Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Western Australia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Western Australia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Australia & Oceania - Australia - Western Australia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Western Australia

Western Australia jest częścią Australia. Klimat Australii jest bardzo zróżnicowany, ponieważ kraj ten jest bardzo duży. Największa część Australii jest sucha do połowy sucha, umiarkowana na południu i wschodzie, tropikalna na północy. Północna część Australii ma tropikalny klimat z tropikalnymi lasami deszczowymi, łąkami i pustyniami. Zima w Australii jest zwykle łagodna, nie ma tak dużych kontrastów między temperaturami letnimi i zimowymi, jak na półkuli północnej. Ale w niektórych miejscach temperatury zimą mogą spaść poniżej zera.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Albany, Broome, Bunbury, Busselton, Caiguna, Camballin, Cape Arid National Park, Cape Le Grand National Park, Cape Range National Park, Carnarvon, Clackline, Collie, Coolgardie, Coral Bay, Denmark, Derby West Kimberley, Derby, Dongara, Dunsborough, East Kimberley, Esperance, Eucla, Exmouth, Fitzgerald River National Park, Gascoyne, Geraldton, Goldfields Esperance, Houtman Abrolhos, Hutt River Principality, Hyden, Jurien Bay, Kalbarri National Park, Kalgoorlie Boulder, Kambalda, Karratha, Kimberley, Kununurra, Leonora, Mackerel Islands, Mandurah, Margaret River, Menzies, Mid West, New Norcia, Norseman, Northam, Onslow, Pemberton, Perth, Pilbara, Port Hedland, Purnululu National Park, Red Bluff, Rockingham, Serpentine National Park, Shark Bay, South West, Stokes National Park, Toodyay, Wagin, Warmun, Waroona, Wheatbelt, Wolfe Creek Crater National Park, Wyndham, Yallingup, York.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Perth oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.1 ℃ (64.58 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 8.1 ℃ (46.58 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 17.6. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 2.1.

Podczas podróży po Western Australia zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Australia jest Mount Kosciuszko (2228 m) i najniższy punkt Lake Eyre (-15 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Western Australia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w styczeń to 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.7 ℃ (63.86 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.7 ℃ (85.46 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.05 ℃ (87.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 2.3. Średnia suma opadów 17.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:59 i na końcu miesiąca 13:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w luty to 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.05 ℃ (87.89 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 2.1. Średnia suma opadów 8.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:14 i na końcu miesiąca 12:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w marzec to 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.8 ℃ (62.24 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.2 ℃ (86.36 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.45 ℃ (81.41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 4.5. Średnia suma opadów 20.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:16 i na końcu miesiąca 11:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w kwiecień to 25.8 ℃ (78.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.45 ℃ (81.41 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.05 ℃ (75.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 6.8. Średnia suma opadów 39.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:18 i na końcu miesiąca 10:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w maj to 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.05 ℃ (75.29 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 12.4. Średnia suma opadów 89.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:29 i na końcu miesiąca 10:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w czerwiec to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.7 ℃ (69.26 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19 ℃ (66.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 15.5. Średnia suma opadów 134 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:04 i na końcu miesiąca 10:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w lipiec to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.1 ℃ (46.58 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19 ℃ (66.2 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 17.6. Średnia suma opadów 149.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:14 i na końcu miesiąca 10:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w sierpień to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.9 ℃ (67.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 16.8. Średnia suma opadów 135.