Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Portugalsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Portugalsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Portugalsko

Portugalsko - jaké počasí lze čekat

Klima Portugalska je námořní mírné, můžete zde očekávat teplé počasí, alespoň v pozdním jara, v létě a na začátku podzimu. Počasí je obvykle chladnější a déle v severních horách a na jihu je teplejší a suchší. Můžete také očekávat sněžení v zimě v severních horách.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Albufeira, Alcobaça, Alentejo, Alentejo Central, Alentejo Litoral, Algarve, Almada, Alto Alentejo, Alvor, Amarante, Aveiro, Azores, Bairrada, Baixo Alentejo, Batalha, Beira Alta, Beira Baixa, Beira Litoral, Beja, Braga, Bragança, Cabo da Roca, Caldas da Rainha, Calheta, Caminha, Carvoeiro, Cascais, Castelo Branco, Castelo de Vide, Castro Marim, Central Portugal, Chaves, Coa Valley, Coimbra, Comporta, Coruche, Corvo, Douro Litoral, Elvas, Ericeira, Espinho, Estremadura, Estremoz, Faial, Faro, Figueira da Foz, Flores, Funchal, Fátima, Gouveia, Guarda, Guimarães, Lagoa, Lagos, Lamego, Leiria, Lezíria do Tejo, Lisbon, Lisbon Region, Loulé, Lousã, Machico, Madeira, Mafra, Marvão, Massamá, Mealhada, Minho, Miranda do Douro, Monchique, Monsanto, Monsaraz, Nazaré, Northern Portugal, Olhão, Ourém, Paul do Mar, Paço de Arcos, Peneda Gerês National Park, Peniche, Pico, Pinhel, Ponta Delgada, Ponte de Lima, Portimão, Porto, Porto Santo, Porto da Cruz, Praia da Luz, Praia das Maçãs, Póvoa de Varzim, Quarteira, Queluz, Quinta do Lago, Sabrosa, Sagres, Salema, Santa Maria da Feira, Santiago do Cacém, Serra de Monchique, Setúbal, Silves, Sintra, São Miguel, Tavira, Terceira, Terena, Tomar, Trás os Montes e Alto Douro, Viana do Castelo, Vila Nova de Gaia, Vila Real, Vila Real de Santo António, Vila do Conde, Vilamoura, Viseu, Zambujeira do Mar, Évora, Óbidos. Pro další podrobnosti můžete také kliknout nebo klepnout zde: Madeira.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 27.7 ℃ (81.86 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Nejchladnější měsíc je zde prosinec, průměrná maximální teplota 14.8 ℃ (58.64 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 14.7. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 2.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Portugalsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Ponta do Pico (Pico or Pico Alto) on Ilha do Pico in the Azores (2351 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Portugalsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci leden je 15 ℃ (59 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 14.7. Průměrné srážky jsou 112.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:45 a na konci měsíce 10:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci únor je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 14.7. Průměrné srážky jsou 112.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:43 a na konci měsíce 11:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci březen je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 12.7. Průměrné srážky jsou 69.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci duben je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.55 ℃ (65.39 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 12.2. Průměrné srážky jsou 63.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:12 a na konci měsíce 13:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci květen je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.2. Průměrné srážky jsou 38 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:17 a na konci měsíce 14:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci červen je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.55 ℃ (79.79 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 5.1. Průměrné srážky jsou 21 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:51 a na konci měsíce 14:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci červenec je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.55 ℃ (79.79 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 2. Průměrné srážky jsou 4.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:38 a na konci měsíce 14:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci srpen je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.2 ℃ (80.96 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 2. Průměrné srážky jsou 5.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:45 a na konci měsíce 13:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci září je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.2 ℃ (80.96 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 5.9. Průměrné srážky jsou 25.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:35 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci říjen je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 10.8. Průměrné srážky jsou 79.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:20 a na konci měsíce 10:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci listopad je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 13.9. Průměrné srážky jsou 115.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:12 a na konci měsíce 9:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Portugalsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Portugalsko v měsíci prosinec je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 13.7. Průměrné srážky jsou 108.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:30 a na konci měsíce 9:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Portugalsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Lisboateplota: - nejvyšší teplota: 14.8 ℃ (58.64 ℉)nejnižší teplota: 9.3 ℃ (48.74 ℉)srážky: 108.9mmdeštivé dny: 13.7
Portoteplota: - nejvyšší teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)nejnižší teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)srážky: 173.1mmdeštivé dny: 15
Faroteplota: - nejvyšší teplota: 16.9 ℃ (62.42 ℉)nejnižší teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)srážky: 94.4mmdeštivé dny: 11.3
Ponta Delgadateplota: - nejvyšší teplota: 17.7 ℃ (63.86 ℉)nejnižší teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)srážky: 123.9mmdeštivé dny: 20.8
Angra do Heroismoteplota: - nejvyšší teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)nejnižší teplota: 12.7 ℃ (54.86 ℉)srážky: 136.4mmdeštivé dny: -
Aveiroteplota: - nejvyšší teplota: 15.3 ℃ (59.54 ℉)nejnižší teplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)srážky: 134.5mmdeštivé dny: -
Bejateplota: - nejvyšší teplota: 14.8 ℃ (58.64 ℉)nejnižší teplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)srážky: 98.1mmdeštivé dny: -
Bragateplota: - nejvyšší teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)nejnižší teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)srážky: 234.4mmdeštivé dny: -
Bragancateplota: - nejvyšší teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)nejnižší teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)srážky: 118.8mmdeštivé dny: -
Castelo Brancoteplota: - nejvyšší teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)nejnižší teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)srážky: 126.7mmdeštivé dny: -
Coimbrateplota: - nejvyšší teplota: 15.9 ℃ (60.62 ℉)nejnižší teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)srážky: 125.8mmdeštivé dny: -
Guardateplota: - nejvyšší teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)nejnižší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)srážky: 143.1mmdeštivé dny: -
Santa Cruz das Floresteplota: - nejvyšší teplota: 17.5 ℃ (63.5 ℉)nejnižší teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)srážky: 212.7mmdeštivé dny: -
Portalegreteplota: - nejvyšší teplota: 12.7 ℃ (54.86 ℉)nejnižší teplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)srážky: 137.8mmdeštivé dny: -
Santaremteplota: - nejvyšší teplota: 15.3 ℃ (59.54 ℉)nejnižší teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)srážky: 102.4mmdeštivé dny: -
Setubalteplota: - nejvyšší teplota: 16.1 ℃ (60.98 ℉)nejnižší teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)srážky: 131.4mmdeštivé dny: -
Viana do Casteloteplota: - nejvyšší teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)nejnižší teplota: 6.6 ℃ (43.88 ℉)srážky: 231.6mmdeštivé dny: -
Vila Realteplota: - nejvyšší teplota: 10.7 ℃ (51.26 ℉)nejnižší teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)srážky: 172.7mmdeštivé dny: -
Viseuteplota: - nejvyšší teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)nejnižší teplota: 4 ℃ (39.2 ℉)srážky: 193.3mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.