Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Benin

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Benin? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Afrika - Benin

Benin - aké počasie môžete očakávať

Klima Benin je tropická, horúca, vlhká južná a zpola suchá na severe. Benin má dve daždivé a dve suché obdobia, dažďové sezóny od apríla do júla a od septembra do novembra. Suché sezóny sú od decembra do apríla a od júla do septembra. Môžete očakávať vysoké teploty a vlhkosť pozdĺž pobrežia.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abomey, Aguegue, Avrankou, Cotonou, Dangbo, Djougou, Gogounou, Grand Popo, Kétou, Malanville, Natitingou, Northern Benin, Ouidah, Parakou, Pendjari National Park, Porto Novo, Southern Benin, Tanguiéta.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je #x# - Prehľad:, priemerná teplota je -3200 ℃ (-5728 ℉). Najchladnejší mesiac tu je #x# - Prehľad:, priemerná teplota je 3200 ℃ (5792 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 11. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 1.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Benin, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mont Sokbaro (658 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine nie sú veľké rozdiely v nadmorských výškach. Nadmorská výška však ovplyvňuje počasie aj napriek tomu. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Benin. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - Január - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:47 a na konci mesiaca 11:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - Február - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - Marec - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:05 a na konci mesiaca 12:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - Apríl - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:15 a na konci mesiaca 12:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - Máj - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:24 a na konci mesiaca 12:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - Jún - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:29 a na konci mesiaca 12:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - Júl - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:27 a na konci mesiaca 12:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - August - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:20 a na konci mesiaca 12:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - September - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:10 a na konci mesiaca 12:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - Október - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - November - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:50 a na konci mesiaca 11:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Benin - December - je toto: Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:45 a na konci mesiaca 11:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Benin. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Cotonouteplota: - najvyššia teplota: 34.5 ℃ (94.1 ℉)najnižšia teplota: 28.1 ℃ (82.58 ℉)zrážky: 18.7mmdaždivé dni: 2
Bohiconteplota: - najvyššia teplota: 38.4 ℃ (101.12 ℉)najnižšia teplota: 16.6 ℃ (61.88 ℉)zrážky: 13.4mmdaždivé dni: 1
Kanditeplota: - najvyššia teplota: 39.4 ℃ (102.92 ℉)najnižšia teplota: 11.7 ℃ (53.06 ℉)zrážky: 0mmdaždivé dni: 0
Kerouteplota: - najvyššia teplota: 42.5 ℃ (108.5 ℉)najnižšia teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)zrážky: 0mmdaždivé dni: 2.9
Natitingouteplota: - najvyššia teplota: 38.9 ℃ (102.02 ℉)najnižšia teplota: 14.5 ℃ (58.1 ℉)zrážky: 0.4mmdaždivé dni: 0
Ouidahteplota: - najvyššia teplota: 38.9 ℃ (102.02 ℉)najnižšia teplota: 20.3 ℃ (68.54 ℉)zrážky: 8.6mmdaždivé dni: 1
Parakouteplota: - najvyššia teplota: 39.4 ℃ (102.92 ℉)najnižšia teplota: 14.9 ℃ (58.82 ℉)zrážky: 2.4mmdaždivé dni: 0
Porgateplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 0.6mmdaždivé dni: 0
Porto Novoteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 6.3mmdaždivé dni: 1
Saveteplota: - najvyššia teplota: 39.1 ℃ (102.38 ℉)najnižšia teplota: 13.2 ℃ (55.76 ℉)zrážky: 3.7mmdaždivé dni: 1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.