Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Volga Region

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Volga Region? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Rusko - Volga Region

Volga Region - jaké počasí lze čekat

Volga Region je součástí země Rusko. Klima Ruska je velmi rozmanité. To se pohybuje od stepí na jihu přes vlhký kontinent v hodně evropského Ruska, a klima je subarctic na Sibiři a tam je tundra klima v polárním severu. Zimy jsou chladné podél pobřeží Černého moře, ale chladné na Sibiři - a něco mezi těmito dvěma ve více centrálních částech Ruska. Sumy se liší od teplých stepí, aby se ochlazovaly podél pobřeží Arktidy.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Astrakhan, Astrakhan Oblast, Cheboksary, Chuvashia, Engels, Gorodets, Izhevsk, Kazan, Kirov, Kirov Oblast, Kotelnich, Mari El, Mordovia, Nizhny Novgorod, Nizhny Novgorod Oblast, Penza, Penza Oblast, Samara, Samara Oblast, Saratov, Saratov Oblast, Sviyazhsk, Tatarstan, Udmurtia, Ulyanovsk, Ulyanovsk Oblast, Volgograd, Volgograd Oblast, Yoshkar Ola.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Volgograd a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 30.2 ℃ (86.36 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -4.4 ℃ (24.08 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -10.3 ℃ (13.46 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 10. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 4.

Při cestování, jehož cílem je Volga Region, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Rusko je Gora El'brus (5642 m) a nejnižší bod je Caspian Sea (-28 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Volga Region. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci leden je -4.4 ℃ (24.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -10.3 ℃ (13.46 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.05 ℃ (26.51 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4.3 ℃ (24.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 8.1. Průměrné srážky jsou 37.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:43 a na konci měsíce 9:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci únor je -4.2 ℃ (24.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -10.4 ℃ (13.28 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4.3 ℃ (24.26 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.65 ℃ (30.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 6.1. Průměrné srážky jsou 29.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:08 a na konci měsíce 11:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci březen je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.3 ℃ (24.26 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.65 ℃ (30.83 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.35 ℃ (48.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 6. Průměrné srážky jsou 26.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:54 a na konci měsíce 12:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci duben je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.35 ℃ (48.83 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 5.1. Průměrné srážky jsou 25.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:41 a na konci měsíce 14:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci květen je 23 ℃ (73.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 6.1. Průměrné srážky jsou 36.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:15 a na konci měsíce 15:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci červen je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 6. Průměrné srážky jsou 37.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:08 a na konci měsíce 16:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci červenec je 30.2 ℃ (86.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.95 ℃ (84.11 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 5. Průměrné srážky jsou 36.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:48 a na konci měsíce 15:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci srpen je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.95 ℃ (84.11 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 4.1. Průměrné srážky jsou 37.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:29 a na konci měsíce 13:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci září je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.25 ℃ (63.05 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 4. Průměrné srážky jsou 26.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:47 a na konci měsíce 11:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci říjen je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.25 ℃ (63.05 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 5. Průměrné srážky jsou 23.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:01 a na konci měsíce 10:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci listopad je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.25 ℃ (34.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8. Průměrné srážky jsou 43.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:22 a na konci měsíce 8:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Volga Region - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Volga Region v měsíci prosinec je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.7 ℃ (19.94 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.25 ℃ (34.25 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.05 ℃ (26.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10. Průměrné srážky jsou 47.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:20 a na konci měsíce 8:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Volga Region. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Saratovteplota: -7 ℃ (19.4 ℉)nejvyšší teplota: -3.3 ℃ (26.06 ℉)nejnižší teplota: -8.8 ℃ (16.16 ℉)srážky: 43.7mmdeštivé dny: 9
Kirovteplota: - nejvyšší teplota: -7.3 ℃ (18.86 ℉)nejnižší teplota: -12.8 ℃ (8.96 ℉)srážky: 43.2mmdeštivé dny: 12.8
Cheboksaryteplota: - nejvyšší teplota: -6.1 ℃ (21.02 ℉)nejnižší teplota: -12.1 ℃ (10.22 ℉)srážky: 33.8mmdeštivé dny: 8.8
Ulyanovskteplota: - nejvyšší teplota: -4.8 ℃ (23.36 ℉)nejnižší teplota: -11.5 ℃ (11.3 ℉)srážky: 27.7mmdeštivé dny: 7.1
Izhevskteplota: - nejvyšší teplota: -7.5 ℃ (18.5 ℉)nejnižší teplota: -13.9 ℃ (6.98 ℉)srážky: 37.1mmdeštivé dny: 10.8
Samarateplota: - nejvyšší teplota: -5.4 ℃ (22.28 ℉)nejnižší teplota: -11.4 ℃ (11.48 ℉)srážky: 50mmdeštivé dny: 10.1
Volgogradteplota: - nejvyšší teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)nejnižší teplota: -6.7 ℃ (19.94 ℉)srážky: 47.1mmdeštivé dny: 10
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest