Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Yucatán Peninsula

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Yucatán Peninsula? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Severná Amerika - Mexiko - Yucatán Peninsula

Yucatán Peninsula - aké počasie môžete očakávať

Yucatán Peninsula je súčasťou zeme Mexiko. Klíma Mexika je rozmanitá, niekde tropická, niekde púštna. Na severe môžete očakávať nižšie teploty počas zimy a menej dažďov počas roka. Na juhu sú teploty celkom konštantné po celý rok. Ale mali by ste vždy pozerať na výšku miesta, kde plánujete ísť. Väčšina krajiny má od júna do októbra daždivú sezónu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Akumal, Bacalar, Campeche, Cancún, Cardenás, Catazajá, Cañón del Sumidero, Champotón, Chetumal, Chiapas, Chichen Itza, Ciudad del Carmen, Coba, Comitán, Costa Maya, Cozumel, Cuzamá, Ek Balam, El Castaño, Emiliano Zapata, Escárcega, Holbox, Hopelchén, Isla Mujeres, Izamal, Laguna Miramar, Mahahual, Mayan Riviera, Mérida, Ocosingo, Palenque, Paraíso, Playa del Carmen, Progreso, Puerto Morelos, Punta Allen, Quintana Roo, Reserva de la Biósfera Calakmul, San Cristóbal de las Casas, San Juan Chamula, Tabasco, Tapachula, Toniná, Tulum, Tuxtla Gutiérrez, Uxmal, Valladolid, Villahermosa, Xcalak, Xpujil, Yucatán.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Cancun a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 34 ℃ (93.2 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Február, priemerná maximálna teplota je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 16. Najmenej daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 4.

Pri cestovaní v lokácii Yucatán Peninsula vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Mexiko je Volcan Pico de Orizaba (5636 m) a najnižší bod je Laguna Salada (-10 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Yucatán Peninsula. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci Január je 28.8 ℃ (83.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21 ℃ (69.8 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.65 ℃ (83.57 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.6. Priemerné zrážky sú 136.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:59 a na konci mesiaca 11:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci Február je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.6 ℃ (85.28 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5.5. Priemerné zrážky sú 45.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:26 a na konci mesiaca 11:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci Marec je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.6 ℃ (85.28 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 5.5. Priemerné zrážky sú 51.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 12:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci Apríl je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.55 ℃ (90.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 4. Priemerné zrážky sú 38 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 12:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci Máj je 33 ℃ (91.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24 ℃ (75.2 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.55 ℃ (90.59 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.3 ℃ (91.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 6.7. Priemerné zrážky sú 89.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:08 a na konci mesiaca 13:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci Jún je 33.6 ℃ (92.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.3 ℃ (91.94 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.8 ℃ (92.84 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.1. Priemerné zrážky sú 134.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:24 a na konci mesiaca 13:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci Júl je 34 ℃ (93.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.8 ℃ (92.84 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.75 ℃ (92.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 8.7. Priemerné zrážky sú 57.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:18 a na konci mesiaca 13:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci August je 33.5 ℃ (92.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.75 ℃ (92.75 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.4 ℃ (92.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.9. Priemerné zrážky sú 107.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:53 a na konci mesiaca 12:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci September je 33.3 ℃ (91.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.4 ℃ (92.12 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.4 ℃ (90.32 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 13.9. Priemerné zrážky sú 227.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:19 a na konci mesiaca 12:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci Október je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.4 ℃ (90.32 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 16. Priemerné zrážky sú 221.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:43 a na konci mesiaca 11:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci November je 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.8 ℃ (87.44 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.3 ℃ (84.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 12.3. Priemerné zrážky sú 129.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:11 a na konci mesiaca 10:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Yucatán Peninsula - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Yucatán Peninsula v mesiaci December je 28.5 ℃ (83.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.3 ℃ (84.74 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.65 ℃ (83.57 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.5. Priemerné zrážky sú 97 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:52 a na konci mesiaca 10:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Yucatán Peninsula. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Cancunteplota: - najvyššia teplota: 28.5 ℃ (83.3 ℉)najnižšia teplota: 21.3 ℃ (70.34 ℉)zrážky: 97mmdaždivé dni: 10.5
Cozumelteplota: - najvyššia teplota: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najnižšia teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)zrážky: 106.5mmdaždivé dni: 9.9
Meridateplota: - najvyššia teplota: 30.6 ℃ (87.08 ℉)najnižšia teplota: 17.3 ℃ (63.14 ℉)zrážky: 47.8mmdaždivé dni: 4.5
Villahermosateplota: - najvyššia teplota: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najnižšia teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)zrážky: 162.6mmdaždivé dni: 10.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.