Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Volga Region

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Volga Region? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Rosja - Volga Region

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Volga Region

Volga Region jest częścią Rosja. Klimat Rosji jest bardzo zróżnicowany. Rozpościera się od stepów na południu, przez wilgotne kontynenty w znacznej części europejskiej Rosji, a klimat jest subarktyczny na Syberii, a na polarnej północy panuje klimat tundry. Zimy są chłodne wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, ale zimne na Syberii - i coś pomiędzy tymi dwoma w bardziej centralnych częściach Rosji. Lata są zróżnicowane, od ciepłych w stepach po chłodne wybrzeże Arktyki.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Astrakhan, Astrakhan Oblast, Cheboksary, Chuvashia, Engels, Gorodets, Izhevsk, Kazan, Kirov, Kirov Oblast, Kotelnich, Mari El, Mordovia, Nizhny Novgorod, Nizhny Novgorod Oblast, Penza, Penza Oblast, Samara, Samara Oblast, Saratov, Saratov Oblast, Sviyazhsk, Tatarstan, Udmurtia, Ulyanovsk, Ulyanovsk Oblast, Volgograd, Volgograd Oblast, Yoshkar Ola.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Volgograd oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.6 ℃ (65.48 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -4.4 ℃ (24.08 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -10.3 ℃ (13.46 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 10. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 4.

Podczas podróży po Volga Region zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Rosja jest Gora El'brus (5642 m) i najniższy punkt Caspian Sea (-28 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Volga Region. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w styczeń to -4.4 ℃ (24.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to -10.3 ℃ (13.46 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.05 ℃ (26.51 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.3 ℃ (24.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.1. Średnia suma opadów 37.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:43 i na końcu miesiąca 9:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w luty to -4.2 ℃ (24.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to -10.4 ℃ (13.28 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.3 ℃ (24.26 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.65 ℃ (30.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 6.1. Średnia suma opadów 29.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:08 i na końcu miesiąca 11:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w marzec to 2.9 ℃ (37.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.3 ℃ (24.26 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.65 ℃ (30.83 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.35 ℃ (48.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 6. Średnia suma opadów 26.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 12:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w kwiecień to 15.8 ℃ (60.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.2 ℃ (41.36 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.35 ℃ (48.83 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.4 ℃ (66.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 5.1. Średnia suma opadów 25.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:41 i na końcu miesiąca 14:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w maj to 23 ℃ (73.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.4 ℃ (54.32 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.4 ℃ (66.92 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.8 ℃ (76.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 6.1. Średnia suma opadów 36.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:15 i na końcu miesiąca 15:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w czerwiec to 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.4 ℃ (61.52 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 6. Średnia suma opadów 37.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:08 i na końcu miesiąca 16:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w lipiec to 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.6 ℃ (65.48 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.95 ℃ (84.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 5. Średnia suma opadów 36.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:48 i na końcu miesiąca 15:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w sierpień to 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.95 ℃ (84.11 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.9 ℃ (76.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 4.1. Średnia suma opadów 37.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:29 i na końcu miesiąca 13:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w wrzesień to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.9 ℃ (53.42 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.9 ℃ (76.82 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.25 ℃ (63.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 4. Średnia suma opadów 26.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:47 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w październik to 12.4 ℃ (54.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.2 ℃ (39.56 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.25 ℃ (63.05 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.3 ℃ (46.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 5. Średnia suma opadów 23.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:01 i na końcu miesiąca 10:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w listopad to 4.2 ℃ (39.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.1 ℃ (30.02 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.25 ℃ (34.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8. Średnia suma opadów 43.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:22 i na końcu miesiąca 8:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Volga Region w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Volga Region w grudzień to -1.7 ℃ (28.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.7 ℃ (19.94 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.25 ℃ (34.25 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.05 ℃ (26.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10. Średnia suma opadów 47.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:20 i na końcu miesiąca 8:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Volga Region w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Saratovtemperatura: -7 ℃ (19.4 ℉)najwyższa temperatura: -3.3 ℃ (26.06 ℉)najniższa temperatura: -8.8 ℃ (16.16 ℉)opady: 43.7mmdeszcz deszcz dni: 9
Kirovtemperatura: - najwyższa temperatura: -7.3 ℃ (18.86 ℉)najniższa temperatura: -12.8 ℃ (8.96 ℉)opady: 43.2mmdeszcz deszcz dni: 12.8
Cheboksarytemperatura: - najwyższa temperatura: -6.1 ℃ (21.02 ℉)najniższa temperatura: -12.1 ℃ (10.22 ℉)opady: 33.8mmdeszcz deszcz dni: 8.8
Ulyanovsktemperatura: - najwyższa temperatura: -4.8 ℃ (23.36 ℉)najniższa temperatura: -11.5 ℃ (11.3 ℉)opady: 27.7mmdeszcz deszcz dni: 7.1
Izhevsktemperatura: - najwyższa temperatura: -7.5 ℃ (18.5 ℉)najniższa temperatura: -13.9 ℃ (6.98 ℉)opady: 37.1mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Samaratemperatura: - najwyższa temperatura: -5.4 ℃ (22.28 ℉)najniższa temperatura: -11.4 ℃ (11.48 ℉)opady: 50mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Volgogradtemperatura: - najwyższa temperatura: -1.7 ℃ (28.94 ℉)najniższa temperatura: -6.7 ℃ (19.94 ℉)opady: 47.1mmdeszcz deszcz dni: 10
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest