Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Słowacja

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Słowacja? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Słowacja

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Słowacja

Klimat Słowacji jest umiarkowany. Możesz spodziewać się ciepłych lat i zimnych, często pochmurnych i wilgotnych zim. Na południu jest cieplej i zwykle dużo chłodniej w górach na północy. Istnieją cztery pory roku: wiosna, lato, jesień i zima.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Abov, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Belianske Tatry, Bojnice, Bratislava, Centrálny Liptov, Centrálne Slovensko, Choč hory, Dolny Kubin, Dunajská Streda, Východné Slovensko, Gemer, Velká Fatra, Vysoke Tatry, Hont, Horehronie, Horné Považie, Humenné, Kežmarok, Košice, Kremnica, Kysuce, Levice, Levoča, Liptov, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Malá Fatra, Nizke Tatry, Dolný Zemplín, Lučenec, Martin, Michalovce, Muranska planina, Myjava, Nitra, Novohrad, Nová Baňa, Nové Mesto nad Váhom, Orava, Papradno, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Podpoľanie, Podunajsko, Poloniny, Poprad, Považie, Prešov, Pukanec, Púchov, Rajecké Teplice, Rožňava, Ruzomberok, Skalica, Slovenský Kras Národný Park, Slovenský Raj Národný Park, Slovak Tokaj vineyards, Small Carpathians Wine Region, South Western Liptov, Spiš, Spišská Nová Ves, Spišské Podhradie, Spišský Štvrtok, Stara Lubovna, Tatra National Park, Tekov, Terchová, Topoľčany, Trenčianske Bohuslavice, Trenčín, Trnava, Turiec, Tvrdošín, Upper Zemplín, Western Slovakia, Zvolen, Záhorie, Čičmany, Šariš.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.8 ℃ (58.64 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 2.6 ℃ (36.68 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -3.3 ℃ (26.06 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 14.8. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.8.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Słowacja, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Gerlachovsky Stit (2655 m) i najniższy punkt Bodrok River (94 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Słowacja. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w styczeń to 2.6 ℃ (36.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.3 ℃ (26.06 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.15 ℃ (37.67 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.9 ℃ (39.02 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 13.8. Średnia suma opadów 42.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:47 i na końcu miesiąca 9:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w luty to 5.2 ℃ (41.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2 ℃ (28.4 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.9 ℃ (39.02 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8 ℃ (46.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 11.8. Średnia suma opadów 37.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:11 i na końcu miesiąca 11:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w marzec to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8 ℃ (46.4 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.4 ℃ (56.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 12.7. Średnia suma opadów 36.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w kwiecień to 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.1 ℃ (41.18 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.4 ℃ (56.12 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.75 ℃ (65.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 10.9. Średnia suma opadów 37.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:39 i na końcu miesiąca 14:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w maj to 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.8 ℃ (49.64 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.75 ℃ (65.75 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.95 ℃ (73.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.2. Średnia suma opadów 53.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:11 i na końcu miesiąca 15:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w czerwiec to 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.1 ℃ (55.58 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.95 ℃ (73.31 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.85 ℃ (78.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11.8. Średnia suma opadów 61.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:02 i na końcu miesiąca 16:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w lipiec to 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.85 ℃ (78.53 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.25 ℃ (81.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.8. Średnia suma opadów 51.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:42 i na końcu miesiąca 15:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w sierpień to 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.5 ℃ (58.1 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.25 ℃ (81.05 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 10.9. Średnia suma opadów 52.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:26 i na końcu miesiąca 13:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w wrzesień to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19 ℃ (66.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 9.8. Średnia suma opadów 49.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:46 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w październik to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.8 ℃ (42.44 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19 ℃ (66.2 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.75 ℃ (53.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10.1. Średnia suma opadów 37.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:02 i na końcu miesiąca 10:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w listopad to 7.6 ℃ (45.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.6 ℃ (34.88 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.75 ℃ (53.15 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.65 ℃ (42.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 14.2. Średnia suma opadów 50.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:26 i na końcu miesiąca 8:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Słowacja w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowacja w grudzień to 3.7 ℃ (38.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.3 ℃ (29.66 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.65 ℃ (42.17 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.15 ℃ (37.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 14.8. Średnia suma opadów 48.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:25 i na końcu miesiąca 8:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Słowacja w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Bratislavatemperatura: - najwyższa temperatura: 3.7 ℃ (38.66 ℉)najniższa temperatura: -1.3 ℃ (29.66 ℉)opady: 48.9mmdeszcz deszcz dni: 14.8
Zilinatemperatura: - najwyższa temperatura: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najniższa temperatura: -3.5 ℃ (25.7 ℉)opady: 54.6mmdeszcz deszcz dni: 15.6
Hurbanovotemperatura: - najwyższa temperatura: 3.8 ℃ (38.84 ℉)najniższa temperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)opady: 39.5mmdeszcz deszcz dni: 11.9
Sliactemperatura: - najwyższa temperatura: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najniższa temperatura: -4.4 ℃ (24.08 ℉)opady: 52.8mmdeszcz deszcz dni: 14.3
Lucenectemperatura: - najwyższa temperatura: 2.3 ℃ (36.14 ℉)najniższa temperatura: -3.7 ℃ (25.34 ℉)opady: 33.3mmdeszcz deszcz dni: 10.9
Popradtemperatura: - najwyższa temperatura: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najniższa temperatura: -6.3 ℃ (20.66 ℉)opady: 27.6mmdeszcz deszcz dni: 14
Kosicetemperatura: - najwyższa temperatura: 1.6 ℃ (34.88 ℉)najniższa temperatura: -3.7 ℃ (25.34 ℉)opady: 32.2mmdeszcz deszcz dni: 14.1
Tisinectemperatura: - najwyższa temperatura: 1.1 ℃ (33.98 ℉)najniższa temperatura: -4 ℃ (24.8 ℉)opady: 40.8mmdeszcz deszcz dni: 16.3
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.