Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Western Australia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Western Australia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Austrália & Oceánia - Austrália - Western Australia

Western Australia - aké počasie môžete očakávať

Western Australia je súčasťou zeme Austrália. Klíma Austrálie sa veľmi líši, pretože krajina je veľmi veľká. Najväčšia časť Austrálie je suchá až polosuchá, mierna na juhu a na východe, na severe tropická. Severná časť Austrálie má tropické prostredie s tropickými dažďovými pralesmi, pastvinami a púšťami. Zima v Austrálii je zvyčajne mierna, nie sú také veľké kontrasty medzi letnou a zimnou teplotou ako na severnej pologuli. Ale na niektorých miestach môže teplota v zime klesnúť pod nulu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Albany, Broome, Bunbury, Busselton, Caiguna, Camballin, Cape Arid National Park, Cape Le Grand National Park, Cape Range National Park, Carnarvon, Clackline, Collie, Coolgardie, Coral Bay, Denmark, Derby West Kimberley, Derby, Dongara, Dunsborough, East Kimberley, Esperance, Eucla, Exmouth, Fitzgerald River National Park, Gascoyne, Geraldton, Goldfields Esperance, Houtman Abrolhos, Hutt River Principality, Hyden, Jurien Bay, Kalbarri National Park, Kalgoorlie Boulder, Kambalda, Karratha, Kimberley, Kununurra, Leonora, Mackerel Islands, Mandurah, Margaret River, Menzies, Mid West, New Norcia, Norseman, Northam, Onslow, Pemberton, Perth, Pilbara, Port Hedland, Purnululu National Park, Red Bluff, Rockingham, Serpentine National Park, Shark Bay, South West, Stokes National Park, Toodyay, Wagin, Warmun, Waroona, Wheatbelt, Wolfe Creek Crater National Park, Wyndham, Yallingup, York.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Perth a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Február, priemerná maximálna teplota je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 17.6. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 2.1.

