Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - South Australia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do South Australia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Australia & Oceania - Australia - South Australia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu South Australia

South Australia jest częścią Australia. Klimat Australii jest bardzo zróżnicowany, ponieważ kraj ten jest bardzo duży. Największa część Australii jest sucha do połowy sucha, umiarkowana na południu i wschodzie, tropikalna na północy. Północna część Australii ma tropikalny klimat z tropikalnymi lasami deszczowymi, łąkami i pustyniami. Zima w Australii jest zwykle łagodna, nie ma tak dużych kontrastów między temperaturami letnimi i zimowymi, jak na półkuli północnej. Ale w niektórych miejscach temperatury zimą mogą spaść poniżej zera.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Adelaide, Adelaide Hills, Adelaide Region, Ardrossan, Arkaroola, Barmera, Barossa Valley, Black Point, Cape Jervis, Ceduna, Clare, Coffin Bay, Coober Pedy, Coonawarra, Cowell, Edithburgh, Eyre Peninsula, Fleurieu Peninsula, Goolwa, Iron Knob, Kangaroo Island, Kimba, Lake Eyre National Park, Limestone Coast, Marion Bay, Marla, Marree, McLaren Vale, Meningie, Minlaton, Minnipa, Moonta, Mount Gambier, Murray Bridge, Murray and Mallee Riverland, Naracoorte, Oodnadatta, Outback, Peterborough, Pine Point, Port Augusta, Port Broughton, Port Elliot, Port Germein, Port Hughes, Port Lincoln, Port Pirie, Port Vincent, Port Wakefield, Price, Quorn, Rapid Bay, Robe, Stansbury, Streaky Bay, Tarcoola, The Coorong, Tumby Bay, Victor Harbor, Wallaroo, Whyalla, William Creek, Woomera, Wudinna, Yorke Peninsula.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Adelaide oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 17.7 ℃ (63.86 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 15.9 ℃ (60.62 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 7.5 ℃ (45.5 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 16.7. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.4.

Podczas podróży po South Australia zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Australia jest Mount Kosciuszko (2228 m) i najniższy punkt Lake Eyre (-15 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na South Australia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w styczeń to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.7 ℃ (63.86 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.2 ℃ (82.76 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 4.5. Średnia suma opadów 20 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:14 i na końcu miesiąca 13:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w luty to 29.3 ℃ (84.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 3.4. Średnia suma opadów 12.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:22 i na końcu miesiąca 12:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w marzec to 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.8 ℃ (60.44 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.2 ℃ (82.76 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.05 ℃ (77.09 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 5.6. Średnia suma opadów 26.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:17 i na końcu miesiąca 11:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w kwiecień to 23 ℃ (73.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.7 ℃ (54.86 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.05 ℃ (77.09 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.95 ℃ (69.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.9. Średnia suma opadów 39.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:12 i na końcu miesiąca 10:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w maj to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.95 ℃ (69.71 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.55 ℃ (63.59 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 12. Średnia suma opadów 60.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:17 i na końcu miesiąca 9:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w czerwiec to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.55 ℃ (63.59 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 14.8. Średnia suma opadów 79.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:49 i na końcu miesiąca 9:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w lipiec to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.5 ℃ (45.5 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.35 ℃ (61.