Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Wielka Brytania

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Wielka Brytania? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Wielka Brytania

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Wielka Brytania

Klimat Wielkiej Brytanii jest umiarkowany, a pogoda jest moderowana przez dominujące południowo-zachodnie wiatry nad Prądem Północnoatlantyckim. Ponad połowa dni jest pochmurna. Pogoda jest tutaj zwykle dość niestabilna. Ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się chłodnej i często pochmurnej pogody. Można również spodziewać się cieplejszej pogody w południowej części Wielkiej Brytanii.

Ponieważ Wielka Brytania ma naprawdę duży obszar, poniższe informacje odnoszą się głównie do obszaru wokół stolicy tego kraju. Aby wyświetlić informacje o innych miejscach, wybierz jeden z tych obszarów.: England, Northern Ireland, Scotland, Wales.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 23.9 ℃ (75.02 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14 ℃ (57.2 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 3.4 ℃ (38.12 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.3.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Wielka Brytania, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Ben Nevis (1343 m) i najniższy punkt The Fens (-4 m). Różnice w wysokościach w tym kraju nie są bez znaczenia i należy oczekiwać, że pogoda będzie inna w różnych miejscach na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Wielka Brytania. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w styczeń to 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.4 ℃ (38.12 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 11.2. Średnia suma opadów 42.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:20 i na końcu miesiąca 9:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w luty to 8.7 ℃ (47.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3 ℃ (37.4 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8.6. Średnia suma opadów 36.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:56 i na końcu miesiąca 10:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w marzec to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.9 ℃ (40.82 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.2 ℃ (55.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.9. Średnia suma opadów 40.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:53 i na końcu miesiąca 12:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w kwiecień to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6 ℃ (42.8 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.2 ℃ (55.76 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.7 ℃ (62.06 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.1. Średnia suma opadów 39.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:51 i na końcu miesiąca 14:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w maj to 18.5 ℃ (65.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9 ℃ (48.2 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.7 ℃ (62.06 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 9.2. Średnia suma opadów 44.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:36 i na końcu miesiąca 16:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w czerwiec to 21.4 ℃ (70.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.65 ℃ (72.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.3. Średnia suma opadów 48.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:36 i na końcu miesiąca 16:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w lipiec to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14 ℃ (57.2 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.65 ℃ (72.77 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.45 ℃ (74.21 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 6.3. Średnia suma opadów 34.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:13 i na końcu miesiąca 15:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w sierpień to 23 ℃ (73.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.45 ℃ (74.21 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.45 ℃ (70.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8. Średnia suma opadów 55 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:45 i na końcu miesiąca 13:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w wrzesień to 19.9 ℃ (67.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.45 ℃ (70.61 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.7 ℃ (63.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.7. Średnia suma opadów 49.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:52 i na końcu miesiąca 11:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w październik to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9 ℃ (48.2 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.7 ℃ (63.86 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.65 ℃ (56.57 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 11. Średnia suma opadów 62.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:55 i na końcu miesiąca 9:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w listopad to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6 ℃ (42.8 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.65 ℃ (56.57 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.15 ℃ (50.27 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 10.7. Średnia suma opadów 58.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:05 i na końcu miesiąca 8:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Wielka Brytania w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wielka Brytania w grudzień to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.6 ℃ (38.48 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.15 ℃ (50.27 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.3 ℃ (46.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.3. Średnia suma opadów 47.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:55 i na końcu miesiąca 7:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.