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:53 i na końcu miesiąca 11:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w wrzesień to 20.6 ℃ (69.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.9 ℃ (67.82 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.05 ℃ (71.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 15. Średnia suma opadów 91.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:47 i na końcu miesiąca 12:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w październik to 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.7 ℃ (53.06 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.05 ℃ (71.69 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.8 ℃ (76.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.4. Średnia suma opadów 42.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:45 i na końcu miesiąca 13:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w listopad to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.35 ℃ (81.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 5.9. Średnia suma opadów 20.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:38 i na końcu miesiąca 13:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Western Australia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Western Australia w grudzień to 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.35 ℃ (81.23 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.7 ℃ (85.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 4. Średnia suma opadów 6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:11 i na końcu miesiąca 14:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Western Australia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Perthtemperatura: - najwyższa temperatura: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najniższa temperatura: 16.5 ℃ (61.7 ℉)opady: 6mmdeszcz deszcz dni: 4
Albanytemperatura: - najwyższa temperatura: 23 ℃ (73.4 ℉)najniższa temperatura: 12.7 ℃ (54.86 ℉)opady: 26.7mmdeszcz deszcz dni: 9.5
Broometemperatura: - najwyższa temperatura: 33.9 ℃ (93.02 ℉)najniższa temperatura: 27.3 ℃ (81.14 ℉)opady: 75.3mmdeszcz deszcz dni: 5.9
Bunburytemperatura: - najwyższa temperatura: 27.6 ℃ (81.68 ℉)najniższa temperatura: 13.5 ℃ (56.3 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Busseltontemperatura: - najwyższa temperatura: 28 ℃ (82.4 ℉)najniższa temperatura: 12.8 ℃ (55.04 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Carnarvontemperatura: - najwyższa temperatura: 30.3 ℃ (86.54 ℉)najniższa temperatura: 21.4 ℃ (70.52 ℉)opady: 11.4mmdeszcz deszcz dni: 0.6
Collietemperatura: - najwyższa temperatura: 28.1 ℃ (82.58 ℉)najniższa temperatura: 11.7 ℃ (53.06 ℉)opady: 16.5mmdeszcz deszcz dni: 4.5
Esperancetemperatura: - najwyższa temperatura: 24.6 ℃ (76.28 ℉)najniższa temperatura: 14.6 ℃ (58.28 ℉)opady: 17.8mmdeszcz deszcz dni: 6.8
Euclatemperatura: - najwyższa temperatura: 26 ℃ (78.8 ℉)najniższa temperatura: 15.1 ℃ (59.18 ℉)opady: 34.4mmdeszcz deszcz dni: 6.9
Exmouthtemperatura: - najwyższa temperatura: 36.3 ℃ (97.34 ℉)najniższa temperatura: 20.7 ℃ (69.26 ℉)opady: 8.6mmdeszcz deszcz dni: 0.7
Geraldtontemperatura: - najwyższa temperatura: 29.5 ℃ (85.1 ℉)najniższa temperatura: 16.6 ℃ (61.88 ℉)opady: 5.5mmdeszcz deszcz dni: 2.1
Inghamtemperatura: - najwyższa temperatura: 33.2 ℃ (91.76 ℉)najniższa temperatura: 22.6 ℃ (72.68 ℉)opady: 164.5mmdeszcz deszcz dni: 12.2
Kalbarritemperatura: - najwyższa temperatura: 31.4 ℃ (88.52 ℉)najniższa temperatura: 17.9 ℃ (64.22 ℉)opady: 3.8mmdeszcz deszcz dni: 1.3
Kalgoorlietemperatura: - najwyższa temperatura: 31.5 ℃ (88.7 ℉)najniższa temperatura: 16.8 ℃ (62.24 ℉)opady: 22.3mmdeszcz deszcz dni: 4.9
Karrathatemperatura: - najwyższa temperatura: 36.7 ℃ (98.06 ℉)najniższa temperatura: 25.3 ℃ (77.54 ℉)opady: 9.5mmdeszcz deszcz dni: 0.8
Kununurratemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: - deszcz deszcz dni: -
Mandurahtemperatura: - najwyższa temperatura: 26.8 ℃ (80.24 ℉)najniższa temperatura: 15.8 ℃ (60.44 ℉)opady: 11.7mmdeszcz deszcz dni: 3.5
Margaret Rivertemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 16.6mmdeszcz deszcz dni: 4.8
Northamtemperatura: - najwyższa temperatura: 31.6 ℃ (88.88 ℉)najniższa temperatura: 15.1 ℃ (59.18 ℉)opady: 10.3mmdeszcz deszcz dni: 2.6
Port Hedlandtemperatura: - najwyższa temperatura: 36 ℃ (96.8 ℉)najniższa temperatura: 24.9 ℃ (76.82 ℉)opady: 16.6mmdeszcz deszcz dni: 2.3
Wyndhamtemperatura: - najwyższa temperatura: 37.4 ℃ (99.32 ℉)najniższa temperatura: 27.2 ℃ (80.96 ℉)opady: 171.1mmdeszcz deszcz dni: 11.8
Onslowtemperatura: - najwyższa temperatura: 34.2 ℃ (93.56 ℉)najniższa temperatura: 23.1 ℃ (73.58 ℉)opady: 9.9mmdeszcz deszcz dni: 0.7
Norsemantemperatura: - najwyższa temperatura: 31 ℃ (87.8 ℉)najniższa temperatura: 14.6 ℃ (58.28 ℉)opady: 31.7mmdeszcz deszcz dni: 5.1
Leonoratemperatura: - najwyższa temperatura: 35.1 ℃ (95.18 ℉)najniższa temperatura: 20.5 ℃ (68.9 ℉)opady: 27mmdeszcz deszcz dni: 4.5
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.