Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Siberia

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Siberia? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Rusko - Siberia

Siberia - jaké počasí lze čekat

Siberia je součástí země Rusko. Klima Ruska je velmi rozmanité. To se pohybuje od stepí na jihu přes vlhký kontinent v hodně evropského Ruska, a klima je subarctic na Sibiři a tam je tundra klima v polárním severu. Zimy jsou chladné podél pobřeží Černého moře, ale chladné na Sibiři - a něco mezi těmito dvěma ve více centrálních částech Ruska. Sumy se liší od teplých stepí, aby se ochlazovaly podél pobřeží Arktidy.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abakan, Achinsk, Altai Krai, Altai Republic, Angarsk, Arshan, Barnaul, Berdsk, Biysk, Bolshevik Island, Bratsk, Buryatia, Chita, Daursky Nature Reserve, Dikson, Dudinka, Eastern Siberia, Evenkia, Gorno Altaisk, Igarka, Irkutsk, Irkutsk Oblast, Kansk, Kemerovo, Kemerovo Oblast, Khakassia, Khoyto Gol, Krasnoyarsk, Krasnoyarsk Krai, Kyzyl, Lake Baikal, Listvyanka, Mariinsk, Nizhneudinsk, Norilsk, Novaya Chara, Novokuznetsk, Novosibirsk, Novosibirsk Oblast, Olkhon, Omsk, Omsk Oblast, Orlik, Putoransky Nature Reserve, Severnaya Zemlya, Severobaikalsk, Seversk, Sheregesh, Slyudyanka, Srostki, Tashtagol, Taymyria, Tayshet, Tomsk, Tomsk Oblast, Tunkinsky National Park, Tyva, Ulan Ude, Western Siberia, Yeniseysk, Zabaykalsk, Zabaykalsky Krai, Zheleznogorsk.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Novosibirsk a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -12.3 ℃ (9.86 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -19.6 ℃ (-3.28 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 9.1. Nejméně deštivý měsíc zde je březen, průměrný počet deštivých dnů je 5.

Při cestování, jehož cílem je Siberia, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Rusko je Gora El'brus (5642 m) a nejnižší bod je Caspian Sea (-28 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Siberia. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci leden je -12.3 ℃ (9.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -19.6 ℃ (-3.28 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -10.6 ℃ (12.92 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -11.3 ℃ (11.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 6. Průměrné srážky jsou 19.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:46 a na konci měsíce 8:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci únor je -10.3 ℃ (13.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -19.2 ℃ (-2.56 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -11.3 ℃ (11.66 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -6.35 ℃ (20.57 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 5.1. Průměrné srážky jsou 12.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:38 a na konci měsíce 10:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci březen je -2.4 ℃ (27.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -11.7 ℃ (10.94 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -6.35 ℃ (20.57 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3 ℃ (37.4 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 5. Průměrné srážky jsou 12.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:52 a na konci měsíce 13:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci duben je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3 ℃ (37.4 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 6. Průměrné srážky jsou 24.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:07 a na konci měsíce 15:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci květen je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8. Průměrné srážky jsou 36.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:09 a na konci měsíce 16:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci červen je 24.1 ℃ (75.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 7.1. Průměrné srážky jsou 38.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 17:20 a na konci měsíce 17:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci červenec je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 8.1. Průměrné srážky jsou 65.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 17:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:52 a na konci měsíce 16:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci srpen je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12 ℃ (53.6 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9. Průměrné srážky jsou 66.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:08 a na konci měsíce 14:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci září je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.8 ℃ (53.24 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8.1. Průměrné srážky jsou 35.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:59 a na konci měsíce 11:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci říjen je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.1 ℃ (35.78 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 9.1. Průměrné srážky jsou 36.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:45 a na konci měsíce 9:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci listopad je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -9 ℃ (15.8 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -5.8 ℃ (21.56 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8. Průměrné srážky jsou 28.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:39 a na konci měsíce 7:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Siberia - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Siberia v měsíci prosinec je -8.9 ℃ (15.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -16.3 ℃ (2.66 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -5.8 ℃ (21.56 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -10.6 ℃ (12.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 5.9. Průměrné srážky jsou 20.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:15 a na konci měsíce 7:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Siberia. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Omskteplota: -14.5 ℃ (5.9 ℉)nejvyšší teplota: -10.1 ℃ (13.82 ℉)nejnižší teplota: -18 ℃ (-0.4 ℉)srážky: 21.9mmdeštivé dny: 5.9
Irkutskteplota: -15.5 ℃ (4.1 ℉)nejvyšší teplota: -10.7 ℃ (12.74 ℉)nejnižší teplota: -19.8 ℃ (-3.64 ℉)srážky: 19.2mmdeštivé dny: 5
Dudinkateplota: - nejvyšší teplota: -20.6 ℃ (-5.08 ℉)nejnižší teplota: -29 ℃ (-20.2 ℉)srážky: 48.8mmdeštivé dny: 14
Tomskteplota: - nejvyšší teplota: -10.7 ℃ (12.74 ℉)nejnižší teplota: -19.2 ℃ (-2.56 ℉)srážky: 40.8mmdeštivé dny: 11.3
Novosibirskteplota: - nejvyšší teplota: -8.9 ℃ (15.98 ℉)nejnižší teplota: -16.3 ℃ (2.66 ℉)srážky: 20.4mmdeštivé dny: 5.9
Kemerovoteplota: - nejvyšší teplota: -10.4 ℃ (13.28 ℉)nejnižší teplota: -19.5 ℃ (-3.1 ℉)srážky: 27.1mmdeštivé dny: 8.1
Barnaulteplota: - nejvyšší teplota: -9.3 ℃ (15.26 ℉)nejnižší teplota: -17.8 ℃ (-0.039999999999999 ℉)srážky: 24.3mmdeštivé dny: 8
Chitateplota: - nejvyšší teplota: -15.9 ℃ (3.38 ℉)nejnižší teplota: -28.5 ℃ (-19.3 ℉)srážky: 3.9mmdeštivé dny: 1
Kyzylteplota: - nejvyšší teplota: -21.8 ℃ (-7.24 ℉)nejnižší teplota: -30.2 ℃ (-22.36 ℉)srážky: 12mmdeštivé dny: 4
Gorno Altaiskteplota: - nejvyšší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)nejnižší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)srážky: 0mmdeštivé dny: 0
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.