Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Afganistan

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Afganistan? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Afganistan

Afganistan - aké počasie môžete očakávať

Klíma Afganistanu je suchá až zpola suchá, môžete očakávať chladné zimy a horúce leto. Zrážky sú veľmi vzácne a môžete očakávať hlavne v severných vysočinách v marci a apríli. V nížinách sú dažďa veľmi zriedkavé a nepredvídateľné.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Ai Khanoum, Bagram, Balkh, Bamiyan, Band e Amir National Park, East Afghanistan, Ghazni, Herat, Hindu Kush, Istalif, Jalalabad, Jam, Kabul, Kandahar, Kunduz, Maimana, Mazar e Sharif, Northeast Afghanistan, Northwest Afghanistan, Nuristan, Panjshir Valley, Salang Pass, Shamali Plain, Sheberghan, South Afghanistan, Wakhan Corridor, West Afghanistan.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -7.1 ℃ (19.22 ℉).

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Afganistan, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Noshak (7492 m) a najnižší bod je Amu Darya (258 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Afganistan. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci Január je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.1 ℃ (19.22 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.7 ℃ (44.06 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.15 ℃ (41.27 ℉). Priemerné zrážky sú 34.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:05 a na konci mesiaca 10:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci Február je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.4 ℃ (22.28 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.15 ℃ (41.27 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.2 ℃ (48.56 ℉). Priemerné zrážky sú 60 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:55 a na konci mesiaca 11:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci Marec je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Priemerné zrážky sú 69 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci Apríl je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.1 ℃ (42.98 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.9 ℃ (71.42 ℉). Priemerné zrážky sú 73.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:03 a na konci mesiaca 13:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci Máj je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.9 ℃ (71.42 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Priemerné zrážky sú 23.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:58 a na konci mesiaca 14:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci Jún je 31.1 ℃ (87.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.35 ℃ (88.43 ℉). Priemerné zrážky sú 1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:27 a na konci mesiaca 14:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci Júl je 31.6 ℃ (88.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.35 ℃ (88.43 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerné zrážky sú 6.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:16 a na konci mesiaca 13:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci August je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.7 ℃ (89.06 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30 ℃ (86 ℉). Priemerné zrážky sú 1.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:31 a na konci mesiaca 13:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci September je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30 ℃ (86 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Priemerné zrážky sú 1.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:30 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci Október je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.25 ℃ (66.65 ℉). Priemerné zrážky sú 3.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:26 a na konci mesiaca 10:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci November je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1 ℃ (30.2 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.25 ℃ (66.65 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.15 ℃ (53.87 ℉). Priemerné zrážky sú 18.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:28 a na konci mesiaca 10:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Afganistan - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Afganistan v mesiaci December je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.5 ℃ (23.9 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.15 ℃ (53.87 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.7 ℃ (44.06 ℉). Priemerné zrážky sú 21.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:53 a na konci mesiaca 9:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Afganistan. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Faizabadteplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)najvyššia teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)najnižšia teplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)zrážky: 33.5mmdaždivé dni: -
Shebirghanteplota: 6.1 ℃ (42.98 ℉)najvyššia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najnižšia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)zrážky: 29.1mmdaždivé dni: -
Mazar I Sharifteplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)najvyššia teplota: 11.4 ℃ (52.52 ℉)najnižšia teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)zrážky: 22.2mmdaždivé dni: -
Kunduzteplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najvyššia teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)najnižšia teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)zrážky: 28.4mmdaždivé dni: -
Mimanateplota: 5.3 ℃ (41.54 ℉)najvyššia teplota: 11.4 ℃ (52.52 ℉)najnižšia teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)zrážky: 44.9mmdaždivé dni: -
North Salangteplota: -7.1 ℃ (19.22 ℉)najvyššia teplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)najnižšia teplota: -10.4 ℃ (13.28 ℉)zrážky: 106.4mmdaždivé dni: -
Jabul Sarajteplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najvyššia teplota: 9.3 ℃ (48.74 ℉)najnižšia teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)zrážky: 37mmdaždivé dni: -
Qala I Nowteplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najvyššia teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)najnižšia teplota: -0.2 ℃ (31.64 ℉)zrážky: 53.6mmdaždivé dni: -
Chakhcharanteplota: -3.9 ℃ (24.98 ℉)najvyššia teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)najnižšia teplota: -10.6 ℃ (12.92 ℉)zrážky: 18.3mmdaždivé dni: -
Bamiyanteplota: -2.2 ℃ (28.04 ℉)najvyššia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)najnižšia teplota: -7.8 ℃ (17.96 ℉)zrážky: 4.2mmdaždivé dni: -
Jalalabadteplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)najvyššia teplota: 18.1 ℃ (64.58 ℉)najnižšia teplota: 4 ℃ (39.2 ℉)zrážky: 12.3mmdaždivé dni: -
Ghazniteplota: -1.2 ℃ (29.84 ℉)najvyššia teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)najnižšia teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)zrážky: 25.9mmdaždivé dni: -
Gardizteplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najvyššia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najnižšia teplota: -7 ℃ (19.4 ℉)zrážky: 33.4mmdaždivé dni: -
Khostteplota: 7 ℃ (44.6 ℉)najvyššia teplota: 15.1 ℃ (59.18 ℉)najnižšia teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)zrážky: 21.1mmdaždivé dni: -
Farahteplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najvyššia teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najnižšia teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)zrážky: 10.4mmdaždivé dni: -
Tirin Kotteplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)najvyššia teplota: 13.3 ℃ (55.94 ℉)najnižšia teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)zrážky: 30mmdaždivé dni: -
Zaranjteplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najvyššia teplota: 18.6 ℃ (65.48 ℉)najnižšia teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)zrážky: 5.1mmdaždivé dni: -
Bustteplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najvyššia teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najnižšia teplota: 1.5 ℃ (34.7 ℉)zrážky: 15mmdaždivé dni: -
Kandaharteplota: 8 ℃ (46.4 ℉)najvyššia teplota: 16.4 ℃ (61.52 ℉)najnižšia teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)zrážky: 19.7mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia