Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - South-central China

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do South-central China? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Chińska Republika Ludowa - South-central China

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu South-central China

South-central China jest częścią Chińska Republika Ludowa. Klimat Chin jest bardzo zróżnicowany, ponieważ kraj ten jest bardzo duży. Pogoda jest tropikalna na południu i subarktyce na północy, a alpejska na wyższych elewacjach płaskowyżu tybetańskiego. Wiatry monsunowe silnie wpływają na klimat. Latem monsun przenosi ciepłe i wilgotne powietrze z południa, zimą monsun przynosi zimną i stosunkowo suchą pogodę.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aba, Anhui, Baoguo, Barkam, Beichuan, Bengbu, Changde, Changsha, Chengdu, Chongqing, Daocheng, Daofu, Dazu, Dujiangyan, Dêgê, East Sichuan, Emeishan, Emeishan National Park, Enshi, Fenghuang, Ganzhou, Ganzi, Garzê, Guangyuan, Hefei, Hengyang, Hongcun, Huaihua, Huanglongsi National Park, Huangmei, Huangshan, Hubei, Hunan, Jiajiang, Jiangxi, Jiangyong County, Jianmen Shudao National Park, Jingdezhen, Jinggangshan, Jingmen, Jingzhou, Jishou, Jiujiang, Jiuzhaigou Nature Reserve, Kangding, Labahe Nature Reserve, Langmusi, Langzhong, Leshan, Litang, Luding, Lushan, Ma'anshan, Manigango, Maoxian, Mianyang, Mount Heng, Mount Jiuhua, Mount Sanqingshan National Park, Moxi, Mugecuo, Nanchang, Panzhihua, Pingxiang, Qianwei, Qijiang, Qingchengshan Dujiangyan National Park, Ruijin, Ruoergai, Seda, Shangli, Shaoshan, Shawan, Shiyan, Shunan Zhuhai National Park, Sichuan, Siguniangshan National Park, Songpan, South Sichuan, Tagong, Tianmen Mountain, Tongdao Dong Autonomous County, Wenchuan, Wuhan, Wuhu, Wulingyuan, Wuyuan, Xiangcheng, Xiangfan, Xiaogan, Xichang, Xidi, Xiling Xueshan National Park, Xinlong, Xinyu, Ya'an, Yajiang, Yibin, Yichang, Yongzhou, Yueyang, Zhangguying village, Zhangjiajie, Zhuzhou, Zigong.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Jingzhou oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 24.7 ℃ (76.46 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 8.3 ℃ (46.94 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 1.1 ℃ (33.98 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 13.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.8.

Podczas podróży po South-central China zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Chińska Republika Ludowa jest Mount Everest (8848 m) i najniższy punkt Turpan Pendi (-154 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na South-central China. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w styczeń to 8.3 ℃ (46.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.1 ℃ (33.98 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.55 ℃ (49.19 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.3 ℃ (48.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.4. Średnia suma opadów 29.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:24 i na końcu miesiąca 10:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w luty to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3 ℃ (37.4 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.3 ℃ (48.74 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.2 ℃ (53.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.3. Średnia suma opadów 45.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:06 i na końcu miesiąca 11:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w marzec to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.9 ℃ (44.42 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.2 ℃ (53.96 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.9 ℃ (64.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 12.8. Średnia suma opadów 75.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w kwiecień to 21.7 ℃ (71.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.2 ℃ (55.76 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24 ℃ (75.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 12.6. Średnia suma opadów 107.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:54 i na końcu miesiąca 13:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w maj to 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.8 ℃ (64.04 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24 ℃ (75.2 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.05 ℃ (82.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 13.4. Średnia suma opadów 140.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:40 i na końcu miesiąca 13:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w czerwiec to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.5 ℃ (72.5 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.05 ℃ (82.49 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 13.1. Średnia suma opadów 158.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:05 i na końcu miesiąca 14:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w lipiec to 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.05 ℃ (89.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.4. Średnia suma opadów 150.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:56 i na końcu miesiąca 13:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w sierpień to 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.05 ℃ (89.69 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.3. Średnia suma opadów 118.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:18 i na końcu miesiąca 12:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w wrzesień to 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 9.2. Średnia suma opadów 90.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:27 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w październik to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.85 ℃ (67.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10.8. Średnia suma opadów 88.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:32 i na końcu miesiąca 11:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w listopad to 16.6 ℃ (61.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.85 ℃ (67.73 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.7 ℃ (56.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.7. Średnia suma opadów 55.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:43 i na końcu miesiąca 10:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w South-central China w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South-central China w grudzień to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.1 ℃ (37.58 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.7 ℃ (56.66 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.55 ℃ (49.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 6.8. Średnia suma opadów 23.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:13 i na końcu miesiąca 10:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w South-central China w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Chongqingtemperatura: - najwyższa temperatura: 11 ℃ (51.8 ℉)najniższa temperatura: 7.3 ℃ (45.14 ℉)opady: 25.7mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Wuhantemperatura: - najwyższa temperatura: 10.5 ℃ (50.9 ℉)najniższa temperatura: 1.7 ℃ (35.06 ℉)opady: 27.5mmdeszcz deszcz dni: 7
Chengdutemperatura: - najwyższa temperatura: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najniższa temperatura: 4.4 ℃ (39.92 ℉)opady: 5.1mmdeszcz deszcz dni: 6
Hefeitemperatura: - najwyższa temperatura: 9.6 ℃ (49.28 ℉)najniższa temperatura: 1.1 ℃ (33.98 ℉)opady: 24.8mmdeszcz deszcz dni: 6
Changshatemperatura: - najwyższa temperatura: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najniższa temperatura: 3.8 ℃ (38.84 ℉)opady: 45.6mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Nanchangtemperatura: - najwyższa temperatura: 11.7 ℃ (53.06 ℉)najniższa temperatura: 4.6 ℃ (40.28 ℉)opady: 41.9mmdeszcz deszcz dni: 7.9
Jiujiangtemperatura: 7 ℃ (44.6 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 39.6mmdeszcz deszcz dni: 7.8
Yichangtemperatura: - najwyższa temperatura: 11.4 ℃ (52.52 ℉)najniższa temperatura: 4.3 ℃ (39.74 ℉)opady: 17.6mmdeszcz deszcz dni: 7
Zhuzhoutemperatura: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 43mmdeszcz deszcz dni: 9
Jingzhoutemperatura: - najwyższa temperatura: 10.8 ℃ (51.44 ℉)najniższa temperatura: 3.1 ℃ (37.58 ℉)opady: 23.6mmdeszcz deszcz dni: 6.8
Panzhihuatemperatura: 13 ℃ (55.4 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 1.5mmdeszcz deszcz dni: 1.3
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.