Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Northern Ireland

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northern Ireland? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Veľká Británia - Northern Ireland

Northern Ireland - aké počasie môžete očakávať

Northern Ireland je súčasťou zeme Veľká Británia. Klíma v Spojenom kráľovstve je mierna, počasie je zmierňované prevažujúcim juhozápadným vetrom nad severoatlantickým prúdom. Viac ako zpola dní je zatiahnutá. Počasie je zvyčajne pomerne nestabilné. Vo všeobecnosti môžete očakávať chladné a často zakalené počasie. Môžete tiež očakávať teplejšie počasie v južnej časti Veľkej Británie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Antrim, Armagh, Ballycastle, Ballymena, Ballymoney, Banbridge, Bangor, Belcoo, Belfast, Belleek, Bushmills, Carrickfergus, Castlerock, Coleraine, Cookstown, County Antrim, County Armagh, County Down, County Fermanagh, County Londonderry, County Tyrone, Cushendall, Derry, Downpatrick, Dungannon, Enniskillen, Giant's Causeway, Hillsborough, Holywood, Irvinestown, Larne, Limavady, Lisburn, Lisnaskea, Lurgan, Magherafelt, Mourne Mountains, Newcastle, Newry, Newtownabbey, Newtownards, Omagh, Portadown, Portrush, Portstewart, Rathlin Island, Strabane, Strangford.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Belfast a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 14.5. Najmenej daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 11.2.

Pri cestovaní v lokácii Northern Ireland vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Veľká Británia je Ben Nevis (1343 m) a najnižší bod je The Fens (-4 m). Takže rozdiely v nadmorských výškach v tejto krajine nie sú zanedbateľné a mali by ste očakávať, že počasie sa bude líšiť v miestach v rôznych nadmorských výškach. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northern Ireland. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci Január je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.35 ℃ (47.03 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 14.4. Priemerné zrážky sú 89.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:51 a na konci mesiaca 8:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci Február je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 11.5. Priemerné zrážky sú 63.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:41 a na konci mesiaca 10:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci Marec je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.8 ℃ (38.84 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.45 ℃ (49.01 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.3 ℃ (52.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 13.5. Priemerné zrážky sú 76.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:52 a na konci mesiaca 12:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci Apríl je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.2. Priemerné zrážky sú 65.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:05 a na konci mesiaca 15:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci Máj je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7 ℃ (44.6 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.05 ℃ (62.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.8. Priemerné zrážky sú 63.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:05 a na konci mesiaca 16:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci Jún je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.05 ℃ (62.69 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.9 ℃ (66.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.4. Priemerné zrážky sú 67.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 17:14 a na konci mesiaca 17:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci Júl je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.7 ℃ (67.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 12.2. Priemerné zrážky sú 65.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 17:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:47 a na konci mesiaca 16:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci August je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.7 ℃ (65.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 13.5. Priemerné zrážky sú 84.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:05 a na konci mesiaca 14:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci September je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.7 ℃ (65.66 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.7 ℃ (60.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 12.6. Priemerné zrážky sú 78.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:58 a na konci mesiaca 11:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci Október je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.25 ℃ (54.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 14.3. Priemerné zrážky sú 99.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:46 a na konci mesiaca 9:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci November je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.25 ℃ (54.05 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.55 ℃ (49.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 14.5. Priemerné zrážky sú 98.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:42 a na konci mesiaca 7:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Ireland - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Ireland v mesiaci December je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.55 ℃ (49.19 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.35 ℃ (47.03 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 14.3. Priemerné zrážky sú 94.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:21 a na konci mesiaca 7:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Northern Ireland. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Belfastteplota: - najvyššia teplota: 8.5 ℃ (47.3 ℉)najnižšia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)zrážky: 94.4mmdaždivé dni: 14.3
Armaghteplota: - najvyššia teplota: 8 ℃ (46.4 ℉)najnižšia teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)zrážky: 76.6mmdaždivé dni: 13.3
Enniskillenteplota: - najvyššia teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najnižšia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)zrážky: 119.4mmdaždivé dni: 16.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest