Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - South Australia

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle South Australia? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Austrálie & Oceánie - Austrálie - South Australia

South Australia - jaké počasí lze čekat

South Australia je součástí země Austrálie. Klima Austrálie se velmi liší, protože země je velmi velká. Největší část Austrálie je suchá až polosuchá, mírná na jihu a na východě, tropická na severu. Severní část Austrálie má tropické klima s tropickými deštnými pralesy, pastvinami a pouští. Zima v Austrálii je obvykle mírná, nejsou tam tak velké kontrasty mezi letními a zimními teplotami, jako na severní polokouli. Ale na některých místech může teplota v zimě klesnout pod nulu.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Adelaide, Adelaide Hills, Adelaide Region, Ardrossan, Arkaroola, Barmera, Barossa Valley, Black Point, Cape Jervis, Ceduna, Clare, Coffin Bay, Coober Pedy, Coonawarra, Cowell, Edithburgh, Eyre Peninsula, Fleurieu Peninsula, Goolwa, Iron Knob, Kangaroo Island, Kimba, Lake Eyre National Park, Limestone Coast, Marion Bay, Marla, Marree, McLaren Vale, Meningie, Minlaton, Minnipa, Moonta, Mount Gambier, Murray Bridge, Murray and Mallee Riverland, Naracoorte, Oodnadatta, Outback, Peterborough, Pine Point, Port Augusta, Port Broughton, Port Elliot, Port Germein, Port Hughes, Port Lincoln, Port Pirie, Port Vincent, Port Wakefield, Price, Quorn, Rapid Bay, Robe, Stansbury, Streaky Bay, Tarcoola, The Coorong, Tumby Bay, Victor Harbor, Wallaroo, Whyalla, William Creek, Woomera, Wudinna, Yorke Peninsula.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Adelaide a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde leden, průměrná maximální teplota 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červenec, průměrná maximální teplota 15.9 ℃ (60.62 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 16.7. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 3.4.

Při cestování, jehož cílem je South Australia, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Austrálie je Mount Kosciuszko (2228 m) a nejnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle South Australia. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci leden je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 4.5. Průměrné srážky jsou 20 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:14 a na konci měsíce 13:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci únor je 29.3 ℃ (84.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 3.4. Průměrné srážky jsou 12.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:22 a na konci měsíce 12:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci březen je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.05 ℃ (77.09 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 5.6. Průměrné srážky jsou 26.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:17 a na konci měsíce 11:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci duben je 23 ℃ (73.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.05 ℃ (77.09 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7.9. Průměrné srážky jsou 39.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:12 a na konci měsíce 10:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci květen je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12. Průměrné srážky jsou 60.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:17 a na konci měsíce 9:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci červen je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 14.8. Průměrné srážky jsou 79.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:49 a na konci měsíce 9:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci červenec je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 16.5. Průměrné srážky jsou 77.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:00 a na konci měsíce 10:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci srpen je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 16.7. Průměrné srážky jsou 71.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:44 a na konci měsíce 11:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci září je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 13.4. Průměrné srážky jsou 58.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:45 a na konci měsíce 12:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci říjen je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.75 ℃ (74.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 10.1. Průměrné srážky jsou 42.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:50 a na konci měsíce 13:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci listopad je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.75 ℃ (74.75 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.2. Průměrné srážky jsou 30.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:50 a na konci měsíce 14:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - South Australia - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Australia v měsíci prosinec je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 7.1. Průměrné srážky jsou 30.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:27 a na konci měsíce 14:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli South Australia. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Adelaideteplota: - nejvyšší teplota: 26.6 ℃ (79.88 ℉)nejnižší teplota: 15.5 ℃ (59.9 ℉)srážky: 30.3mmdeštivé dny: 7.1
Augustateplota: - nejvyšší teplota: 23.7 ℃ (74.66 ℉)nejnižší teplota: 13.8 ℃ (56.84 ℉)srážky: 13.4mmdeštivé dny: 5.4
Cedunateplota: - nejvyšší teplota: 27.1 ℃ (80.78 ℉)nejnižší teplota: 14.4 ℃ (57.92 ℉)srážky: 23.1mmdeštivé dny: 5.9
Coober Pedyteplota: - nejvyšší teplota: 34.1 ℃ (93.38 ℉)nejnižší teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Coonawarrateplota: - nejvyšší teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)nejnižší teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)srážky: 39.4mmdeštivé dny: 9.9
Murray Bridgeteplota: - nejvyšší teplota: 28.2 ℃ (82.76 ℉)nejnižší teplota: 13.5 ℃ (56.3 ℉)srážky: 30.6mmdeštivé dny: 6.7
Naracoorteteplota: - nejvyšší teplota: 27.6 ℃ (81.68 ℉)nejnižší teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Port Augustateplota: - nejvyšší teplota: 30.7 ℃ (87.26 ℉)nejnižší teplota: 18.5 ℃ (65.3 ℉)srážky: 16.2mmdeštivé dny: 4.3
Port Lincolnteplota: - nejvyšší teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)nejnižší teplota: 14.1 ℃ (57.38 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Port Pirieteplota: - nejvyšší teplota: 30.4 ℃ (86.72 ℉)nejnižší teplota: 16.2 ℃ (61.16 ℉)srážky: 22.3mmdeštivé dny: 3.9
Victor Harborteplota: - nejvyšší teplota: 24 ℃ (75.2 ℉)nejnižší teplota: 14.1 ℃ (57.38 ℉)srážky: 24mmdeštivé dny: 6.6
Whyallateplota: - nejvyšší teplota: 28.2 ℃ (82.76 ℉)nejnižší teplota: 16.1 ℃ (60.98 ℉)srážky: 21.3mmdeštivé dny: 4.7
Woomerateplota: - nejvyšší teplota: 32.7 ℃ (90.86 ℉)nejnižší teplota: 18.4 ℃ (65.12 ℉)srážky: 18.4mmdeštivé dny: 4.1
Wudinnateplota: - nejvyšší teplota: 30.5 ℃ (86.9 ℉)nejnižší teplota: 14.1 ℃ (57.38 ℉)srážky: 12.5mmdeštivé dny: 3.9
Robeteplota: - nejvyšší teplota: 21.8 ℃ (71.24 ℉)nejnižší teplota: 13.6 ℃ (56.48 ℉)srážky: 27.2mmdeštivé dny: 9.3
Mount Gambierteplota: - nejvyšší teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)nejnižší teplota: 10.2 ℃ (50.36 ℉)srážky: 39.9mmdeštivé dny: 11.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.