Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Ukraina

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Ukraina? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Ukraina

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Ukraina

Klimat Ukrainy jest umiarkowany kontynentalny. Pogoda jest śródziemnomorska na południowym wybrzeżu Krymu. (Ale Krym został ogłoszony przez Rosję częścią Rosji). Opady są największe na zachodzie i północy, są mniejsze na wschodzie i południowym wschodzie. Zimy różnią się od chłodu wzdłuż Morza Czarnego do zimnego w głębi lądu. Możesz spodziewać się ciepłych lat w całym kraju, ale na południu.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Bar, Berehovo, Busha, Central Ukraine, Cherkasy, Chernihiv, Chernivtsi, Chernobyl, Dnipro, Donetsk, Eastern Ukraine, Ivano Frankivsk, Izmail, Kamianets Podilskyi, Kharkiv, Kherson, Khmelnytskyi, Khust, Kiev, Kolomyia, Kropyvnytskyi, Kryvyi Rih, Lubny, Luhansk, Lutsk, Lviv, Mariupol, Mukachevo, Mykolayiv, Myrgorod, Ochakiv, Odessa, Perechyn, Poltava, Rakhiv, Rivne, Southern Ukraine, Stina, Sumy, Teplodar, Terebovlya, Ternopil, Truskavets, Uman, Uzhhorod, Vinnytsya, Western Ukraine, Yaremche, Zakarpatska Oblast, Zaporizhia, Zhovkva, Zhytomyr.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 24.7 ℃ (76.46 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.6 ℃ (58.28 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -2.4 ℃ (27.68 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -7.8 ℃ (17.96 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 17.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Ukraina, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Hora Hoverla (2061 m) i najniższy punkt Black Sea (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Ukraina. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w styczeń to -2.4 ℃ (27.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to -7.8 ℃ (17.96 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.05 ℃ (30.11 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.65 ℃ (29.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 16.6. Średnia suma opadów 48.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:30 i na końcu miesiąca 9:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w luty to -0.9 ℃ (30.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.6 ℃ (20.12 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.65 ℃ (29.03 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.85 ℃ (35.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 14.1. Średnia suma opadów 45.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:02 i na końcu miesiąca 10:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w marzec to 4.6 ℃ (40.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.9 ℃ (28.58 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.85 ℃ (35.33 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.35 ℃ (48.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 12.9. Średnia suma opadów 39.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 12:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w kwiecień to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5 ℃ (41 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.35 ℃ (48.83 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.3 ℃ (63.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11.3. Średnia suma opadów 47.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:47 i na końcu miesiąca 14:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w maj to 20.5 ℃ (68.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.6. Średnia suma opadów 53.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:28 i na końcu miesiąca 16:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w czerwiec to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14 ℃ (57.2 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.15 ℃ (75.47 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 13.2. Średnia suma opadów 73.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:24 i na końcu miesiąca 16:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w lipiec to 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.2 ℃ (59.36 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.15 ℃ (75.47 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.55 ℃ (76.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 13.5. Średnia suma opadów 89.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:02 i na końcu miesiąca 15:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w sierpień to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.55 ℃ (76.19 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.15 ℃ (71.87 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 10.6. Średnia suma opadów 69.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:38 i na końcu miesiąca 13:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w wrzesień to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.2 ℃ (50.36 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.15 ℃ (71.87 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 10.3. Średnia suma opadów 46.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:50 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w październik to 12.4 ℃ (54.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.9 ℃ (40.82 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16 ℃ (60.8 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.7 ℃ (47.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10.1. Średnia suma opadów 35.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:57 i na końcu miesiąca 10:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w listopad to 5 ℃ (41 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.7 ℃ (47.66 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.65 ℃ (36.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 14.7. Średnia suma opadów 50.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:12 i na końcu miesiąca 8:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Ukraina w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Ukraina w grudzień to 0.3 ℃ (32.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.3 ℃ (24.26 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.65 ℃ (36.77 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.05 ℃ (30.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 17.1. Średnia suma opadów 52 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:05 i na końcu miesiąca 8:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Ukraina w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Sarnytemperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 41.7mmdeszcz deszcz dni: -
