Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Stany Zjednoczone

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Stany Zjednoczone? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Ameryka Północna - Stany Zjednoczone

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Stany Zjednoczone

Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Ponieważ Stany Zjednoczone ma naprawdę duży obszar, poniższe informacje odnoszą się głównie do obszaru wokół stolicy tego kraju. Aby wyświetlić informacje o innych miejscach, wybierz jeden z tych obszarów.: Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, California, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia (state), Hawaii, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, New York (state), North Carolina, North Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, South Dakota, Tennessee, Texas, Utah, Vermont, Virginia, Washington (state), West Virginia, Wisconsin, Wyoming, Waszyngton DC (szczegóły na temat pogody są poniżej).

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 19 ℃ (66.2 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 5.9 ℃ (42.62 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -4.2 ℃ (24.44 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.6.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Stany Zjednoczone, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Stany Zjednoczone. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w styczeń to 5.9 ℃ (42.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.2 ℃ (24.44 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.05 ℃ (44.69 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.1 ℃ (44.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 9.8. Średnia suma opadów 66.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:44 i na końcu miesiąca 10:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w luty to 8.3 ℃ (46.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3 ℃ (26.6 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.1 ℃ (44.78 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.9 ℃ (51.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9. Średnia suma opadów 68 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:43 i na końcu miesiąca 11:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w marzec to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.7 ℃ (33.26 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.9 ℃ (51.62 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.45 ℃ (61.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 10.4. Średnia suma opadów 84.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w kwiecień to 19.4 ℃ (66.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.8 ℃ (42.44 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.45 ℃ (61.61 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.95 ℃ (71.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 10.9. Średnia suma opadów 88.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:13 i na końcu miesiąca 13:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w maj to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.95 ℃ (71.51 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.9. Średnia suma opadów 114 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:17 i na końcu miesiąca 14:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w czerwiec to 28.9 ℃ (84.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.7 ℃ (80.06 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11. Średnia suma opadów 100.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:52 i na końcu miesiąca 14:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w lipiec to 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19 ℃ (66.2 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.7. Średnia suma opadów 92.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:39 i na końcu miesiąca 14:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w sierpień to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.9 ℃ (87.62 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.65 ℃ (83.57 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.2. Średnia suma opadów 89.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:46 i na końcu miesiąca 13:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w wrzesień to 26.8 ℃ (80.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.65 ℃ (83.57 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.4 ℃ (74.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.9. Średnia suma opadów 100.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:35 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w październik to 20 ℃ (68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.8 ℃ (44.24 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.4 ℃ (74.12 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.1 ℃ (62.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7.6. Średnia suma opadów 82.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:20 i na końcu miesiąca 10:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w listopad to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2 ℃ (35.6 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.1 ℃ (62.78 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.2 ℃ (52.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 9.2. Średnia suma opadów 86.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:11 i na końcu miesiąca 9:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Stany Zjednoczone w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Stany Zjednoczone w grudzień to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.6 ℃ (27.32 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.2 ℃ (52.16 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.05 ℃ (44.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.1. Średnia suma opadów 77.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:29 i na końcu miesiąca 9:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Stany Zjednoczone w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Washington DCtemperatura: - najwyższa temperatura: 8.2 ℃ (46.76 ℉)najniższa temperatura: -2.6 ℃ (27.32 ℉)opady: 77.1mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.