Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Volga Region

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Volga Region? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Rusko - Volga Region

Volga Region - aké počasie môžete očakávať

Volga Region je súčasťou zeme Rusko. Klíma Ruska je veľmi rôznorodá. To sa pohybuje od stepí na juhu cez vlhké kontinentálne vo väčšine európskeho Ruska, a podnebná klíma na Sibíri a tam je tundra klímy na polárnom severe. Zimy sú chladné pozdĺž pobrežia Čierneho mora, ale chladné na Sibíri - a niečo medzi týmito dvoma v centrálnejších častiach Ruska. Letá sa líšia od teplých v stepi, aby sa chladili pozdĺž pobrežia Arktídy.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Astrakhan, Astrakhan Oblast, Cheboksary, Chuvashia, Engels, Gorodets, Izhevsk, Kazan, Kirov, Kirov Oblast, Kotelnich, Mari El, Mordovia, Nizhny Novgorod, Nizhny Novgorod Oblast, Penza, Penza Oblast, Samara, Samara Oblast, Saratov, Saratov Oblast, Sviyazhsk, Tatarstan, Udmurtia, Ulyanovsk, Ulyanovsk Oblast, Volgograd, Volgograd Oblast, Yoshkar Ola.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Volgograd a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 30.2 ℃ (86.36 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -4.4 ℃ (24.08 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -10.3 ℃ (13.46 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 10. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 4.

Pri cestovaní v lokácii Volga Region vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Rusko je Gora El'brus (5642 m) a najnižší bod je Caspian Sea (-28 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Volga Region. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci Január je -4.4 ℃ (24.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10.3 ℃ (13.46 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.05 ℃ (26.51 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.3 ℃ (24.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.1. Priemerné zrážky sú 37.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:43 a na konci mesiaca 9:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci Február je -4.2 ℃ (24.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10.4 ℃ (13.28 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.3 ℃ (24.26 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.65 ℃ (30.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 6.1. Priemerné zrážky sú 29.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:08 a na konci mesiaca 11:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci Marec je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.3 ℃ (24.26 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.65 ℃ (30.83 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.35 ℃ (48.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 6. Priemerné zrážky sú 26.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci Apríl je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.35 ℃ (48.83 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 5.1. Priemerné zrážky sú 25.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:41 a na konci mesiaca 14:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci Máj je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 6.1. Priemerné zrážky sú 36.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:15 a na konci mesiaca 15:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci Jún je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 6. Priemerné zrážky sú 37.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:08 a na konci mesiaca 16:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci Júl je 30.2 ℃ (86.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.95 ℃ (84.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 5. Priemerné zrážky sú 36.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:48 a na konci mesiaca 15:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci August je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.95 ℃ (84.11 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 4.1. Priemerné zrážky sú 37.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:29 a na konci mesiaca 13:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci September je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.25 ℃ (63.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 4. Priemerné zrážky sú 26.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:47 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci Október je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.25 ℃ (63.05 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 5. Priemerné zrážky sú 23.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:01 a na konci mesiaca 10:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci November je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.25 ℃ (34.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8. Priemerné zrážky sú 43.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:22 a na konci mesiaca 8:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Volga Region - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Volga Region v mesiaci December je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.7 ℃ (19.94 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.25 ℃ (34.25 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.05 ℃ (26.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10. Priemerné zrážky sú 47.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:20 a na konci mesiaca 8:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Volga Region. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Saratovteplota: -7 ℃ (19.4 ℉)najvyššia teplota: -3.3 ℃ (26.06 ℉)najnižšia teplota: -8.8 ℃ (16.16 ℉)zrážky: 43.7mmdaždivé dni: 9
Kirovteplota: - najvyššia teplota: -7.3 ℃ (18.86 ℉)najnižšia teplota: -12.8 ℃ (8.96 ℉)zrážky: 43.2mmdaždivé dni: 12.8
Cheboksaryteplota: - najvyššia teplota: -6.1 ℃ (21.02 ℉)najnižšia teplota: -12.1 ℃ (10.22 ℉)zrážky: 33.8mmdaždivé dni: 8.8
Ulyanovskteplota: - najvyššia teplota: -4.8 ℃ (23.36 ℉)najnižšia teplota: -11.5 ℃ (11.3 ℉)zrážky: 27.7mmdaždivé dni: 7.1
Izhevskteplota: - najvyššia teplota: -7.5 ℃ (18.5 ℉)najnižšia teplota: -13.9 ℃ (6.98 ℉)zrážky: 37.1mmdaždivé dni: 10.8
Samarateplota: - najvyššia teplota: -5.4 ℃ (22.28 ℉)najnižšia teplota: -11.4 ℃ (11.48 ℉)zrážky: 50mmdaždivé dni: 10.1
Volgogradteplota: - najvyššia teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)najnižšia teplota: -6.7 ℃ (19.94 ℉)zrážky: 47.1mmdaždivé dni: 10
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest