Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - South-central China

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle South-central China? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Čínská lidová republika - South-central China

South-central China - jaké počasí lze čekat

South-central China je součástí země Čínská lidová republika. Klima Číny je velmi rozmanité, protože země je velmi velká. Počasí je tropické na jihu a subarctic na severu a vysokohorské ve vyšších výškách tibetské plošiny. Monzunové větry silně ovlivňují klima. V létě Monsoon přenáší teplý a vlhký vzduch z jihu, v zimě monzun přináší chladné a poměrně suché počasí.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aba, Anhui, Baoguo, Barkam, Beichuan, Bengbu, Changde, Changsha, Chengdu, Chongqing, Daocheng, Daofu, Dazu, Dujiangyan, Dêgê, East Sichuan, Emeishan, Emeishan National Park, Enshi, Fenghuang, Ganzhou, Ganzi, Garzê, Guangyuan, Hefei, Hengyang, Hongcun, Huaihua, Huanglongsi National Park, Huangmei, Huangshan, Hubei, Hunan, Jiajiang, Jiangxi, Jiangyong County, Jianmen Shudao National Park, Jingdezhen, Jinggangshan, Jingmen, Jingzhou, Jishou, Jiujiang, Jiuzhaigou Nature Reserve, Kangding, Labahe Nature Reserve, Langmusi, Langzhong, Leshan, Litang, Luding, Lushan, Ma'anshan, Manigango, Maoxian, Mianyang, Mount Heng, Mount Jiuhua, Mount Sanqingshan National Park, Moxi, Mugecuo, Nanchang, Panzhihua, Pingxiang, Qianwei, Qijiang, Qingchengshan Dujiangyan National Park, Ruijin, Ruoergai, Seda, Shangli, Shaoshan, Shawan, Shiyan, Shunan Zhuhai National Park, Sichuan, Siguniangshan National Park, Songpan, South Sichuan, Tagong, Tianmen Mountain, Tongdao Dong Autonomous County, Wenchuan, Wuhan, Wuhu, Wulingyuan, Wuyuan, Xiangcheng, Xiangfan, Xiaogan, Xichang, Xidi, Xiling Xueshan National Park, Xinlong, Xinyu, Ya'an, Yajiang, Yibin, Yichang, Yongzhou, Yueyang, Zhangguying village, Zhangjiajie, Zhuzhou, Zigong.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Jingzhou a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 32.4 ℃ (90.32 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 8.3 ℃ (46.94 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 13.4. Nejméně deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 6.8.

Při cestování, jehož cílem je South-central China, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Čínská lidová republika je Mount Everest (8848 m) a nejnižší bod je Turpan Pendi (-154 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle South-central China. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci leden je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.55 ℃ (49.19 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.3 ℃ (48.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 8.4. Průměrné srážky jsou 29.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:24 a na konci měsíce 10:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci únor je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.3 ℃ (48.74 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9.3. Průměrné srážky jsou 45.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:06 a na konci měsíce 11:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci březen je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.9 ℃ (64.22 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 12.8. Průměrné srážky jsou 75.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:59 a na konci měsíce 12:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci duben je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.2 ℃ (55.76 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 12.6. Průměrné srážky jsou 107.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:54 a na konci měsíce 13:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci květen je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24 ℃ (75.2 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 13.4. Průměrné srážky jsou 140.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:40 a na konci měsíce 13:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci červen je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 13.1. Průměrné srážky jsou 158.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:05 a na konci měsíce 14:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci červenec je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.4. Průměrné srážky jsou 150.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:56 a na konci měsíce 13:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci srpen je 32.4 ℃ (90.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.05 ℃ (89.69 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.3. Průměrné srážky jsou 118.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:18 a na konci měsíce 12:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci září je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.2. Průměrné srážky jsou 90.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:27 a na konci měsíce 11:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci říjen je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 10.8. Průměrné srážky jsou 88.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:32 a na konci měsíce 11:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci listopad je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.7. Průměrné srážky jsou 55.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:43 a na konci měsíce 10:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - South-central China - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South-central China v měsíci prosinec je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.55 ℃ (49.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 6.8. Průměrné srážky jsou 23.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:13 a na konci měsíce 10:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli South-central China. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Chongqingteplota: - nejvyšší teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)nejnižší teplota: 7.3 ℃ (45.14 ℉)srážky: 25.7mmdeštivé dny: 10.8
Wuhanteplota: - nejvyšší teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)nejnižší teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)srážky: 27.5mmdeštivé dny: 7
Chengduteplota: - nejvyšší teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)nejnižší teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)srážky: 5.1mmdeštivé dny: 6
Hefeiteplota: - nejvyšší teplota: 9.6 ℃ (49.28 ℉)nejnižší teplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)srážky: 24.8mmdeštivé dny: 6
Changshateplota: - nejvyšší teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)nejnižší teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)srážky: 45.6mmdeštivé dny: 10.1
Nanchangteplota: - nejvyšší teplota: 11.7 ℃ (53.06 ℉)nejnižší teplota: 4.6 ℃ (40.28 ℉)srážky: 41.9mmdeštivé dny: 7.9
Jiujiangteplota: 7 ℃ (44.6 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 39.6mmdeštivé dny: 7.8
Yichangteplota: - nejvyšší teplota: 11.4 ℃ (52.52 ℉)nejnižší teplota: 4.3 ℃ (39.74 ℉)srážky: 17.6mmdeštivé dny: 7
Zhuzhouteplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 43mmdeštivé dny: 9
Jingzhouteplota: - nejvyšší teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)nejnižší teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)srážky: 23.6mmdeštivé dny: 6.8
Panzhihuateplota: 13 ℃ (55.4 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 1.5mmdeštivé dny: 1.3
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.