Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Slovensko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Slovensko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Slovensko

Slovensko - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Slovenska je mierne. Môžete očakávať teplé leta a studené, často zakalené a vlhké zimy. Je na juhu teplejšia a zvyčajne oveľa chladnejšia v horách na severe. Existujú štyri sezóny: jar, leto, jeseň a zima.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abov, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Belianske Tatry, Bojnice, Bratislava, Centrálny Liptov, Centrálne Slovensko, Choč hory, Dolny Kubin, Dunajská Streda, Východné Slovensko, Gemer, Velká Fatra, Vysoke Tatry, Hont, Horehronie, Horné Považie, Humenné, Kežmarok, Košice, Kremnica, Kysuce, Levice, Levoča, Liptov, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Malá Fatra, Nizke Tatry, Dolný Zemplín, Lučenec, Martin, Michalovce, Muranska planina, Myjava, Nitra, Novohrad, Nová Baňa, Nové Mesto nad Váhom, Orava, Papradno, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Podpoľanie, Podunajsko, Poloniny, Poprad, Považie, Prešov, Pukanec, Púchov, Rajecké Teplice, Rožňava, Ruzomberok, Skalica, Slovenský Kras Národný Park, Slovenský Raj Národný Park, Slovak Tokaj vineyards, Small Carpathians Wine Region, South Western Liptov, Spiš, Spišská Nová Ves, Spišské Podhradie, Spišský Štvrtok, Stara Lubovna, Tatra National Park, Tekov, Terchová, Topoľčany, Trenčianske Bohuslavice, Trenčín, Trnava, Turiec, Tvrdošín, Upper Zemplín, Western Slovakia, Zvolen, Záhorie, Čičmany, Šariš.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 14.8. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 9.8.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Slovensko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Gerlachovsky Stit (2655 m) a najnižší bod je Bodrok River (94 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Slovensko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci Január je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.9 ℃ (39.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 13.8. Priemerné zrážky sú 42.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:47 a na konci mesiaca 9:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci Február je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2 ℃ (28.4 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 11.8. Priemerné zrážky sú 37.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:11 a na konci mesiaca 11:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci Marec je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 12.7. Priemerné zrážky sú 36.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci Apríl je 16 ℃ (60.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10.9. Priemerné zrážky sú 37.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:39 a na konci mesiaca 14:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci Máj je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.2. Priemerné zrážky sú 53.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:11 a na konci mesiaca 15:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci Jún je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.8. Priemerné zrážky sú 61.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:02 a na konci mesiaca 16:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci Júl je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.25 ℃ (81.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.8. Priemerné zrážky sú 51.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:42 a na konci mesiaca 15:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci August je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.25 ℃ (81.05 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 10.9. Priemerné zrážky sú 52.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:26 a na konci mesiaca 13:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci September je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.8. Priemerné zrážky sú 49.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:46 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci Október je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.75 ℃ (53.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.1. Priemerné zrážky sú 37.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:02 a na konci mesiaca 10:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci November je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.75 ℃ (53.15 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.65 ℃ (42.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 14.2. Priemerné zrážky sú 50.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:26 a na konci mesiaca 8:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Slovensko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovensko v mesiaci December je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.65 ℃ (42.17 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 14.8. Priemerné zrážky sú 48.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:25 a na konci mesiaca 8:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Slovensko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Bratislavateplota: - najvyššia teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)najnižšia teplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)zrážky: 48.9mmdaždivé dni: 14.8
Zilinateplota: - najvyššia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najnižšia teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)zrážky: 54.6mmdaždivé dni: 15.6
Hurbanovoteplota: - najvyššia teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)najnižšia teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)zrážky: 39.5mmdaždivé dni: 11.9
Sliacteplota: - najvyššia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najnižšia teplota: -4.4 ℃ (24.08 ℉)zrážky: 52.8mmdaždivé dni: 14.3
Lucenecteplota: - najvyššia teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)najnižšia teplota: -3.7 ℃ (25.34 ℉)zrážky: 33.3mmdaždivé dni: 10.9
Popradteplota: - najvyššia teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najnižšia teplota: -6.3 ℃ (20.66 ℉)zrážky: 27.6mmdaždivé dni: 14
Kosiceteplota: - najvyššia teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)najnižšia teplota: -3.7 ℃ (25.34 ℉)zrážky: 32.2mmdaždivé dni: 14.1
Tisinecteplota: - najvyššia teplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)najnižšia teplota: -4 ℃ (24.8 ℉)zrážky: 40.8mmdaždivé dni: 16.3
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.