Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Yucatán Peninsula

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Yucatán Peninsula? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Ameryka Północna - Meksyk - Yucatán Peninsula

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Yucatán Peninsula

Yucatán Peninsula jest częścią Meksyk. Klimat Meksyku jest zróżnicowany, gdzieś jest tropikalny, gdzieś na pustyni. Na północy można spodziewać się niższych temperatur podczas zimy i mniej deszczów w ciągu roku. Na południu temperatury są dość stałe przez cały rok. Ale zawsze powinieneś rozważyć wzniesienie miejsca, w którym planujesz iść. Większość kraju ma sezon deszczowy od czerwca do października.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Akumal, Bacalar, Campeche, Cancún, Cardenás, Catazajá, Cañón del Sumidero, Champotón, Chetumal, Chiapas, Chichen Itza, Ciudad del Carmen, Coba, Comitán, Costa Maya, Cozumel, Cuzamá, Ek Balam, El Castaño, Emiliano Zapata, Escárcega, Holbox, Hopelchén, Isla Mujeres, Izamal, Laguna Miramar, Mahahual, Mayan Riviera, Mérida, Ocosingo, Palenque, Paraíso, Playa del Carmen, Progreso, Puerto Morelos, Punta Allen, Quintana Roo, Reserva de la Biósfera Calakmul, San Cristóbal de las Casas, San Juan Chamula, Tabasco, Tapachula, Toniná, Tulum, Tuxtla Gutiérrez, Uxmal, Valladolid, Villahermosa, Xcalak, Xpujil, Yucatán.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Cancun oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 34 ℃ (93.2 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 25.7 ℃ (78.26 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 21.3 ℃ (70.34 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 16. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia liczba dni deszczowych jest w 4.

Podczas podróży po Yucatán Peninsula zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Meksyk jest Volcan Pico de Orizaba (5636 m) i najniższy punkt Laguna Salada (-10 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Yucatán Peninsula. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w styczeń to 28.8 ℃ (83.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21 ℃ (69.8 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.65 ℃ (83.57 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.6. Średnia suma opadów 136.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:59 i na końcu miesiąca 11:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w luty to 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.3 ℃ (70.34 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 5.5. Średnia suma opadów 45.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:26 i na końcu miesiąca 11:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w marzec to 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.6 ℃ (85.28 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.45 ℃ (88.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 5.5. Średnia suma opadów 51.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w kwiecień to 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.45 ℃ (88.61 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.55 ℃ (90.59 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 4. Średnia suma opadów 38 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 12:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w maj to 33 ℃ (91.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24 ℃ (75.2 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.55 ℃ (90.59 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.3 ℃ (91.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 6.7. Średnia suma opadów 89.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:08 i na końcu miesiąca 13:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w czerwiec to 33.6 ℃ (92.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.7 ℃ (78.26 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.3 ℃ (91.94 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.8 ℃ (92.84 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11.1. Średnia suma opadów 134.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:24 i na końcu miesiąca 13:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w lipiec to 34 ℃ (93.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.7 ℃ (78.26 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.8 ℃ (92.84 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.75 ℃ (92.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 8.7. Średnia suma opadów 57.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:18 i na końcu miesiąca 13:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w sierpień to 33.5 ℃ (92.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.75 ℃ (92.75 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.4 ℃ (92.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.9. Średnia suma opadów 107.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:53 i na końcu miesiąca 12:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w wrzesień to 33.3 ℃ (91.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.4 ℃ (92.12 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 13.9. Średnia suma opadów 227.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:19 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w październik to 31.5 ℃ (88.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.6 ℃ (76.28 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.4 ℃ (90.32 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 16. Średnia suma opadów 221.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:43 i na końcu miesiąca 11:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w listopad to 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.5 ℃ (72.5 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.8 ℃ (87.44 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.3 ℃ (84.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 12.3. Średnia suma opadów 129.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:11 i na końcu miesiąca 10:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Yucatán Peninsula w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Yucatán Peninsula w grudzień to 28.5 ℃ (83.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.3 ℃ (70.34 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.3 ℃ (84.74 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.65 ℃ (83.57 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.5. Średnia suma opadów 97 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:52 i na końcu miesiąca 10:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Yucatán Peninsula w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Cancuntemperatura: - najwyższa temperatura: 28.5 ℃ (83.3 ℉)najniższa temperatura: 21.3 ℃ (70.34 ℉)opady: 97mmdeszcz deszcz dni: 10.5
Cozumeltemperatura: - najwyższa temperatura: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najniższa temperatura: 20.7 ℃ (69.26 ℉)opady: 106.5mmdeszcz deszcz dni: 9.9
Meridatemperatura: - najwyższa temperatura: 30.6 ℃ (87.08 ℉)najniższa temperatura: 17.3 ℃ (63.14 ℉)opady: 47.8mmdeszcz deszcz dni: 4.5
Villahermosatemperatura: - najwyższa temperatura: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najniższa temperatura: 20.7 ℃ (69.26 ℉)opady: 162.6mmdeszcz deszcz dni: 10.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.