Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Western Australia

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Western Australia? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Austrálie & Oceánie - Austrálie - Western Australia

Western Australia - jaké počasí lze čekat

Western Australia je součástí země Austrálie. Klima Austrálie se velmi liší, protože země je velmi velká. Největší část Austrálie je suchá až polosuchá, mírná na jihu a na východě, tropická na severu. Severní část Austrálie má tropické klima s tropickými deštnými pralesy, pastvinami a pouští. Zima v Austrálii je obvykle mírná, nejsou tam tak velké kontrasty mezi letními a zimními teplotami, jako na severní polokouli. Ale na některých místech může teplota v zimě klesnout pod nulu.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Albany, Broome, Bunbury, Busselton, Caiguna, Camballin, Cape Arid National Park, Cape Le Grand National Park, Cape Range National Park, Carnarvon, Clackline, Collie, Coolgardie, Coral Bay, Denmark, Derby West Kimberley, Derby, Dongara, Dunsborough, East Kimberley, Esperance, Eucla, Exmouth, Fitzgerald River National Park, Gascoyne, Geraldton, Goldfields Esperance, Houtman Abrolhos, Hutt River Principality, Hyden, Jurien Bay, Kalbarri National Park, Kalgoorlie Boulder, Kambalda, Karratha, Kimberley, Kununurra, Leonora, Mackerel Islands, Mandurah, Margaret River, Menzies, Mid West, New Norcia, Norseman, Northam, Onslow, Pemberton, Perth, Pilbara, Port Hedland, Purnululu National Park, Red Bluff, Rockingham, Serpentine National Park, Shark Bay, South West, Stokes National Park, Toodyay, Wagin, Warmun, Waroona, Wheatbelt, Wolfe Creek Crater National Park, Wyndham, Yallingup, York.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Perth a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde únor, průměrná maximální teplota 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červenec, průměrná maximální teplota 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 17.6. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 2.1.

