Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Russian Far East

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Russian Far East? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Rosja - Russian Far East

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Russian Far East

Russian Far East jest częścią Rosja. Klimat Rosji jest bardzo zróżnicowany. Rozpościera się od stepów na południu, przez wilgotne kontynenty w znacznej części europejskiej Rosji, a klimat jest subarktyczny na Syberii, a na polarnej północy panuje klimat tundry. Zimy są chłodne wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, ale zimne na Syberii - i coś pomiędzy tymi dwoma w bardziej centralnych częściach Rosji. Lata są zróżnicowane, od ciepłych w stepach po chłodne wybrzeże Arktyki.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Alexandrovsk Sakhalinsky, Amur Oblast, Anadyr, Artyom, Belogorsk, Bennett Island, Big Diomede, Bilibino, Birobidzhan, Blagoveshchensk, Chukotka, Dzhugdzhursky Nature Reserve, Esso, Jewish Autonomous Oblast, Kadykchan, Kamchatka, Khabarovsk, Khabarovsk Krai, Khasan, Khekhtsirsky Nature Reserve, Kholmsk, Komsomolsk on Amur, Korsakov, Kuldur, Kunashir, Kuril Islands, Kyubyume, Lena Pillars Nature Park, Magadan, Magadan Oblast, Nakhodka, Nalychevo Nature Park, Neryungri, New Siberian Islands, Nikolaevsk on Amur, Nogliki, Obluchye, Okha, Okhotsk, Ola, Petropavlovsk Kamchatsky, Pevek, Pole of Cold, Primorsky Krai, Provideniya, Sakhalin, Sakhalin Oblast, Sikachi Alyan, Sikhote Alin, Skovorodino, Sovetskaya Gavan, Susuman, Terney, Tynda, Ussuriysk, Ust Nera, Vanino, Vladivostok, Wrangel Island, Yagodnoye, Yakutia, Yakutsk, Yelizovo, Yuzhno Kurilsk, Yuzhno Sakhalinsk.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Vladivostok oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 22.8 ℃ (73.04 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 17.5 ℃ (63.5 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -8.7 ℃ (16.34 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -15.8 ℃ (3.56 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.

Podczas podróży po Russian Far East zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Rosja jest Gora El'brus (5642 m) i najniższy punkt Caspian Sea (-28 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Russian Far East. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w styczeń to -8.7 ℃ (16.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to -15.8 ℃ (3.56 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -7 ℃ (19.4 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -7.15 ℃ (19.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 3. Średnia suma opadów 15 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:21 i na końcu miesiąca 9:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w luty to -5.6 ℃ (21.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to -13.6 ℃ (7.52 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -7.15 ℃ (19.13 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.85 ℃ (28.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 3. Średnia suma opadów 19 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:30 i na końcu miesiąca 11:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w marzec to 1.9 ℃ (35.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.4 ℃ (22.28 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.85 ℃ (28.67 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.65 ℃ (42.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 4. Średnia suma opadów 25.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w kwiecień to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.65 ℃ (42.17 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.1 ℃ (53.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7. Średnia suma opadów 52.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:24 i na końcu miesiąca 14:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w maj to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.5 ℃ (43.7 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.1 ℃ (53.78 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.95 ℃ (60.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 7.8. Średnia suma opadów 59.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:39 i na końcu miesiąca 15:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w czerwiec to 17.1 ℃ (62.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11 ℃ (51.8 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.95 ℃ (60.71 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.1 ℃ (66.38 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11.2. Średnia suma opadów 101.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:21 i na końcu miesiąca 15:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w lipiec to 21.1 ℃ (69.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.1 ℃ (66.38 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.95 ℃ (71.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.7. Średnia suma opadów 123.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:05 i na końcu miesiąca 14:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w sierpień to 22.8 ℃ (73.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.95 ℃ (71.51 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.3 ℃ (70.34 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.9. Średnia suma opadów 153.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:02 i na końcu miesiąca 13:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w wrzesień to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.9 ℃ (55.22 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.3 ℃ (70.34 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.15 ℃ (61.07 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7. Średnia suma opadów 123.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:40 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w październik to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.4 ℃ (41.72 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.15 ℃ (61.07 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.75 ℃ (45.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 6.1. Średnia suma opadów 64.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:12 i na końcu miesiąca 10:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w listopad to 3 ℃ (37.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.9 ℃ (24.98 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.75 ℃ (45.95 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.15 ℃ (29.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 4. Średnia suma opadów 37.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:52 i na końcu miesiąca 9:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Russian Far East w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Russian Far East w grudzień to -5.3 ℃ (22.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to -12.5 ℃ (9.5 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.15 ℃ (29.93 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -7 ℃ (19.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 3. Średnia suma opadów 18.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:03 i na końcu miesiąca 8:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Russian Far East w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Vladivostoktemperatura: -9.3 ℃ (15.26 ℉)najwyższa temperatura: -5.3 ℃ (22.46 ℉)najniższa temperatura: -12.5 ℃ (9.5 ℉)opady: 18.2mmdeszcz deszcz dni: 3
Magadantemperatura: -14.7 ℃ (5.54 ℉)najwyższa temperatura: -12.6 ℃ (9.32 ℉)najniższa temperatura: -17.6 ℃ (0.32 ℉)opady: 27.3mmdeszcz deszcz dni: 5
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.