Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Peru

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Peru? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Peru

Klimat Peru jest zróżnicowany. Możesz spodziewać się tropikalnej pogody na wschodzie i suchej pustyni na zachodzie. W Andach pogoda jest umiarkowana lub zimna. Wschodnie niziny mają równikowy klimat z gorącą pogodą i deszczem przez cały rok.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Abancay, Aguas Calientes, Aguaytía, Altiplano, Andagua, Andahuaylas, Andahuaylillas, Arequipa, Atalaya, Ayacucho, Ballestas Islands, Barranca, Caballococha, Cachora, Cajabamba, Cajamarca, Callao, Camaná, Caral, Caraz, Casma, Celendín, Central Coast, Central Sierra, Chachapoyas, Chahuay, Chavín de Huántar, Chicama, Chiclayo, Chimbote, Chinchero, Choquequirao, Chota, Chucuito, Churin, Colca Canyon, Cordillera Blanca, Cutimbo, Cuzco, Gocta, Huacachina, Huancavelica, Huancayo, Huanchaco, Huaraz, Huascarán National Park, Huánuco, Ica, Iquitos, Isla Amantani, Isla Taquile, Jaén, Juanjuí, Juliaca, Kiteni, Kuelap, La Merced, La Rinconada, Leimebamba, Lima, Los Organos, Machu Picchu, Madre de Dios, Manú National Park, Maras, Mollepata, Moyobamba, Máncora, Nazca, Northern Coast, Northern Sierra, Ollantaytambo, Oxapampa, Pantoja, Paracas, Patacancha, Paucartambo, Peruvian Amazon, Pichanaki, Pisac, Pisco, Piura, Pozuzo, Pucallpa, Puerto Maldonado, Puerto Ocopa, Puno, Quillabamba, Rio Abiseo National Park, Sacred Valley of the Incas, San Martín, Santa Rosa Island, Santa Teresa, Satipo, Sauce, Sechin, Sepahua, Sillustani, Southern Coast, Southern Sierra, Tacna, Tarapoto, Tarma, Tipón, Tocache, Trujillo, Tumbes, Uro Islands, Urubamba, Villa Rica, Yucay, Yurimaguas, Zorritos.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 26.5 ℃ (79.7 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 20 ℃ (68 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 18.7 ℃ (65.66 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.7 ℃ (58.46 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Peru, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Nevado Huascaran (6746 m) i najniższy punkt Pacific Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Peru. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Peru w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w styczeń to 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.45 ℃ (77.81 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.45 ℃ (79.61 ℉). Średnia suma opadów 0.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:44 i na końcu miesiąca 12:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Peru w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w luty to 26.5 ℃ (79.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20 ℃ (68 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.45 ℃ (79.61 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia suma opadów 0.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:29 i na końcu miesiąca 12:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Peru w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w marzec to 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.05 ℃ (77.09 ℉). Średnia suma opadów 4.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:09 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Peru w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w kwiecień to 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18 ℃ (64.4 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.05 ℃ (77.09 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:50 i na końcu miesiąca 11:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Peru w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w maj to 21.4 ℃ (70.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.9 ℃ (73.22 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.85 ℃ (69.53 ℉). Średnia suma opadów 0.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:33 i na końcu miesiąca 11:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Peru w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w czerwiec to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.85 ℃ (69.53 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.55 ℃ (67.19 ℉). Średnia suma opadów 0.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:25 i na końcu miesiąca 11:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Peru w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w lipiec to 18.8 ℃ (65.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15 ℃ (59 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.55 ℃ (67.19 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.75 ℃ (65.75 ℉). Średnia suma opadów 0.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:28 i na końcu miesiąca 11:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Peru w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w sierpień to 18.7 ℃ (65.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.75 ℃ (65.75 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.8 ℃ (65.84 ℉). Średnia suma opadów 0.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:41 i na końcu miesiąca 11:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Peru w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w wrzesień to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.8 ℃ (65.84 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.65 ℃ (67.37 ℉). Średnia suma opadów 5.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Peru w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w październik to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.65 ℃ (67.37 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.05 ℃ (69.89 ℉). Średnia suma opadów 0.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:19 i na końcu miesiąca 12:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Peru w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w listopad to 21.7 ℃ (71.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.05 ℃ (69.89 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:37 i na końcu miesiąca 12:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Peru w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Peru w grudzień to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.8 ℃ (64.04 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.1 ℃ (73.58 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.45 ℃ (77.81 ℉). Średnia suma opadów 0.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:48 i na końcu miesiąca 12:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Peru w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Piuratemperatura: - najwyższa temperatura: 32 ℃ (89.6 ℉)najniższa temperatura: 18 ℃ (64.4 ℉)opady: 0.6mmdeszcz deszcz dni: -
Cajamarcatemperatura: - najwyższa temperatura: 22 ℃ (71.6 ℉)najniższa temperatura: 6.1 ℃ (42.98 ℉)opady: 70.9mmdeszcz deszcz dni: 0
Limatemperatura: - najwyższa temperatura: 24.5 ℃ (76.1 ℉)najniższa temperatura: 17.8 ℃ (64.04 ℉)opady: 0.3mmdeszcz deszcz dni: -
Arequipatemperatura: - najwyższa temperatura: 22 ℃ (71.6 ℉)najniższa temperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)opady: 4.3mmdeszcz deszcz dni: -
Cuzcotemperatura: - najwyższa temperatura: 19.7 ℃ (67.46 ℉)najniższa temperatura: 6.8 ℃ (44.24 ℉)opady: 123.6mmdeszcz deszcz dni: -
Iquitostemperatura: - najwyższa temperatura: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najniższa temperatura: 22.8 ℃ (73.04 ℉)opady: 304.8mmdeszcz deszcz dni: -
Trujillotemperatura: - najwyższa temperatura: 24.1 ℃ (75.38 ℉)najniższa temperatura: 16.2 ℃ (61.16 ℉)opady: 0.1mmdeszcz deszcz dni: 0
Tacnatemperatura: - najwyższa temperatura: 25.8 ℃ (78.44 ℉)najniższa temperatura: 15.2 ℃ (59.36 ℉)opady: 0.7mmdeszcz deszcz dni: 0
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.