Při cestování, jehož cílem je Western Australia, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Austrálie je Mount Kosciuszko (2228 m) a nejnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Western Australia. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci leden je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.05 ℃ (87.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 2.3. Průměrné srážky jsou 17.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:59 a na konci měsíce 13:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci únor je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.05 ℃ (87.89 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.2 ℃ (86.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 2.1. Průměrné srážky jsou 8.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:14 a na konci měsíce 12:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci březen je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.2 ℃ (86.36 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 4.5. Průměrné srážky jsou 20.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:16 a na konci měsíce 11:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci duben je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.05 ℃ (75.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 6.8. Průměrné srážky jsou 39.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:18 a na konci měsíce 10:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci květen je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.05 ℃ (75.29 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12.4. Průměrné srážky jsou 89.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:29 a na konci měsíce 10:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci červen je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 15.5. Průměrné srážky jsou 134 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:04 a na konci měsíce 10:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci červenec je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 17.6. Průměrné srážky jsou 149.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:14 a na konci měsíce 10:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci srpen je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.9 ℃ (67.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 16.8. Průměrné srážky jsou 135.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:53 a na konci měsíce 11:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci září je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.9 ℃ (67.82 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.05 ℃ (71.69 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 15. Průměrné srážky jsou 91.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:47 a na konci měsíce 12:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci říjen je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.05 ℃ (71.69 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 9.4. Průměrné srážky jsou 42.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:45 a na konci měsíce 13:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci listopad je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 5.9. Průměrné srážky jsou 20.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:38 a na konci měsíce 13:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Western Australia - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Western Australia v měsíci prosinec je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.35 ℃ (81.23 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 4. Průměrné srážky jsou 6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:11 a na konci měsíce 14:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Western Australia. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Perthteplota: - nejvyšší teplota: 28.6 ℃ (83.48 ℉)nejnižší teplota: 16.5 ℃ (61.7 ℉)srážky: 6mmdeštivé dny: 4
Albanyteplota: - nejvyšší teplota: 23 ℃ (73.4 ℉)nejnižší teplota: 12.7 ℃ (54.86 ℉)srážky: 26.7mmdeštivé dny: 9.5
Broometeplota: - nejvyšší teplota: 33.9 ℃ (93.02 ℉)nejnižší teplota: 27.3 ℃ (81.14 ℉)srážky: 75.3mmdeštivé dny: 5.9
Bunburyteplota: - nejvyšší teplota: 27.6 ℃ (81.68 ℉)nejnižší teplota: 13.5 ℃ (56.3 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Busseltonteplota: - nejvyšší teplota: 28 ℃ (82.4 ℉)nejnižší teplota: 12.8 ℃ (55.04 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Carnarvonteplota: - nejvyšší teplota: 30.3 ℃ (86.54 ℉)nejnižší teplota: 21.4 ℃ (70.52 ℉)srážky: 11.4mmdeštivé dny: 0.6
Collieteplota: - nejvyšší teplota: 28.1 ℃ (82.58 ℉)nejnižší teplota: 11.7 ℃ (53.06 ℉)srážky: 16.5mmdeštivé dny: 4.5
Esperanceteplota: - nejvyšší teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)nejnižší teplota: 14.6 ℃ (58.28 ℉)srážky: 17.8mmdeštivé dny: 6.8
Euclateplota: - nejvyšší teplota: 26 ℃ (78.8 ℉)nejnižší teplota: 15.1 ℃ (59.18 ℉)srážky: 34.4mmdeštivé dny: 6.9
Exmouthteplota: - nejvyšší teplota: 36.3 ℃ (97.34 ℉)nejnižší teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)srážky: 8.6mmdeštivé dny: 0.7
Geraldtonteplota: - nejvyšší teplota: 29.5 ℃ (85.1 ℉)nejnižší teplota: 16.6 ℃ (61.88 ℉)srážky: 5.5mmdeštivé dny: 2.1
Inghamteplota: - nejvyšší teplota: 33.2 ℃ (91.76 ℉)nejnižší teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)srážky: 164.5mmdeštivé dny: 12.2
Kalbarriteplota: - nejvyšší teplota: 31.4 ℃ (88.52 ℉)nejnižší teplota: 17.9 ℃ (64.22 ℉)srážky: 3.8mmdeštivé dny: 1.3
Kalgoorlieteplota: - nejvyšší teplota: 31.5 ℃ (88.7 ℉)nejnižší teplota: 16.8 ℃ (62.24 ℉)srážky: 22.3mmdeštivé dny: 4.9
Karrathateplota: - nejvyšší teplota: 36.7 ℃ (98.06 ℉)nejnižší teplota: 25.3 ℃ (77.54 ℉)srážky: 9.5mmdeštivé dny: 0.8
Kununurrateplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: - deštivé dny: -
Mandurahteplota: - nejvyšší teplota: 26.8 ℃ (80.24 ℉)nejnižší teplota: 15.8 ℃ (60.44 ℉)srážky: 11.7mmdeštivé dny: 3.5
Margaret Riverteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 16.6mmdeštivé dny: 4.8
Northamteplota: - nejvyšší teplota: 31.6 ℃ (88.88 ℉)nejnižší teplota: 15.1 ℃ (59.18 ℉)srážky: 10.3mmdeštivé dny: 2.6
Port Hedlandteplota: - nejvyšší teplota: 36 ℃ (96.8 ℉)nejnižší teplota: 24.9 ℃ (76.82 ℉)srážky: 16.6mmdeštivé dny: 2.3
Wyndhamteplota: - nejvyšší teplota: 37.4 ℃ (99.32 ℉)nejnižší teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)srážky: 171.1mmdeštivé dny: 11.8
Onslowteplota: - nejvyšší teplota: 34.2 ℃ (93.56 ℉)nejnižší teplota: 23.1 ℃ (73.58 ℉)srážky: 9.9mmdeštivé dny: 0.7
Norsemanteplota: - nejvyšší teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)nejnižší teplota: 14.6 ℃ (58.28 ℉)srážky: 31.7mmdeštivé dny: 5.1
Leonorateplota: - nejvyšší teplota: 35.1 ℃ (95.18 ℉)nejnižší teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)srážky: 27mmdeštivé dny: 4.5
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.