Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Portugalia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Portugalia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Portugalia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Portugalia

Klimat Portugalii jest umiarkowany morskiego, można spodziewać się tutaj ciepłej pogody, przynajmniej w późnej wiosny, latem i wczesną jesienią. Pogoda jest zwykle zimniejsza i bardziej deszczowa w północnych górach, a na południu cieplejsza i bardziej sucha. Można również spodziewać się śniegu w zimie w północnych górach.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Albufeira, Alcobaça, Alentejo, Alentejo Central, Alentejo Litoral, Algarve, Almada, Alto Alentejo, Alvor, Amarante, Aveiro, Azores, Bairrada, Baixo Alentejo, Batalha, Beira Alta, Beira Baixa, Beira Litoral, Beja, Braga, Bragança, Cabo da Roca, Caldas da Rainha, Calheta, Caminha, Carvoeiro, Cascais, Castelo Branco, Castelo de Vide, Castro Marim, Central Portugal, Chaves, Coa Valley, Coimbra, Comporta, Coruche, Corvo, Douro Litoral, Elvas, Ericeira, Espinho, Estremadura, Estremoz, Faial, Faro, Figueira da Foz, Flores, Funchal, Fátima, Gouveia, Guarda, Guimarães, Lagoa, Lagos, Lamego, Leiria, Lezíria do Tejo, Lisbon, Lisbon Region, Loulé, Lousã, Machico, Madeira, Mafra, Marvão, Massamá, Mealhada, Minho, Miranda do Douro, Monchique, Monsanto, Monsaraz, Nazaré, Northern Portugal, Olhão, Ourém, Paul do Mar, Paço de Arcos, Peneda Gerês National Park, Peniche, Pico, Pinhel, Ponta Delgada, Ponte de Lima, Portimão, Porto, Porto Santo, Porto da Cruz, Praia da Luz, Praia das Maçãs, Póvoa de Varzim, Quarteira, Queluz, Quinta do Lago, Sabrosa, Sagres, Salema, Santa Maria da Feira, Santiago do Cacém, Serra de Monchique, Setúbal, Silves, Sintra, São Miguel, Tavira, Terceira, Terena, Tomar, Trás os Montes e Alto Douro, Viana do Castelo, Vila Nova de Gaia, Vila Real, Vila Real de Santo António, Vila do Conde, Vilamoura, Viseu, Zambujeira do Mar, Évora, Óbidos. Aby uzyskać więcej informacji, możesz również kliknąć lub dotknij tutaj: Madeira.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.1 ℃ (64.58 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia maksymalna temperatura jest 14.8 ℃ (58.64 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 9.3 ℃ (48.74 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 14.7. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 2.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Portugalia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Ponta do Pico (Pico or Pico Alto) on Ilha do Pico in the Azores (2351 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Portugalia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w styczeń to 15 ℃ (59 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.9 ℃ (58.82 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.55 ℃ (59.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 14.7. Średnia suma opadów 112.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:45 i na końcu miesiąca 10:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w luty to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9 ℃ (48.2 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.55 ℃ (59.99 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17 ℃ (62.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 14.7. Średnia suma opadów 112.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:43 i na końcu miesiąca 11:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w marzec to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17 ℃ (62.6 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.55 ℃ (65.39 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 12.7. Średnia suma opadów 69.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w kwiecień to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.3 ℃ (52.34 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.55 ℃ (65.39 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.5 ℃ (68.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 12.2. Średnia suma opadów 63.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:12 i na końcu miesiąca 13:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w maj to 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.5 ℃ (68.9 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.7 ℃ (74.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.2. Średnia suma opadów 38 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:17 i na końcu miesiąca 14:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w czerwiec to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.55 ℃ (79.79 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 5.1. Średnia suma opadów 21 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:51 i na końcu miesiąca 14:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w lipiec to 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.55 ℃ (79.79 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 2. Średnia suma opadów 4.