Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - South Australia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela South Australia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Austrália & Oceánia - Austrália - South Australia

South Australia - aké počasie môžete očakávať

South Australia je súčasťou zeme Austrália. Klíma Austrálie sa veľmi líši, pretože krajina je veľmi veľká. Najväčšia časť Austrálie je suchá až polosuchá, mierna na juhu a na východe, na severe tropická. Severná časť Austrálie má tropické prostredie s tropickými dažďovými pralesmi, pastvinami a púšťami. Zima v Austrálii je zvyčajne mierna, nie sú také veľké kontrasty medzi letnou a zimnou teplotou ako na severnej pologuli. Ale na niektorých miestach môže teplota v zime klesnúť pod nulu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Adelaide, Adelaide Hills, Adelaide Region, Ardrossan, Arkaroola, Barmera, Barossa Valley, Black Point, Cape Jervis, Ceduna, Clare, Coffin Bay, Coober Pedy, Coonawarra, Cowell, Edithburgh, Eyre Peninsula, Fleurieu Peninsula, Goolwa, Iron Knob, Kangaroo Island, Kimba, Lake Eyre National Park, Limestone Coast, Marion Bay, Marla, Marree, McLaren Vale, Meningie, Minlaton, Minnipa, Moonta, Mount Gambier, Murray Bridge, Murray and Mallee Riverland, Naracoorte, Oodnadatta, Outback, Peterborough, Pine Point, Port Augusta, Port Broughton, Port Elliot, Port Germein, Port Hughes, Port Lincoln, Port Pirie, Port Vincent, Port Wakefield, Price, Quorn, Rapid Bay, Robe, Stansbury, Streaky Bay, Tarcoola, The Coorong, Tumby Bay, Victor Harbor, Wallaroo, Whyalla, William Creek, Woomera, Wudinna, Yorke Peninsula.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Adelaide a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 16.7. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 3.4.

Pri cestovaní v lokácii South Australia vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Austrália je Mount Kosciuszko (2228 m) a najnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela South Australia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci Január je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 4.5. Priemerné zrážky sú 20 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:14 a na konci mesiaca 13:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci Február je 29.3 ℃ (84.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 3.4. Priemerné zrážky sú 12.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:22 a na konci mesiaca 12:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci Marec je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.05 ℃ (77.09 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 5.6. Priemerné zrážky sú 26.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:17 a na konci mesiaca 11:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci Apríl je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.05 ℃ (77.09 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7.9. Priemerné zrážky sú 39.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:12 a na konci mesiaca 10:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci Máj je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12. Priemerné zrážky sú 60.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:17 a na konci mesiaca 9:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci Jún je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 14.8. Priemerné zrážky sú 79.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:49 a na konci mesiaca 9:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci Júl je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 16.5. Priemerné zrážky sú 77.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:00 a na konci mesiaca 10:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci August je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 16.7. Priemerné zrážky sú 71.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:44 a na konci mesiaca 11:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci September je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 13.4. Priemerné zrážky sú 58.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:45 a na konci mesiaca 12:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci Október je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.75 ℃ (74.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.1. Priemerné zrážky sú 42.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:50 a na konci mesiaca 13:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci November je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.75 ℃ (74.75 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.2. Priemerné zrážky sú 30.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:50 a na konci mesiaca 14:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - South Australia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Australia v mesiaci December je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 7.1. Priemerné zrážky sú 30.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:27 a na konci mesiaca 14:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - South Australia. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Adelaideteplota: - najvyššia teplota: 26.6 ℃ (79.88 ℉)najnižšia teplota: 15.5 ℃ (59.9 ℉)zrážky: 30.3mmdaždivé dni: 7.1
Augustateplota: - najvyššia teplota: 23.7 ℃ (74.66 ℉)najnižšia teplota: 13.8 ℃ (56.84 ℉)zrážky: 13.4mmdaždivé dni: 5.4
Cedunateplota: - najvyššia teplota: 27.1 ℃ (80.78 ℉)najnižšia teplota: 14.4 ℃ (57.92 ℉)zrážky: 23.1mmdaždivé dni: 5.9
Coober Pedyteplota: - najvyššia teplota: 34.1 ℃ (93.38 ℉)najnižšia teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Coonawarrateplota: - najvyššia teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)najnižšia teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)zrážky: 39.4mmdaždivé dni: 9.9
Murray Bridgeteplota: - najvyššia teplota: 28.2 ℃ (82.76 ℉)najnižšia teplota: 13.5 ℃ (56.3 ℉)zrážky: 30.6mmdaždivé dni: 6.7
Naracoorteteplota: - najvyššia teplota: 27.6 ℃ (81.68 ℉)najnižšia teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Port Augustateplota: - najvyššia teplota: 30.7 ℃ (87.26 ℉)najnižšia teplota: 18.5 ℃ (65.3 ℉)zrážky: 16.2mmdaždivé dni: 4.3
Port Lincolnteplota: - najvyššia teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)najnižšia teplota: 14.1 ℃ (57.38 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Port Pirieteplota: - najvyššia teplota: 30.4 ℃ (86.72 ℉)najnižšia teplota: 16.2 ℃ (61.16 ℉)zrážky: 22.3mmdaždivé dni: 3.9
Victor Harborteplota: - najvyššia teplota: 24 ℃ (75.2 ℉)najnižšia teplota: 14.1 ℃ (57.38 ℉)zrážky: 24mmdaždivé dni: 6.6
Whyallateplota: - najvyššia teplota: 28.2 ℃ (82.76 ℉)najnižšia teplota: 16.1 ℃ (60.98 ℉)zrážky: 21.3mmdaždivé dni: 4.7
Woomerateplota: - najvyššia teplota: 32.7 ℃ (90.86 ℉)najnižšia teplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)zrážky: 18.4mmdaždivé dni: 4.1
Wudinnateplota: - najvyššia teplota: 30.5 ℃ (86.9 ℉)najnižšia teplota: 14.1 ℃ (57.38 ℉)zrážky: 12.5mmdaždivé dni: 3.9
Robeteplota: - najvyššia teplota: 21.8 ℃ (71.24 ℉)najnižšia teplota: 13.6 ℃ (56.48 ℉)zrážky: 27.2mmdaždivé dni: 9.3
Mount Gambierteplota: - najvyššia teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)najnižšia teplota: 10.2 ℃ (50.36 ℉)zrážky: 39.9mmdaždivé dni: 11.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.