopad je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.1 ℃ (73.58 ℉). Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:37 a na konci měsíce 12:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Peru - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Peru v měsíci prosinec je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.1 ℃ (73.58 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Průměrné srážky jsou 0.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:48 a na konci měsíce 12:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Peru. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Piurateplota: - nejvyšší teplota: 32 ℃ (89.6 ℉)nejnižší teplota: 18 ℃ (64.4 ℉)srážky: 0.6mmdeštivé dny: -
Cajamarcateplota: - nejvyšší teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)nejnižší teplota: 6.1 ℃ (42.98 ℉)srážky: 70.9mmdeštivé dny: 0
Limateplota: - nejvyšší teplota: 24.5 ℃ (76.1 ℉)nejnižší teplota: 17.8 ℃ (64.04 ℉)srážky: 0.3mmdeštivé dny: -
Arequipateplota: - nejvyšší teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)nejnižší teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)srážky: 4.3mmdeštivé dny: -
Cuzcoteplota: - nejvyšší teplota: 19.7 ℃ (67.46 ℉)nejnižší teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)srážky: 123.6mmdeštivé dny: -
Iquitosteplota: - nejvyšší teplota: 31.1 ℃ (87.98 ℉)nejnižší teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)srážky: 304.8mmdeštivé dny: -
Trujilloteplota: - nejvyšší teplota: 24.1 ℃ (75.38 ℉)nejnižší teplota: 16.2 ℃ (61.16 ℉)srážky: 0.1mmdeštivé dny: 0
Tacnateplota: - nejvyšší teplota: 25.8 ℃ (78.44 ℉)nejnižší teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)srážky: 0.7mmdeštivé dny: 0
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.