Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Siberia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Siberia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Rosja - Siberia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Siberia

Siberia jest częścią Rosja. Klimat Rosji jest bardzo zróżnicowany. Rozpościera się od stepów na południu, przez wilgotne kontynenty w znacznej części europejskiej Rosji, a klimat jest subarktyczny na Syberii, a na polarnej północy panuje klimat tundry. Zimy są chłodne wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, ale zimne na Syberii - i coś pomiędzy tymi dwoma w bardziej centralnych częściach Rosji. Lata są zróżnicowane, od ciepłych w stepach po chłodne wybrzeże Arktyki.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Abakan, Achinsk, Altai Krai, Altai Republic, Angarsk, Arshan, Barnaul, Berdsk, Biysk, Bolshevik Island, Bratsk, Buryatia, Chita, Daursky Nature Reserve, Dikson, Dudinka, Eastern Siberia, Evenkia, Gorno Altaisk, Igarka, Irkutsk, Irkutsk Oblast, Kansk, Kemerovo, Kemerovo Oblast, Khakassia, Khoyto Gol, Krasnoyarsk, Krasnoyarsk Krai, Kyzyl, Lake Baikal, Listvyanka, Mariinsk, Nizhneudinsk, Norilsk, Novaya Chara, Novokuznetsk, Novosibirsk, Novosibirsk Oblast, Olkhon, Omsk, Omsk Oblast, Orlik, Putoransky Nature Reserve, Severnaya Zemlya, Severobaikalsk, Seversk, Sheregesh, Slyudyanka, Srostki, Tashtagol, Taymyria, Tayshet, Tomsk, Tomsk Oblast, Tunkinsky National Park, Tyva, Ulan Ude, Western Siberia, Yeniseysk, Zabaykalsk, Zabaykalsky Krai, Zheleznogorsk.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Novosibirsk oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.5 ℃ (58.1 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -12.3 ℃ (9.86 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -19.6 ℃ (-3.28 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest marzec, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.

Podczas podróży po Siberia zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Rosja jest Gora El'brus (5642 m) i najniższy punkt Caspian Sea (-28 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Siberia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w styczeń to -12.3 ℃ (9.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to -19.6 ℃ (-3.28 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -10.6 ℃ (12.92 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -11.3 ℃ (11.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 6. Średnia suma opadów 19.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:46 i na końcu miesiąca 8:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w luty to -10.3 ℃ (13.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to -19.2 ℃ (-2.56 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -11.3 ℃ (11.66 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -6.35 ℃ (20.57 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 5.1. Średnia suma opadów 12.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:38 i na końcu miesiąca 10:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w marzec to -2.4 ℃ (27.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to -11.7 ℃ (10.94 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -6.35 ℃ (20.57 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3 ℃ (37.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 5. Średnia suma opadów 12.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:52 i na końcu miesiąca 13:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w kwiecień to 8.4 ℃ (47.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.5 ℃ (29.3 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3 ℃ (37.4 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.85 ℃ (55.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 6. Średnia suma opadów 24.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:07 i na końcu miesiąca 15:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w maj to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.7 ℃ (42.26 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.85 ℃ (55.13 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8. Średnia suma opadów 36.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:09 i na końcu miesiąca 16:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w czerwiec to 24.1 ℃ (75.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.7 ℃ (54.86 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.7 ℃ (69.26 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.1 ℃ (77.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.1. Średnia suma opadów 38.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 17:20 i na końcu miesiąca 17:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w lipiec to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.5 ℃ (58.1 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.1 ℃ (77.18 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 8.1. Średnia suma opadów 65.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 17:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:52 i na końcu miesiąca 16:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w sierpień to 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12 ℃ (53.6 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.65 ℃ (67.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9. Średnia suma opadów 66.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:08 i na końcu miesiąca 14:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w wrzesień to 16.7 ℃ (62.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.7 ℃ (44.06 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.65 ℃ (67.37 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.8 ℃ (53.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.1. Średnia suma opadów 35.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:59 i na końcu miesiąca 11:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w październik to 6.9 ℃ (44.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.1 ℃ (35.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.1. Średnia suma opadów 36.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:45 i na końcu miesiąca 9:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w listopad to -2.7 ℃ (27.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to -9 ℃ (15.8 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.1 ℃ (35.78 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5.8 ℃ (21.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8. Średnia suma opadów 28.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:39 i na końcu miesiąca 7:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Siberia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Siberia w grudzień to -8.9 ℃ (15.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to -16.3 ℃ (2.66 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5.8 ℃ (21.56 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -10.6 ℃ (12.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 5.9. Średnia suma opadów 20.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:15 i na końcu miesiąca 7:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Siberia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Omsktemperatura: -14.5 ℃ (5.9 ℉)najwyższa temperatura: -10.1 ℃ (13.82 ℉)najniższa temperatura: -18 ℃ (-0.4 ℉)opady: 21.9mmdeszcz deszcz dni: 5.9
Irkutsktemperatura: -15.5 ℃ (4.1 ℉)najwyższa temperatura: -10.7 ℃ (12.74 ℉)najniższa temperatura: -19.8 ℃ (-3.64 ℉)opady: 19.2mmdeszcz deszcz dni: 5
Dudinkatemperatura: - najwyższa temperatura: -20.6 ℃ (-5.08 ℉)najniższa temperatura: -29 ℃ (-20.2 ℉)opady: 48.8mmdeszcz deszcz dni: 14
Tomsktemperatura: - najwyższa temperatura: -10.7 ℃ (12.74 ℉)najniższa temperatura: -19.2 ℃ (-2.56 ℉)opady: 40.8mmdeszcz deszcz dni: 11.3
Novosibirsktemperatura: - najwyższa temperatura: -8.9 ℃ (15.98 ℉)najniższa temperatura: -16.3 ℃ (2.66 ℉)opady: 20.4mmdeszcz deszcz dni: 5.9
Kemerovotemperatura: - najwyższa temperatura: -10.4 ℃ (13.28 ℉)najniższa temperatura: -19.5 ℃ (-3.1 ℉)opady: 27.1mmdeszcz deszcz dni: 8.1
Barnaultemperatura: - najwyższa temperatura: -9.3 ℃ (15.26 ℉)najniższa temperatura: -17.8 ℃ (-0.039999999999999 ℉)opady: 24.3mmdeszcz deszcz dni: 8
Chitatemperatura: - najwyższa temperatura: -15.9 ℃ (3.38 ℉)najniższa temperatura: -28.5 ℃ (-19.3 ℉)opady: 3.9mmdeszcz deszcz dni: 1
Kyzyltemperatura: - najwyższa temperatura: -21.8 ℃ (-7.24 ℉)najniższa temperatura: -30.2 ℃ (-22.36 ℉)opady: 12mmdeszcz deszcz dni: 4
Gorno Altaisktemperatura: - najwyższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najniższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)opady: 0mmdeszcz deszcz dni: 0
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.