Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Afganistan

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Afganistan? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Afganistan

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Afganistan

Klimat Afganistanu jest suchy do połowy suchy, można spodziewać się mroźnych zim i gorącego lata. Opady deszczu są bardzo rzadkie i można się tego spodziewać głównie na północnych wyżynach w marcu i kwietniu. Na nizinach deszcze są bardzo rzadkie i nieprzewidywalne.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Ai Khanoum, Bagram, Balkh, Bamiyan, Band e Amir National Park, East Afghanistan, Ghazni, Herat, Hindu Kush, Istalif, Jalalabad, Jam, Kabul, Kandahar, Kunduz, Maimana, Mazar e Sharif, Northeast Afghanistan, Northwest Afghanistan, Nuristan, Panjshir Valley, Salang Pass, Shamali Plain, Sheberghan, South Afghanistan, Wakhan Corridor, West Afghanistan.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.2 ℃ (57.56 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 4.7 ℃ (40.46 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -7.1 ℃ (19.22 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Afganistan, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Noshak (7492 m) i najniższy punkt Amu Darya (258 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Afganistan. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w styczeń to 4.7 ℃ (40.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to -7.1 ℃ (19.22 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.7 ℃ (44.06 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.15 ℃ (41.27 ℉). Średnia suma opadów 34.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:05 i na końcu miesiąca 10:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w luty to 5.6 ℃ (42.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.4 ℃ (22.28 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.15 ℃ (41.27 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.2 ℃ (48.56 ℉). Średnia suma opadów 60 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:55 i na końcu miesiąca 11:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w marzec to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.9 ℃ (33.62 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.2 ℃ (48.56 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia suma opadów 69 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w kwiecień to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.1 ℃ (42.98 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16 ℃ (60.8 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.9 ℃ (71.42 ℉). Średnia suma opadów 73.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:03 i na końcu miesiąca 13:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w maj to 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.9 ℃ (71.42 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.85 ℃ (82.13 ℉). Średnia suma opadów 23.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:58 i na końcu miesiąca 14:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w czerwiec to 31.1 ℃ (87.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.85 ℃ (82.13 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Średnia suma opadów 1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:27 i na końcu miesiąca 14:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w lipiec to 31.6 ℃ (88.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.3 ℃ (59.54 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia suma opadów 6.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:16 i na końcu miesiąca 13:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w sierpień to 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.7 ℃ (89.06 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30 ℃ (86 ℉). Średnia suma opadów 1.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:31 i na końcu miesiąca 13:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w wrzesień to 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.6 ℃ (49.28 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30 ℃ (86 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.55 ℃ (77.99 ℉). Średnia suma opadów 1.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:30 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w październik to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.1 ℃ (39.38 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.55 ℃ (77.99 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.25 ℃ (66.65 ℉). Średnia suma opadów 3.