Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Slovensko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Slovensko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Slovensko

Slovensko - jaké počasí lze čekat

Klima Slovenska je mírné. Můžete očekávat teplé léto a chladné, často zakalené a vlhké zimy. Je na jihu teplejší a obvykle je mnohem chladnější v horách na severu. Existují čtyři roční období: jaro, léto, podzim a zima.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abov, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Belianske Tatry, Bojnice, Bratislava, Centrálny Liptov, Centrálne Slovensko, Choč hory, Dolny Kubin, Dunajská Streda, Východné Slovensko, Gemer, Velká Fatra, Vysoke Tatry, Hont, Horehronie, Horné Považie, Humenné, Kežmarok, Košice, Kremnica, Kysuce, Levice, Levoča, Liptov, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Malá Fatra, Nizke Tatry, Dolný Zemplín, Lučenec, Martin, Michalovce, Muranska planina, Myjava, Nitra, Novohrad, Nová Baňa, Nové Mesto nad Váhom, Orava, Papradno, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Podpoľanie, Podunajsko, Poloniny, Poprad, Považie, Prešov, Pukanec, Púchov, Rajecké Teplice, Rožňava, Ruzomberok, Skalica, Slovenský Kras Národný Park, Slovenský Raj Národný Park, Slovak Tokaj vineyards, Small Carpathians Wine Region, South Western Liptov, Spiš, Spišská Nová Ves, Spišské Podhradie, Spišský Štvrtok, Stara Lubovna, Tatra National Park, Tekov, Terchová, Topoľčany, Trenčianske Bohuslavice, Trenčín, Trnava, Turiec, Tvrdošín, Upper Zemplín, Western Slovakia, Zvolen, Záhorie, Čičmany, Šariš.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 27.3 ℃ (81.14 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 2.6 ℃ (36.68 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 14.8. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 9.8.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Slovensko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Gerlachovsky Stit (2655 m) a nejnižší bod je Bodrok River (94 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Slovensko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci leden je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.9 ℃ (39.02 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 13.8. Průměrné srážky jsou 42.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:47 a na konci měsíce 9:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci únor je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2 ℃ (28.4 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 11.8. Průměrné srážky jsou 37.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:11 a na konci měsíce 11:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci březen je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 12.7. Průměrné srážky jsou 36.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci duben je 16 ℃ (60.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 10.9. Průměrné srážky jsou 37.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:39 a na konci měsíce 14:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci květen je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.2. Průměrné srážky jsou 53.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:11 a na konci měsíce 15:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci červen je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11.8. Průměrné srážky jsou 61.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:02 a na konci měsíce 16:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci červenec je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.25 ℃ (81.05 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.8. Průměrné srážky jsou 51.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:42 a na konci měsíce 15:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci srpen je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.25 ℃ (81.05 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 10.9. Průměrné srážky jsou 52.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:26 a na konci měsíce 13:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci září je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.8. Průměrné srážky jsou 49.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:46 a na konci měsíce 11:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci říjen je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.75 ℃ (53.15 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 10.1. Průměrné srážky jsou 37.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:02 a na konci měsíce 10:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci listopad je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.75 ℃ (53.15 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.65 ℃ (42.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 14.2. Průměrné srážky jsou 50.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:26 a na konci měsíce 8:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Slovensko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Slovensko v měsíci prosinec je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.65 ℃ (42.17 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 14.8. Průměrné srážky jsou 48.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:25 a na konci měsíce 8:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Slovensko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Bratislavateplota: - nejvyšší teplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)nejnižší teplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)srážky: 48.9mmdeštivé dny: 14.8
Zilinateplota: - nejvyšší teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)nejnižší teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)srážky: 54.6mmdeštivé dny: 15.6
Hurbanovoteplota: - nejvyšší teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)nejnižší teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)srážky: 39.5mmdeštivé dny: 11.9
Sliacteplota: - nejvyšší teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)nejnižší teplota: -4.4 ℃ (24.08 ℉)srážky: 52.8mmdeštivé dny: 14.3
Lucenecteplota: - nejvyšší teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)nejnižší teplota: -3.7 ℃ (25.34 ℉)srážky: 33.3mmdeštivé dny: 10.9
Popradteplota: - nejvyšší teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)nejnižší teplota: -6.3 ℃ (20.66 ℉)srážky: 27.6mmdeštivé dny: 14
Kosiceteplota: - nejvyšší teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)nejnižší teplota: -3.7 ℃ (25.34 ℉)srážky: 32.2mmdeštivé dny: 14.1
Tisinecteplota: - nejvyšší teplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)nejnižší teplota: -4 ℃ (24.8 ℉)srážky: 40.8mmdeštivé dny: 16.3
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.