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 16.5. Średnia suma opadów 77.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:00 i na końcu miesiąca 10:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w sierpień to 16.8 ℃ (62.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.35 ℃ (61.43 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.25 ℃ (64.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 16.7. Średnia suma opadów 71.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:44 i na końcu miesiąca 11:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w wrzesień to 19.7 ℃ (67.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.25 ℃ (64.85 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.9 ℃ (69.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 13.4. Średnia suma opadów 58.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:45 i na końcu miesiąca 12:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w październik to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.6 ℃ (52.88 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.9 ℃ (69.62 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.75 ℃ (74.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10.1. Średnia suma opadów 42.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:50 i na końcu miesiąca 13:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w listopad to 25.4 ℃ (77.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.3 ℃ (57.74 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.75 ℃ (74.75 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.2. Średnia suma opadów 30.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:50 i na końcu miesiąca 14:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w South Australia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Australia w grudzień to 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 7.1. Średnia suma opadów 30.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:27 i na końcu miesiąca 14:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w South Australia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Adelaidetemperatura: - najwyższa temperatura: 26.6 ℃ (79.88 ℉)najniższa temperatura: 15.5 ℃ (59.9 ℉)opady: 30.3mmdeszcz deszcz dni: 7.1
Augustatemperatura: - najwyższa temperatura: 23.7 ℃ (74.66 ℉)najniższa temperatura: 13.8 ℃ (56.84 ℉)opady: 13.4mmdeszcz deszcz dni: 5.4
Cedunatemperatura: - najwyższa temperatura: 27.1 ℃ (80.78 ℉)najniższa temperatura: 14.4 ℃ (57.92 ℉)opady: 23.1mmdeszcz deszcz dni: 5.9
Coober Pedytemperatura: - najwyższa temperatura: 34.1 ℃ (93.38 ℉)najniższa temperatura: 19.9 ℃ (67.82 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Coonawarratemperatura: - najwyższa temperatura: 24.6 ℃ (76.28 ℉)najniższa temperatura: 10.4 ℃ (50.72 ℉)opady: 39.4mmdeszcz deszcz dni: 9.9
Murray Bridgetemperatura: - najwyższa temperatura: 28.2 ℃ (82.76 ℉)najniższa temperatura: 13.5 ℃ (56.3 ℉)opady: 30.6mmdeszcz deszcz dni: 6.7
Naracoortetemperatura: - najwyższa temperatura: 27.6 ℃ (81.68 ℉)najniższa temperatura: 10.4 ℃ (50.72 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Port Augustatemperatura: - najwyższa temperatura: 30.7 ℃ (87.26 ℉)najniższa temperatura: 18.5 ℃ (65.3 ℉)opady: 16.2mmdeszcz deszcz dni: 4.3
Port Lincolntemperatura: - najwyższa temperatura: 24.6 ℃ (76.28 ℉)najniższa temperatura: 14.1 ℃ (57.38 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Port Pirietemperatura: - najwyższa temperatura: 30.4 ℃ (86.72 ℉)najniższa temperatura: 16.2 ℃ (61.16 ℉)opady: 22.3mmdeszcz deszcz dni: 3.9
Victor Harbortemperatura: - najwyższa temperatura: 24 ℃ (75.2 ℉)najniższa temperatura: 14.1 ℃ (57.38 ℉)opady: 24mmdeszcz deszcz dni: 6.6
Whyallatemperatura: - najwyższa temperatura: 28.2 ℃ (82.76 ℉)najniższa temperatura: 16.1 ℃ (60.98 ℉)opady: 21.3mmdeszcz deszcz dni: 4.7
Woomeratemperatura: - najwyższa temperatura: 32.7 ℃ (90.86 ℉)najniższa temperatura: 18.4 ℃ (65.12 ℉)opady: 18.4mmdeszcz deszcz dni: 4.1
Wudinnatemperatura: - najwyższa temperatura: 30.5 ℃ (86.9 ℉)najniższa temperatura: 14.1 ℃ (57.38 ℉)opady: 12.5mmdeszcz deszcz dni: 3.9
Robetemperatura: - najwyższa temperatura: 21.8 ℃ (71.24 ℉)najniższa temperatura: 13.6 ℃ (56.48 ℉)opady: 27.2mmdeszcz deszcz dni: 9.3
Mount Gambiertemperatura: - najwyższa temperatura: 23.3 ℃ (73.94 ℉)najniższa temperatura: 10.2 ℃ (50.36 ℉)opady: 39.9mmdeszcz deszcz dni: 11.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.