Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - South-central China

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela South-central China? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Čína - South-central China

South-central China - aké počasie môžete očakávať

South-central China je súčasťou zeme Čína. Klíma Číny je veľmi rôznorodá, pretože krajina je veľmi veľká. Počasie je tropické na juhu a subarctic na severe, a vysokohorské vo vyšších výškách tibetskej plošiny. Monzúnové vetry výrazne ovplyvňujú podnebie. Počas leta Monsoon prináša teplý a vlhký vzduch z juhu, v zime monzún prináša chladné a relatívne suché počasie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aba, Anhui, Baoguo, Barkam, Beichuan, Bengbu, Changde, Changsha, Chengdu, Chongqing, Daocheng, Daofu, Dazu, Dujiangyan, Dêgê, East Sichuan, Emeishan, Emeishan National Park, Enshi, Fenghuang, Ganzhou, Ganzi, Garzê, Guangyuan, Hefei, Hengyang, Hongcun, Huaihua, Huanglongsi National Park, Huangmei, Huangshan, Hubei, Hunan, Jiajiang, Jiangxi, Jiangyong County, Jianmen Shudao National Park, Jingdezhen, Jinggangshan, Jingmen, Jingzhou, Jishou, Jiujiang, Jiuzhaigou Nature Reserve, Kangding, Labahe Nature Reserve, Langmusi, Langzhong, Leshan, Litang, Luding, Lushan, Ma'anshan, Manigango, Maoxian, Mianyang, Mount Heng, Mount Jiuhua, Mount Sanqingshan National Park, Moxi, Mugecuo, Nanchang, Panzhihua, Pingxiang, Qianwei, Qijiang, Qingchengshan Dujiangyan National Park, Ruijin, Ruoergai, Seda, Shangli, Shaoshan, Shawan, Shiyan, Shunan Zhuhai National Park, Sichuan, Siguniangshan National Park, Songpan, South Sichuan, Tagong, Tianmen Mountain, Tongdao Dong Autonomous County, Wenchuan, Wuhan, Wuhu, Wulingyuan, Wuyuan, Xiangcheng, Xiangfan, Xiaogan, Xichang, Xidi, Xiling Xueshan National Park, Xinlong, Xinyu, Ya'an, Yajiang, Yibin, Yichang, Yongzhou, Yueyang, Zhangguying village, Zhangjiajie, Zhuzhou, Zigong.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Jingzhou a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 32.4 ℃ (90.32 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 13.4. Najmenej daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 6.8.

Pri cestovaní v lokácii South-central China vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Čína je Mount Everest (8848 m) a najnižší bod je Turpan Pendi (-154 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela South-central China. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci Január je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.55 ℃ (49.19 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.3 ℃ (48.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.4. Priemerné zrážky sú 29.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:24 a na konci mesiaca 10:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci Február je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.3 ℃ (48.74 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.3. Priemerné zrážky sú 45.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:06 a na konci mesiaca 11:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci Marec je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 12.8. Priemerné zrážky sú 75.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci Apríl je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.2 ℃ (55.76 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 12.6. Priemerné zrážky sú 107.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:54 a na konci mesiaca 13:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci Máj je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 13.4. Priemerné zrážky sú 140.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:40 a na konci mesiaca 13:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci Jún je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 13.1. Priemerné zrážky sú 158.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:05 a na konci mesiaca 14:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci Júl je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.4. Priemerné zrážky sú 150.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:56 a na konci mesiaca 13:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci August je 32.4 ℃ (90.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.3. Priemerné zrážky sú 118.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:18 a na konci mesiaca 12:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci September je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.2. Priemerné zrážky sú 90.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:27 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci Október je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.8. Priemerné zrážky sú 88.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:32 a na konci mesiaca 11:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci November je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.7. Priemerné zrážky sú 55.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:43 a na konci mesiaca 10:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - South-central China - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South-central China v mesiaci December je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.55 ℃ (49.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 6.8. Priemerné zrážky sú 23.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:13 a na konci mesiaca 10:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - South-central China. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Chongqingteplota: - najvyššia teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)najnižšia teplota: 7.3 ℃ (45.14 ℉)zrážky: 25.7mmdaždivé dni: 10.8
Wuhanteplota: - najvyššia teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)najnižšia teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)zrážky: 27.5mmdaždivé dni: 7
Chengduteplota: - najvyššia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najnižšia teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)zrážky: 5.1mmdaždivé dni: 6
Hefeiteplota: - najvyššia teplota: 9.6 ℃ (49.28 ℉)najnižšia teplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)zrážky: 24.8mmdaždivé dni: 6
Changshateplota: - najvyššia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najnižšia teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)zrážky: 45.6mmdaždivé dni: 10.1
Nanchangteplota: - najvyššia teplota: 11.7 ℃ (53.06 ℉)najnižšia teplota: 4.6 ℃ (40.28 ℉)zrážky: 41.9mmdaždivé dni: 7.9
Jiujiangteplota: 7 ℃ (44.6 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 39.6mmdaždivé dni: 7.8
Yichangteplota: - najvyššia teplota: 11.4 ℃ (52.52 ℉)najnižšia teplota: 4.3 ℃ (39.74 ℉)zrážky: 17.6mmdaždivé dni: 7
Zhuzhouteplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 43mmdaždivé dni: 9
Jingzhouteplota: - najvyššia teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)najnižšia teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)zrážky: 23.6mmdaždivé dni: 6.8
Panzhihuateplota: 13 ℃ (55.4 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 1.5mmdaždivé dni: 1.3
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.