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:26 i na końcu miesiąca 10:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w listopad to 15.6 ℃ (60.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1 ℃ (30.2 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.25 ℃ (66.65 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.15 ℃ (53.87 ℉). Średnia suma opadów 18.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:28 i na końcu miesiąca 10:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Afganistan w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Afganistan w grudzień to 8.7 ℃ (47.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.5 ℃ (23.9 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.15 ℃ (53.87 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.7 ℃ (44.06 ℉). Średnia suma opadów 21.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:53 i na końcu miesiąca 9:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Afganistan w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Faizabadtemperatura: 3.4 ℃ (38.12 ℉)najwyższa temperatura: 10.4 ℃ (50.72 ℉)najniższa temperatura: -1.3 ℃ (29.66 ℉)opady: 33.5mmdeszcz deszcz dni: -
Shebirghantemperatura: 6.1 ℃ (42.98 ℉)najwyższa temperatura: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najniższa temperatura: 2.1 ℃ (35.78 ℉)opady: 29.1mmdeszcz deszcz dni: -
Mazar I Shariftemperatura: 5.6 ℃ (42.08 ℉)najwyższa temperatura: 11.4 ℃ (52.52 ℉)najniższa temperatura: 0.6 ℃ (33.08 ℉)opady: 22.2mmdeszcz deszcz dni: -
Kunduztemperatura: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najwyższa temperatura: 10.1 ℃ (50.18 ℉)najniższa temperatura: 0.6 ℃ (33.08 ℉)opady: 28.4mmdeszcz deszcz dni: -
Mimanatemperatura: 5.3 ℃ (41.54 ℉)najwyższa temperatura: 11.4 ℃ (52.52 ℉)najniższa temperatura: 0.9 ℃ (33.62 ℉)opady: 44.9mmdeszcz deszcz dni: -
North Salangtemperatura: -7.1 ℃ (19.22 ℉)najwyższa temperatura: -3.6 ℃ (25.52 ℉)najniższa temperatura: -10.4 ℃ (13.28 ℉)opady: 106.4mmdeszcz deszcz dni: -
Jabul Sarajtemperatura: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najwyższa temperatura: 9.3 ℃ (48.74 ℉)najniższa temperatura: 1.4 ℃ (34.52 ℉)opady: 37mmdeszcz deszcz dni: -
Qala I Nowtemperatura: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najwyższa temperatura: 10.6 ℃ (51.08 ℉)najniższa temperatura: -0.2 ℃ (31.64 ℉)opady: 53.6mmdeszcz deszcz dni: -
Chakhcharantemperatura: -3.9 ℃ (24.98 ℉)najwyższa temperatura: 3.9 ℃ (39.02 ℉)najniższa temperatura: -10.6 ℃ (12.92 ℉)opady: 18.3mmdeszcz deszcz dni: -
Bamiyantemperatura: -2.2 ℃ (28.04 ℉)najwyższa temperatura: 5.6 ℃ (42.08 ℉)najniższa temperatura: -7.8 ℃ (17.96 ℉)opady: 4.2mmdeszcz deszcz dni: -
Jalalabadtemperatura: 10.3 ℃ (50.54 ℉)najwyższa temperatura: 18.1 ℃ (64.58 ℉)najniższa temperatura: 4 ℃ (39.2 ℉)opady: 12.3mmdeszcz deszcz dni: -
Ghaznitemperatura: -1.2 ℃ (29.84 ℉)najwyższa temperatura: 5.9 ℃ (42.62 ℉)najniższa temperatura: -5.9 ℃ (21.38 ℉)opady: 25.9mmdeszcz deszcz dni: -
Gardiztemperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)najwyższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najniższa temperatura: -7 ℃ (19.4 ℉)opady: 33.4mmdeszcz deszcz dni: -
Khosttemperatura: 7 ℃ (44.6 ℉)najwyższa temperatura: 15.1 ℃ (59.18 ℉)najniższa temperatura: 0.6 ℃ (33.08 ℉)opady: 21.1mmdeszcz deszcz dni: -
Farahtemperatura: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najwyższa temperatura: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najniższa temperatura: 1.7 ℃ (35.06 ℉)opady: 10.4mmdeszcz deszcz dni: -
Tirin Kottemperatura: 5.8 ℃ (42.44 ℉)najwyższa temperatura: 13.3 ℃ (55.94 ℉)najniższa temperatura: -1 ℃ (30.2 ℉)opady: 30mmdeszcz deszcz dni: -
Zaranjtemperatura: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najwyższa temperatura: 18.6 ℃ (65.48 ℉)najniższa temperatura: 1.3 ℃ (34.34 ℉)opady: 5.1mmdeszcz deszcz dni: -
Busttemperatura: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najwyższa temperatura: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najniższa temperatura: 1.5 ℃ (34.7 ℉)opady: 15mmdeszcz deszcz dni: -
Kandahartemperatura: 8 ℃ (46.4 ℉)najwyższa temperatura: 16.4 ℃ (61.52 ℉)najniższa temperatura: 1.6 ℃ (34.88 ℉)opady: 19.7mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.