Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Ukrajina

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Ukrajina? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Ukrajina

Ukrajina - aké počasie môžete očakávať

Klíma na Ukrajine je mierne kontinentálna. Počasie je stredomorské na južnom pobreží Krymu. (Krym bol Ruskom vyhlásený za súčasť Ruska.) Najväčšie zrážky sú na západe a na severe, na východe a na juhovýchode sú menšie. Winters sa líši od chladného pozdĺž Čierneho mora až po chladnejšie vnútrozemie. Môžete očakávať teplé leta vo väčšine častí krajiny, ale horúce na juhu.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Bar, Berehovo, Busha, Central Ukraine, Cherkasy, Chernihiv, Chernivtsi, Chernobyl, Dnipro, Donetsk, Eastern Ukraine, Ivano Frankivsk, Izmail, Kamianets Podilskyi, Kharkiv, Kherson, Khmelnytskyi, Khust, Kiev, Kolomyia, Kropyvnytskyi, Kryvyi Rih, Lubny, Luhansk, Lutsk, Lviv, Mariupol, Mukachevo, Mykolayiv, Myrgorod, Ochakiv, Odessa, Perechyn, Poltava, Rakhiv, Rivne, Southern Ukraine, Stina, Sumy, Teplodar, Terebovlya, Ternopil, Truskavets, Uman, Uzhhorod, Vinnytsya, Western Ukraine, Yaremche, Zakarpatska Oblast, Zaporizhia, Zhovkva, Zhytomyr.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -2.4 ℃ (27.68 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -7.8 ℃ (17.96 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 17.1. Najmenej daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 10.1.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Ukrajina, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Hora Hoverla (2061 m) a najnižší bod je Black Sea (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Ukrajina. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci Január je -2.4 ℃ (27.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.8 ℃ (17.96 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.05 ℃ (30.11 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.65 ℃ (29.03 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 16.6. Priemerné zrážky sú 48.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:30 a na konci mesiaca 9:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci Február je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.6 ℃ (20.12 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.65 ℃ (29.03 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.85 ℃ (35.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 14.1. Priemerné zrážky sú 45.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:02 a na konci mesiaca 10:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci Marec je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.85 ℃ (35.33 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.35 ℃ (48.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 12.9. Priemerné zrážky sú 39.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci Apríl je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.35 ℃ (48.83 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.3 ℃ (63.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.3. Priemerné zrážky sú 47.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:47 a na konci mesiaca 14:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci Máj je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.6. Priemerné zrážky sú 53.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:28 a na konci mesiaca 16:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci Jún je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 13.2. Priemerné zrážky sú 73.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:24 a na konci mesiaca 16:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci Júl je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 13.5. Priemerné zrážky sú 89.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:02 a na konci mesiaca 15:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci August je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.15 ℃ (71.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 10.6. Priemerné zrážky sú 69.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:38 a na konci mesiaca 13:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci September je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.15 ℃ (71.87 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 10.3. Priemerné zrážky sú 46.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:50 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci Október je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.7 ℃ (47.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.1. Priemerné zrážky sú 35.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:57 a na konci mesiaca 10:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci November je 5 ℃ (41 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.65 ℃ (36.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 14.7. Priemerné zrážky sú 50.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:12 a na konci mesiaca 8:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Ukrajina - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Ukrajina v mesiaci December je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.3 ℃ (24.26 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.65 ℃ (36.77 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.05 ℃ (30.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 17.1. Priemerné zrážky sú 52 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:05 a na konci mesiaca 8:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Ukrajina. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Sarnyteplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 41.7mmdaždivé dni: -
Chernihivteplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 47.2mmdaždivé dni: -
Kovelteplota: -1.2 ℃ (29.84 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 39.9mmdaždivé dni: -
Lutskteplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 37.5mmdaždivé dni: -
Ovruchteplota: -2.3 ℃ (27.86 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 45.4mmdaždivé dni: -
Romnyteplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 58.5mmdaždivé dni: -
Sumyteplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 54.7mmdaždivé dni: -
Rivneteplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 37.5mmdaždivé dni: -
Zhytomyrteplota: -2.1 ℃ (28.22 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 38.9mmdaždivé dni: -
Lubnyteplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 61.3mmdaždivé dni: -
Lvivteplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 56.1mmdaždivé dni: -
Ternopilteplota: -2.3 ℃ (27.86 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 39.4mmdaždivé dni: -
Khmelnytskyiteplota: -2 ℃ (28.4 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 43mmdaždivé dni: -
Zolotonoshateplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 54.2mmdaždivé dni: -
Poltavateplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 50.3mmdaždivé dni: -
Ivanoteplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 39.3mmdaždivé dni: -
Vinnytsiateplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 43.9mmdaždivé dni: -
Umanteplota: -1.8 ℃ (28.76 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 47.7mmdaždivé dni: -
Znamiankateplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 50.1mmdaždivé dni: -
Uzhhorodteplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 69.9mmdaždivé dni: -
Chernivtsiteplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 37.2mmdaždivé dni: -
Gajvoronteplota: -1.1 ℃ (30.02 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 46.4mmdaždivé dni: -
Kirovohradteplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 41.3mmdaždivé dni: -
Komisarivkateplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 43.9mmdaždivé dni: -
Liubashivkateplota: -1.1 ℃ (30.02 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 40.5mmdaždivé dni: -
Kryvyi Rihteplota: -1 ℃ (30.2 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 43.8mmdaždivé dni: -
Nikopolteplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 43mmdaždivé dni: -
Rozdilnateplota: 0 ℃ (32 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 39mmdaždivé dni: -
Odesateplota: 2 ℃ (35.6 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 49.2mmdaždivé dni: -
Izmailteplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 41.5mmdaždivé dni: -
Saratateplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 37.8mmdaždivé dni: -
Khersonteplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 40.9mmdaždivé dni: -
Henicheskteplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 37.3mmdaždivé dni: -
Askaniia Novateplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 37.5mmdaždivé dni: -
Klepininoteplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 37.9mmdaždivé dni: -
Simferopolteplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 53.7mmdaždivé dni: -
Feodosiiateplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 46.5mmdaždivé dni: -
Yaltateplota: 7 ℃ (44.6 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 96.6mmdaždivé dni: -
Ai Petriteplota: -0.9 ℃ (30.38 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 177.3mmdaždivé dni: -
Kharkivteplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 45.1mmdaždivé dni: -
Lozovateplota: -2.4 ℃ (27.68 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 54.9mmdaždivé dni: -
Dnipropetrovskteplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 52mmdaždivé dni: -
Donetskteplota: -2 ℃ (28.4 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 51.5mmdaždivé dni: -
Luhanskteplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 43.7mmdaždivé dni: -
Zaporizhzhiateplota: -0.2 ℃ (31.64 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 51.4mmdaždivé dni: -
Kyrylivkateplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 63.1mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.