Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Russian Far East

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Russian Far East? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Rusko - Russian Far East

Russian Far East - jaké počasí lze čekat

Russian Far East je součástí země Rusko. Klima Ruska je velmi rozmanité. To se pohybuje od stepí na jihu přes vlhký kontinent v hodně evropského Ruska, a klima je subarctic na Sibiři a tam je tundra klima v polárním severu. Zimy jsou chladné podél pobřeží Černého moře, ale chladné na Sibiři - a něco mezi těmito dvěma ve více centrálních částech Ruska. Sumy se liší od teplých stepí, aby se ochlazovaly podél pobřeží Arktidy.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Alexandrovsk Sakhalinsky, Amur Oblast, Anadyr, Artyom, Belogorsk, Bennett Island, Big Diomede, Bilibino, Birobidzhan, Blagoveshchensk, Chukotka, Dzhugdzhursky Nature Reserve, Esso, Jewish Autonomous Oblast, Kadykchan, Kamchatka, Khabarovsk, Khabarovsk Krai, Khasan, Khekhtsirsky Nature Reserve, Kholmsk, Komsomolsk on Amur, Korsakov, Kuldur, Kunashir, Kuril Islands, Kyubyume, Lena Pillars Nature Park, Magadan, Magadan Oblast, Nakhodka, Nalychevo Nature Park, Neryungri, New Siberian Islands, Nikolaevsk on Amur, Nogliki, Obluchye, Okha, Okhotsk, Ola, Petropavlovsk Kamchatsky, Pevek, Pole of Cold, Primorsky Krai, Provideniya, Sakhalin, Sakhalin Oblast, Sikachi Alyan, Sikhote Alin, Skovorodino, Sovetskaya Gavan, Susuman, Terney, Tynda, Ussuriysk, Ust Nera, Vanino, Vladivostok, Wrangel Island, Yagodnoye, Yakutia, Yakutsk, Yelizovo, Yuzhno Kurilsk, Yuzhno Sakhalinsk.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Vladivostok a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -8.7 ℃ (16.34 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -15.8 ℃ (3.56 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 11.2. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 3.

Při cestování, jehož cílem je Russian Far East, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Rusko je Gora El'brus (5642 m) a nejnižší bod je Caspian Sea (-28 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Russian Far East. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci leden je -8.7 ℃ (16.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -15.8 ℃ (3.56 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -7 ℃ (19.4 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -7.15 ℃ (19.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 3. Průměrné srážky jsou 15 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:21 a na konci měsíce 9:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci únor je -5.6 ℃ (21.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -13.6 ℃ (7.52 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -7.15 ℃ (19.13 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.85 ℃ (28.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 3. Průměrné srážky jsou 19 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:30 a na konci měsíce 11:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci březen je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.4 ℃ (22.28 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.85 ℃ (28.67 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.65 ℃ (42.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 4. Průměrné srážky jsou 25.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci duben je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.65 ℃ (42.17 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7. Průměrné srážky jsou 52.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:24 a na konci měsíce 14:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci květen je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 7.8. Průměrné srážky jsou 59.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:39 a na konci měsíce 15:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci červen je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11 ℃ (51.8 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.1 ℃ (66.38 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11.2. Průměrné srážky jsou 101.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:21 a na konci měsíce 15:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci červenec je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.95 ℃ (71.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.7. Průměrné srážky jsou 123.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:05 a na konci měsíce 14:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci srpen je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.95 ℃ (71.51 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.3 ℃ (70.34 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.9. Průměrné srážky jsou 153.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:02 a na konci měsíce 13:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci září je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 7. Průměrné srážky jsou 123.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:40 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci říjen je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.4 ℃ (41.72 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.15 ℃ (61.07 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.1. Průměrné srážky jsou 64.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:12 a na konci měsíce 10:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci listopad je 3 ℃ (37.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.75 ℃ (45.95 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.15 ℃ (29.93 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 4. Průměrné srážky jsou 37.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:52 a na konci měsíce 9:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Russian Far East - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Russian Far East v měsíci prosinec je -5.3 ℃ (22.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -12.5 ℃ (9.5 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.15 ℃ (29.93 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -7 ℃ (19.4 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 3. Průměrné srážky jsou 18.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:03 a na konci měsíce 8:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Russian Far East. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Vladivostokteplota: -9.3 ℃ (15.26 ℉)nejvyšší teplota: -5.3 ℃ (22.46 ℉)nejnižší teplota: -12.5 ℃ (9.5 ℉)srážky: 18.2mmdeštivé dny: 3
Magadanteplota: -14.7 ℃ (5.54 ℉)nejvyšší teplota: -12.6 ℃ (9.32 ℉)nejnižší teplota: -17.6 ℃ (0.32 ℉)srážky: 27.3mmdeštivé dny: 5
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.