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:38 i na końcu miesiąca 14:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w sierpień to 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 2. Średnia suma opadów 5.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:45 i na końcu miesiąca 13:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w wrzesień to 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.2 ℃ (80.96 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 5.9. Średnia suma opadów 25.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:35 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w październik to 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.5 ℃ (76.1 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10.8. Średnia suma opadów 79.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:20 i na końcu miesiąca 10:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w listopad to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.1 ℃ (68.18 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.35 ℃ (61.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 13.9. Średnia suma opadów 115.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:12 i na końcu miesiąca 9:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Portugalia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Portugalia w grudzień to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.3 ℃ (48.74 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.35 ℃ (61.43 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 13.7. Średnia suma opadów 108.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:30 i na końcu miesiąca 9:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Portugalia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Lisboatemperatura: - najwyższa temperatura: 14.8 ℃ (58.64 ℉)najniższa temperatura: 9.3 ℃ (48.74 ℉)opady: 108.9mmdeszcz deszcz dni: 13.7
Portotemperatura: - najwyższa temperatura: 14.3 ℃ (57.74 ℉)najniższa temperatura: 6.2 ℃ (43.16 ℉)opady: 173.1mmdeszcz deszcz dni: 15
Farotemperatura: - najwyższa temperatura: 16.9 ℃ (62.42 ℉)najniższa temperatura: 8.9 ℃ (48.02 ℉)opady: 94.4mmdeszcz deszcz dni: 11.3
Ponta Delgadatemperatura: - najwyższa temperatura: 17.7 ℃ (63.86 ℉)najniższa temperatura: 12.9 ℃ (55.22 ℉)opady: 123.9mmdeszcz deszcz dni: 20.8
Angra do Heroismotemperatura: - najwyższa temperatura: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najniższa temperatura: 12.7 ℃ (54.86 ℉)opady: 136.4mmdeszcz deszcz dni: -
Aveirotemperatura: - najwyższa temperatura: 15.3 ℃ (59.54 ℉)najniższa temperatura: 8.2 ℃ (46.76 ℉)opady: 134.5mmdeszcz deszcz dni: -
Bejatemperatura: - najwyższa temperatura: 14.8 ℃ (58.64 ℉)najniższa temperatura: 7.1 ℃ (44.78 ℉)opady: 98.1mmdeszcz deszcz dni: -
Bragatemperatura: - najwyższa temperatura: 14.3 ℃ (57.74 ℉)najniższa temperatura: 5.9 ℃ (42.62 ℉)opady: 234.4mmdeszcz deszcz dni: -
Bragancatemperatura: - najwyższa temperatura: 9.7 ℃ (49.46 ℉)najniższa temperatura: 1.9 ℃ (35.42 ℉)opady: 118.8mmdeszcz deszcz dni: -
Castelo Brancotemperatura: - najwyższa temperatura: 12.6 ℃ (54.68 ℉)najniższa temperatura: 5.8 ℃ (42.44 ℉)opady: 126.7mmdeszcz deszcz dni: -
Coimbratemperatura: - najwyższa temperatura: 15.9 ℃ (60.62 ℉)najniższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)opady: 125.8mmdeszcz deszcz dni: -
Guardatemperatura: - najwyższa temperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najniższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)opady: 143.1mmdeszcz deszcz dni: -
Santa Cruz das Florestemperatura: - najwyższa temperatura: 17.5 ℃ (63.5 ℉)najniższa temperatura: 12.9 ℃ (55.22 ℉)opady: 212.7mmdeszcz deszcz dni: -
Portalegretemperatura: - najwyższa temperatura: 12.7 ℃ (54.86 ℉)najniższa temperatura: 7.1 ℃ (44.78 ℉)opady: 137.8mmdeszcz deszcz dni: -
Santaremtemperatura: - najwyższa temperatura: 15.3 ℃ (59.54 ℉)najniższa temperatura: 6.7 ℃ (44.06 ℉)opady: 102.4mmdeszcz deszcz dni: -
Setubaltemperatura: - najwyższa temperatura: 16.1 ℃ (60.98 ℉)najniższa temperatura: 6.8 ℃ (44.24 ℉)opady: 131.4mmdeszcz deszcz dni: -
Viana do Castelotemperatura: - najwyższa temperatura: 15.2 ℃ (59.36 ℉)najniższa temperatura: 6.6 ℃ (43.88 ℉)opady: 231.6mmdeszcz deszcz dni: -
Vila Realtemperatura: - najwyższa temperatura: 10.7 ℃ (51.26 ℉)najniższa temperatura: 3.7 ℃ (38.66 ℉)opady: 172.7mmdeszcz deszcz dni: -
Viseutemperatura: - najwyższa temperatura: 12.6 ℃ (54.68 ℉)najniższa temperatura: 4 ℃ (39.2 ℉)opady: 193.3mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.