Chernihivtemperatura: -2.6 ℃ (27.32 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 47.2mmdeszcz deszcz dni: -
Koveltemperatura: -1.2 ℃ (29.84 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 39.9mmdeszcz deszcz dni: -
Lutsktemperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 37.5mmdeszcz deszcz dni: -
Ovruchtemperatura: -2.3 ℃ (27.86 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 45.4mmdeszcz deszcz dni: -
Romnytemperatura: -3.1 ℃ (26.42 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 58.5mmdeszcz deszcz dni: -
Sumytemperatura: -3.4 ℃ (25.88 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 54.7mmdeszcz deszcz dni: -
Rivnetemperatura: -1.9 ℃ (28.58 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 37.5mmdeszcz deszcz dni: -
Zhytomyrtemperatura: -2.1 ℃ (28.22 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 38.9mmdeszcz deszcz dni: -
Lubnytemperatura: -2.5 ℃ (27.5 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 61.3mmdeszcz deszcz dni: -
Lvivtemperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 56.1mmdeszcz deszcz dni: -
Ternopiltemperatura: -2.3 ℃ (27.86 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 39.4mmdeszcz deszcz dni: -
Khmelnytskyitemperatura: -2 ℃ (28.4 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 43mmdeszcz deszcz dni: -
Zolotonoshatemperatura: -1.9 ℃ (28.58 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 54.2mmdeszcz deszcz dni: -
Poltavatemperatura: -2.5 ℃ (27.5 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 50.3mmdeszcz deszcz dni: -
Ivanotemperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 39.3mmdeszcz deszcz dni: -
Vinnytsiatemperatura: -1.9 ℃ (28.58 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 43.9mmdeszcz deszcz dni: -
Umantemperatura: -1.8 ℃ (28.76 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 47.7mmdeszcz deszcz dni: -
Znamiankatemperatura: -1.9 ℃ (28.58 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 50.1mmdeszcz deszcz dni: -
Uzhhorodtemperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 69.9mmdeszcz deszcz dni: -
Chernivtsitemperatura: -1.3 ℃ (29.66 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 37.2mmdeszcz deszcz dni: -
Gajvorontemperatura: -1.1 ℃ (30.02 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 46.4mmdeszcz deszcz dni: -
Kirovohradtemperatura: -1.7 ℃ (28.94 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 41.3mmdeszcz deszcz dni: -
Komisarivkatemperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 43.9mmdeszcz deszcz dni: -
Liubashivkatemperatura: -1.1 ℃ (30.02 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 40.5mmdeszcz deszcz dni: -
Kryvyi Rihtemperatura: -1 ℃ (30.2 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 43.8mmdeszcz deszcz dni: -
Nikopoltemperatura: 0.6 ℃ (33.08 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 43mmdeszcz deszcz dni: -
Rozdilnatemperatura: 0 ℃ (32 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 39mmdeszcz deszcz dni: -
Odesatemperatura: 2 ℃ (35.6 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 49.2mmdeszcz deszcz dni: -
Izmailtemperatura: 1.6 ℃ (34.88 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 41.5mmdeszcz deszcz dni: -
Saratatemperatura: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 37.8mmdeszcz deszcz dni: -
Khersontemperatura: 0.7 ℃ (33.26 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 40.9mmdeszcz deszcz dni: -
Henichesktemperatura: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 37.3mmdeszcz deszcz dni: -
Askaniia Novatemperatura: 0.9 ℃ (33.62 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 37.5mmdeszcz deszcz dni: -
Klepininotemperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 37.9mmdeszcz deszcz dni: -
Simferopoltemperatura: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 53.7mmdeszcz deszcz dni: -
Feodosiiatemperatura: 4.8 ℃ (40.64 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 46.5mmdeszcz deszcz dni: -
Yaltatemperatura: 7 ℃ (44.6 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 96.6mmdeszcz deszcz dni: -
Ai Petritemperatura: -0.9 ℃ (30.38 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 177.3mmdeszcz deszcz dni: -
Kharkivtemperatura: -2.8 ℃ (26.96 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 45.1mmdeszcz deszcz dni: -
Lozovatemperatura: -2.4 ℃ (27.68 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 54.9mmdeszcz deszcz dni: -
Dnipropetrovsktemperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 52mmdeszcz deszcz dni: -
Donetsktemperatura: -2 ℃ (28.4 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 51.5mmdeszcz deszcz dni: -
Luhansktemperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 43.7mmdeszcz deszcz dni: -
Zaporizhzhiatemperatura: -0.2 ℃ (31.64 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 51.4mmdeszcz deszcz dni: -
Kyrylivkatemperatura: -1.3 ℃ (29.66 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 63.1mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.