Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Russian Far East

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Russian Far East? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Rusko - Russian Far East

Russian Far East - aké počasie môžete očakávať

Russian Far East je súčasťou zeme Rusko. Klíma Ruska je veľmi rôznorodá. To sa pohybuje od stepí na juhu cez vlhké kontinentálne vo väčšine európskeho Ruska, a podnebná klíma na Sibíri a tam je tundra klímy na polárnom severe. Zimy sú chladné pozdĺž pobrežia Čierneho mora, ale chladné na Sibíri - a niečo medzi týmito dvoma v centrálnejších častiach Ruska. Letá sa líšia od teplých v stepi, aby sa chladili pozdĺž pobrežia Arktídy.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alexandrovsk Sakhalinsky, Amur Oblast, Anadyr, Artyom, Belogorsk, Bennett Island, Big Diomede, Bilibino, Birobidzhan, Blagoveshchensk, Chukotka, Dzhugdzhursky Nature Reserve, Esso, Jewish Autonomous Oblast, Kadykchan, Kamchatka, Khabarovsk, Khabarovsk Krai, Khasan, Khekhtsirsky Nature Reserve, Kholmsk, Komsomolsk on Amur, Korsakov, Kuldur, Kunashir, Kuril Islands, Kyubyume, Lena Pillars Nature Park, Magadan, Magadan Oblast, Nakhodka, Nalychevo Nature Park, Neryungri, New Siberian Islands, Nikolaevsk on Amur, Nogliki, Obluchye, Okha, Okhotsk, Ola, Petropavlovsk Kamchatsky, Pevek, Pole of Cold, Primorsky Krai, Provideniya, Sakhalin, Sakhalin Oblast, Sikachi Alyan, Sikhote Alin, Skovorodino, Sovetskaya Gavan, Susuman, Terney, Tynda, Ussuriysk, Ust Nera, Vanino, Vladivostok, Wrangel Island, Yagodnoye, Yakutia, Yakutsk, Yelizovo, Yuzhno Kurilsk, Yuzhno Sakhalinsk.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Vladivostok a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -8.7 ℃ (16.34 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -15.8 ℃ (3.56 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 11.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 3.

Pri cestovaní v lokácii Russian Far East vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Rusko je Gora El'brus (5642 m) a najnižší bod je Caspian Sea (-28 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Russian Far East. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci Január je -8.7 ℃ (16.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -15.8 ℃ (3.56 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -7 ℃ (19.4 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -7.15 ℃ (19.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 3. Priemerné zrážky sú 15 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:21 a na konci mesiaca 9:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci Február je -5.6 ℃ (21.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -13.6 ℃ (7.52 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -7.15 ℃ (19.13 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.85 ℃ (28.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 3. Priemerné zrážky sú 19 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:30 a na konci mesiaca 11:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci Marec je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.4 ℃ (22.28 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.85 ℃ (28.67 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.65 ℃ (42.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 4. Priemerné zrážky sú 25.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci Apríl je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.65 ℃ (42.17 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7. Priemerné zrážky sú 52.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:24 a na konci mesiaca 14:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci Máj je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 7.8. Priemerné zrážky sú 59.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:39 a na konci mesiaca 15:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci Jún je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11 ℃ (51.8 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.1 ℃ (66.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.2. Priemerné zrážky sú 101.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:21 a na konci mesiaca 15:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci Júl je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.95 ℃ (71.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.7. Priemerné zrážky sú 123.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:05 a na konci mesiaca 14:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci August je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.95 ℃ (71.51 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.9. Priemerné zrážky sú 153.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:02 a na konci mesiaca 13:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci September je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7. Priemerné zrážky sú 123.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:40 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci Október je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.1. Priemerné zrážky sú 64.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:12 a na konci mesiaca 10:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci November je 3 ℃ (37.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.15 ℃ (29.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 4. Priemerné zrážky sú 37.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:52 a na konci mesiaca 9:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Russian Far East - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Russian Far East v mesiaci December je -5.3 ℃ (22.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -12.5 ℃ (9.5 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.15 ℃ (29.93 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -7 ℃ (19.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 3. Priemerné zrážky sú 18.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:03 a na konci mesiaca 8:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Russian Far East. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Vladivostokteplota: -9.3 ℃ (15.26 ℉)najvyššia teplota: -5.3 ℃ (22.46 ℉)najnižšia teplota: -12.5 ℃ (9.5 ℉)zrážky: 18.2mmdaždivé dni: 3
Magadanteplota: -14.7 ℃ (5.54 ℉)najvyššia teplota: -12.6 ℃ (9.32 ℉)najnižšia teplota: -17.6 ℃ (0.32 ℉)zrážky: 27.3mmdaždivé dni: 5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.