Pri cestovaní v lokácii Western Australia vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Austrália je Mount Kosciuszko (2228 m) a najnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Western Australia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci Január je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.05 ℃ (87.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 2.3. Priemerné zrážky sú 17.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:59 a na konci mesiaca 13:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci Február je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.05 ℃ (87.89 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.2 ℃ (86.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 2.1. Priemerné zrážky sú 8.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:14 a na konci mesiaca 12:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci Marec je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.2 ℃ (86.36 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 4.5. Priemerné zrážky sú 20.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:16 a na konci mesiaca 11:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci Apríl je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.05 ℃ (75.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 6.8. Priemerné zrážky sú 39.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:18 a na konci mesiaca 10:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci Máj je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.05 ℃ (75.29 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.4. Priemerné zrážky sú 89.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:29 a na konci mesiaca 10:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci Jún je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 15.5. Priemerné zrážky sú 134 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:04 a na konci mesiaca 10:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci Júl je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 17.6. Priemerné zrážky sú 149.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:14 a na konci mesiaca 10:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci August je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.9 ℃ (67.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 16.8. Priemerné zrážky sú 135.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:53 a na konci mesiaca 11:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci September je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.9 ℃ (67.82 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.05 ℃ (71.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 15. Priemerné zrážky sú 91.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:47 a na konci mesiaca 12:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci Október je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.05 ℃ (71.69 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 9.4. Priemerné zrážky sú 42.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:45 a na konci mesiaca 13:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci November je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 5.9. Priemerné zrážky sú 20.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:38 a na konci mesiaca 13:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Western Australia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Western Australia v mesiaci December je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 4. Priemerné zrážky sú 6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:11 a na konci mesiaca 14:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Western Australia. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Perthteplota: - najvyššia teplota: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najnižšia teplota: 16.5 ℃ (61.7 ℉)zrážky: 6mmdaždivé dni: 4
Albanyteplota: - najvyššia teplota: 23 ℃ (73.4 ℉)najnižšia teplota: 12.7 ℃ (54.86 ℉)zrážky: 26.7mmdaždivé dni: 9.5
Broometeplota: - najvyššia teplota: 33.9 ℃ (93.02 ℉)najnižšia teplota: 27.3 ℃ (81.14 ℉)zrážky: 75.3mmdaždivé dni: 5.9
Bunburyteplota: - najvyššia teplota: 27.6 ℃ (81.68 ℉)najnižšia teplota: 13.5 ℃ (56.3 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Busseltonteplota: - najvyššia teplota: 28 ℃ (82.4 ℉)najnižšia teplota: 12.8 ℃ (55.04 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Carnarvonteplota: - najvyššia teplota: 30.3 ℃ (86.54 ℉)najnižšia teplota: 21.4 ℃ (70.52 ℉)zrážky: 11.4mmdaždivé dni: 0.6
Collieteplota: - najvyššia teplota: 28.1 ℃ (82.58 ℉)najnižšia teplota: 11.7 ℃ (53.06 ℉)zrážky: 16.5mmdaždivé dni: 4.5
Esperanceteplota: - najvyššia teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)najnižšia teplota: 14.6 ℃ (58.28 ℉)zrážky: 17.8mmdaždivé dni: 6.8
Euclateplota: - najvyššia teplota: 26 ℃ (78.8 ℉)najnižšia teplota: 15.1 ℃ (59.18 ℉)zrážky: 34.4mmdaždivé dni: 6.9
Exmouthteplota: - najvyššia teplota: 36.3 ℃ (97.34 ℉)najnižšia teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)zrážky: 8.6mmdaždivé dni: 0.7
Geraldtonteplota: - najvyššia teplota: 29.5 ℃ (85.1 ℉)najnižšia teplota: 16.6 ℃ (61.88 ℉)zrážky: 5.5mmdaždivé dni: 2.1
Inghamteplota: - najvyššia teplota: 33.2 ℃ (91.76 ℉)najnižšia teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)zrážky: 164.5mmdaždivé dni: 12.2
Kalbarriteplota: - najvyššia teplota: 31.4 ℃ (88.52 ℉)najnižšia teplota: 17.9 ℃ (64.22 ℉)zrážky: 3.8mmdaždivé dni: 1.3
Kalgoorlieteplota: - najvyššia teplota: 31.5 ℃ (88.7 ℉)najnižšia teplota: 16.8 ℃ (62.24 ℉)zrážky: 22.3mmdaždivé dni: 4.9
Karrathateplota: - najvyššia teplota: 36.7 ℃ (98.06 ℉)najnižšia teplota: 25.3 ℃ (77.54 ℉)zrážky: 9.5mmdaždivé dni: 0.8
Kununurrateplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: - daždivé dni: -
Mandurahteplota: - najvyššia teplota: 26.8 ℃ (80.24 ℉)najnižšia teplota: 15.8 ℃ (60.44 ℉)zrážky: 11.7mmdaždivé dni: 3.5
Margaret Riverteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 16.6mmdaždivé dni: 4.8
Northamteplota: - najvyššia teplota: 31.6 ℃ (88.88 ℉)najnižšia teplota: 15.1 ℃ (59.18 ℉)zrážky: 10.3mmdaždivé dni: 2.6
Port Hedlandteplota: - najvyššia teplota: 36 ℃ (96.8 ℉)najnižšia teplota: 24.9 ℃ (76.82 ℉)zrážky: 16.6mmdaždivé dni: 2.3
Wyndhamteplota: - najvyššia teplota: 37.4 ℃ (99.32 ℉)najnižšia teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)zrážky: 171.1mmdaždivé dni: 11.8
Onslowteplota: - najvyššia teplota: 34.2 ℃ (93.56 ℉)najnižšia teplota: 23.1 ℃ (73.58 ℉)zrážky: 9.9mmdaždivé dni: 0.7
Norsemanteplota: - najvyššia teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)najnižšia teplota: 14.6 ℃ (58.28 ℉)zrážky: 31.7mmdaždivé dni: 5.1
Leonorateplota: - najvyššia teplota: 35.1 ℃ (95.18 ℉)najnižšia teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)zrážky: 27mmdaždivé dni: 4.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.