Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Yucatán Peninsula

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Yucatán Peninsula? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Severní Amerika - Mexiko - Yucatán Peninsula

Yucatán Peninsula - jaké počasí lze čekat

Yucatán Peninsula je součástí země Mexiko. Klima Mexika je pestré, někde je tropické, někde pouštní. Na severu můžete očekávat v zimě nižší teploty a méně dešťů v průběhu roku. Na jihu jsou teploty relativně konstantní celoročně. Měli byste ale vždy zvážit výšku místa, kam plánujete jít. Většina země má od června do října období dešťů.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Akumal, Bacalar, Campeche, Cancún, Cardenás, Catazajá, Cañón del Sumidero, Champotón, Chetumal, Chiapas, Chichen Itza, Ciudad del Carmen, Coba, Comitán, Costa Maya, Cozumel, Cuzamá, Ek Balam, El Castaño, Emiliano Zapata, Escárcega, Holbox, Hopelchén, Isla Mujeres, Izamal, Laguna Miramar, Mahahual, Mayan Riviera, Mérida, Ocosingo, Palenque, Paraíso, Playa del Carmen, Progreso, Puerto Morelos, Punta Allen, Quintana Roo, Reserva de la Biósfera Calakmul, San Cristóbal de las Casas, San Juan Chamula, Tabasco, Tapachula, Toniná, Tulum, Tuxtla Gutiérrez, Uxmal, Valladolid, Villahermosa, Xcalak, Xpujil, Yucatán.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Cancun a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 34 ℃ (93.2 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Nejchladnější měsíc je zde únor, průměrná maximální teplota 28.4 ℃ (83.12 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 16. Nejméně deštivý měsíc zde je duben, průměrný počet deštivých dnů je 4.

Při cestování, jehož cílem je Yucatán Peninsula, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Mexiko je Volcan Pico de Orizaba (5636 m) a nejnižší bod je Laguna Salada (-10 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Yucatán Peninsula. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci leden je 28.8 ℃ (83.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21 ℃ (69.8 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.65 ℃ (83.57 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 10.6. Průměrné srážky jsou 136.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:59 a na konci měsíce 11:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci únor je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.6 ℃ (85.28 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 5.5. Průměrné srážky jsou 45.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:26 a na konci měsíce 11:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci březen je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.6 ℃ (85.28 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 5.5. Průměrné srážky jsou 51.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:01 a na konci měsíce 12:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci duben je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.45 ℃ (88.61 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.55 ℃ (90.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 4. Průměrné srážky jsou 38 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:38 a na konci měsíce 12:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci květen je 33 ℃ (91.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24 ℃ (75.2 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.55 ℃ (90.59 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.3 ℃ (91.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 6.7. Průměrné srážky jsou 89.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:08 a na konci měsíce 13:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci červen je 33.6 ℃ (92.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.3 ℃ (91.94 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.8 ℃ (92.84 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11.1. Průměrné srážky jsou 134.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:24 a na konci měsíce 13:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci červenec je 34 ℃ (93.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.8 ℃ (92.84 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.75 ℃ (92.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 8.7. Průměrné srážky jsou 57.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:18 a na konci měsíce 13:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci srpen je 33.5 ℃ (92.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.75 ℃ (92.75 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.4 ℃ (92.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.9. Průměrné srážky jsou 107.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:53 a na konci měsíce 12:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci září je 33.3 ℃ (91.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.4 ℃ (92.12 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.4 ℃ (90.32 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 13.9. Průměrné srážky jsou 227.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:19 a na konci měsíce 12:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci říjen je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.4 ℃ (90.32 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 16. Průměrné srážky jsou 221.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:43 a na konci měsíce 11:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci listopad je 30.1 ℃ (86.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.8 ℃ (87.44 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.3 ℃ (84.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 12.3. Průměrné srážky jsou 129.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:11 a na konci měsíce 10:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Yucatán Peninsula - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Yucatán Peninsula v měsíci prosinec je 28.5 ℃ (83.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.3 ℃ (84.74 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.65 ℃ (83.57 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.5. Průměrné srážky jsou 97 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:52 a na konci měsíce 10:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Yucatán Peninsula. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Cancunteplota: - nejvyšší teplota: 28.5 ℃ (83.3 ℉)nejnižší teplota: 21.3 ℃ (70.34 ℉)srážky: 97mmdeštivé dny: 10.5
Cozumelteplota: - nejvyšší teplota: 28.7 ℃ (83.66 ℉)nejnižší teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)srážky: 106.5mmdeštivé dny: 9.9
Meridateplota: - nejvyšší teplota: 30.6 ℃ (87.08 ℉)nejnižší teplota: 17.3 ℃ (63.14 ℉)srážky: 47.8mmdeštivé dny: 4.5
Villahermosateplota: - nejvyšší teplota: 29.1 ℃ (84.38 ℉)nejnižší teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)srážky: 162.6mmdeštivé dny: 10.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.