Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Portugalsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Portugalsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Portugalsko

Portugalsko - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Portugalska je námorné mierne, môžete tu očakávať teplé počasie, aspoň počas neskorého jari, leta a začiatku jesene. Počasie je zvyčajne chladnejšie a daždivé v severných horách a na juhu je teplejšie a suchšie. Počas zimy môžete očakávať aj sneh v severných horách.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Albufeira, Alcobaça, Alentejo, Alentejo Central, Alentejo Litoral, Algarve, Almada, Alto Alentejo, Alvor, Amarante, Aveiro, Azores, Bairrada, Baixo Alentejo, Batalha, Beira Alta, Beira Baixa, Beira Litoral, Beja, Braga, Bragança, Cabo da Roca, Caldas da Rainha, Calheta, Caminha, Carvoeiro, Cascais, Castelo Branco, Castelo de Vide, Castro Marim, Central Portugal, Chaves, Coa Valley, Coimbra, Comporta, Coruche, Corvo, Douro Litoral, Elvas, Ericeira, Espinho, Estremadura, Estremoz, Faial, Faro, Figueira da Foz, Flores, Funchal, Fátima, Gouveia, Guarda, Guimarães, Lagoa, Lagos, Lamego, Leiria, Lezíria do Tejo, Lisbon, Lisbon Region, Loulé, Lousã, Machico, Madeira, Mafra, Marvão, Massamá, Mealhada, Minho, Miranda do Douro, Monchique, Monsanto, Monsaraz, Nazaré, Northern Portugal, Olhão, Ourém, Paul do Mar, Paço de Arcos, Peneda Gerês National Park, Peniche, Pico, Pinhel, Ponta Delgada, Ponte de Lima, Portimão, Porto, Porto Santo, Porto da Cruz, Praia da Luz, Praia das Maçãs, Póvoa de Varzim, Quarteira, Queluz, Quinta do Lago, Sabrosa, Sagres, Salema, Santa Maria da Feira, Santiago do Cacém, Serra de Monchique, Setúbal, Silves, Sintra, São Miguel, Tavira, Terceira, Terena, Tomar, Trás os Montes e Alto Douro, Viana do Castelo, Vila Nova de Gaia, Vila Real, Vila Real de Santo António, Vila do Conde, Vilamoura, Viseu, Zambujeira do Mar, Évora, Óbidos. Pre viac podrobností môžete tiež kliknúť alebo klepnúť sem: Madeira.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 14.7. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 2.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Portugalsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Ponta do Pico (Pico or Pico Alto) on Ilha do Pico in the Azores (2351 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Portugalsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci Január je 15 ℃ (59 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 14.7. Priemerné zrážky sú 112.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:45 a na konci mesiaca 10:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci Február je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 14.7. Priemerné zrážky sú 112.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:43 a na konci mesiaca 11:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci Marec je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 12.7. Priemerné zrážky sú 69.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci Apríl je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 12.2. Priemerné zrážky sú 63.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:12 a na konci mesiaca 13:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci Máj je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.7 ℃ (74.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.2. Priemerné zrážky sú 38 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:17 a na konci mesiaca 14:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci Jún je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.55 ℃ (79.79 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 5.1. Priemerné zrážky sú 21 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:51 a na konci mesiaca 14:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci Júl je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.55 ℃ (79.79 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 2. Priemerné zrážky sú 4.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:38 a na konci mesiaca 14:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci August je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 2. Priemerné zrážky sú 5.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:45 a na konci mesiaca 13:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci September je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.2 ℃ (80.96 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 5.9. Priemerné zrážky sú 25.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:35 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci Október je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.8. Priemerné zrážky sú 79.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:20 a na konci mesiaca 10:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci November je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 13.9. Priemerné zrážky sú 115.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:12 a na konci mesiaca 9:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Portugalsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Portugalsko v mesiaci December je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 13.7. Priemerné zrážky sú 108.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:30 a na konci mesiaca 9:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Portugalsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Lisboateplota: - najvyššia teplota: 14.8 ℃ (58.64 ℉)najnižšia teplota: 9.3 ℃ (48.74 ℉)zrážky: 108.9mmdaždivé dni: 13.7
Portoteplota: - najvyššia teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)najnižšia teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)zrážky: 173.1mmdaždivé dni: 15
Faroteplota: - najvyššia teplota: 16.9 ℃ (62.42 ℉)najnižšia teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)zrážky: 94.4mmdaždivé dni: 11.3
Ponta Delgadateplota: - najvyššia teplota: 17.7 ℃ (63.86 ℉)najnižšia teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)zrážky: 123.9mmdaždivé dni: 20.8
Angra do Heroismoteplota: - najvyššia teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najnižšia teplota: 12.7 ℃ (54.86 ℉)zrážky: 136.4mmdaždivé dni: -
Aveiroteplota: - najvyššia teplota: 15.3 ℃ (59.54 ℉)najnižšia teplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)zrážky: 134.5mmdaždivé dni: -
Bejateplota: - najvyššia teplota: 14.8 ℃ (58.64 ℉)najnižšia teplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)zrážky: 98.1mmdaždivé dni: -
Bragateplota: - najvyššia teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)najnižšia teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)zrážky: 234.4mmdaždivé dni: -
Bragancateplota: - najvyššia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)najnižšia teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)zrážky: 118.8mmdaždivé dni: -
Castelo Brancoteplota: - najvyššia teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)najnižšia teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)zrážky: 126.7mmdaždivé dni: -
Coimbrateplota: - najvyššia teplota: 15.9 ℃ (60.62 ℉)najnižšia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)zrážky: 125.8mmdaždivé dni: -
Guardateplota: - najvyššia teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najnižšia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)zrážky: 143.1mmdaždivé dni: -
Santa Cruz das Floresteplota: - najvyššia teplota: 17.5 ℃ (63.5 ℉)najnižšia teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)zrážky: 212.7mmdaždivé dni: -
Portalegreteplota: - najvyššia teplota: 12.7 ℃ (54.86 ℉)najnižšia teplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)zrážky: 137.8mmdaždivé dni: -
Santaremteplota: - najvyššia teplota: 15.3 ℃ (59.54 ℉)najnižšia teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)zrážky: 102.4mmdaždivé dni: -
Setubalteplota: - najvyššia teplota: 16.1 ℃ (60.98 ℉)najnižšia teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)zrážky: 131.4mmdaždivé dni: -
Viana do Casteloteplota: - najvyššia teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)najnižšia teplota: 6.6 ℃ (43.88 ℉)zrážky: 231.6mmdaždivé dni: -
Vila Realteplota: - najvyššia teplota: 10.7 ℃ (51.26 ℉)najnižšia teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)zrážky: 172.7mmdaždivé dni: -
Viseuteplota: - najvyššia teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)najnižšia teplota: 4 ℃ (39.2 ℉)zrážky: 193.3mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.