Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Benin

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Benin? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Benin

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Benin

Klimat Beninu jest tropikalny, gorący, wilgotny na południu i na pół suchy na północy. Benin ma dwie deszczowe i dwie suche pory roku, pory deszczowe od kwietnia do lipca i od września do listopada. Pory suche występują od grudnia do kwietnia i od lipca do września. Możesz spodziewać się wysokich temperatur i wilgotności wzdłuż wybrzeża.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Abomey, Aguegue, Avrankou, Cotonou, Dangbo, Djougou, Gogounou, Grand Popo, Kétou, Malanville, Natitingou, Northern Benin, Ouidah, Parakou, Pendjari National Park, Porto Novo, Southern Benin, Tanguiéta.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest #x# - Przegląd:, średnia temperatura jest -3200 ℃ (-5728 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest #x# - Przegląd:, średnia temperatura jest 3200 ℃ (5792 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 11. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Benin, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mont Sokbaro (658 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc nie ma dużych różnic w wysokościach w tym kraju. Ale wysokość wpływa nawet na pogodę. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Benin. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Benin w styczeń jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:47 i na końcu miesiąca 11:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Benin w luty jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Benin w marzec jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:05 i na końcu miesiąca 12:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Benin w kwiecień jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:15 i na końcu miesiąca 12:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Benin w maj jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:24 i na końcu miesiąca 12:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Benin w czerwiec jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:29 i na końcu miesiąca 12:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Benin w lipiec jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:27 i na końcu miesiąca 12:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Benin w sierpień jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:20 i na końcu miesiąca 12:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Benin w wrzesień jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:10 i na końcu miesiąca 12:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Benin w październik jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Benin w listopad jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:50 i na końcu miesiąca 11:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Benin w grudzień jest taka: Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:45 i na końcu miesiąca 11:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Benin w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Cotonoutemperatura: - najwyższa temperatura: 34.5 ℃ (94.1 ℉)najniższa temperatura: 28.1 ℃ (82.58 ℉)opady: 18.7mmdeszcz deszcz dni: 2
Bohicontemperatura: - najwyższa temperatura: 38.4 ℃ (101.12 ℉)najniższa temperatura: 16.6 ℃ (61.88 ℉)opady: 13.4mmdeszcz deszcz dni: 1
Kanditemperatura: - najwyższa temperatura: 39.4 ℃ (102.92 ℉)najniższa temperatura: 11.7 ℃ (53.06 ℉)opady: 0mmdeszcz deszcz dni: 0
Keroutemperatura: - najwyższa temperatura: 42.5 ℃ (108.5 ℉)najniższa temperatura: 5.8 ℃ (42.44 ℉)opady: 0mmdeszcz deszcz dni: 2.9
Natitingoutemperatura: - najwyższa temperatura: 38.9 ℃ (102.02 ℉)najniższa temperatura: 14.5 ℃ (58.1 ℉)opady: 0.4mmdeszcz deszcz dni: 0
Ouidahtemperatura: - najwyższa temperatura: 38.9 ℃ (102.02 ℉)najniższa temperatura: 20.3 ℃ (68.54 ℉)opady: 8.6mmdeszcz deszcz dni: 1
Parakoutemperatura: - najwyższa temperatura: 39.4 ℃ (102.92 ℉)najniższa temperatura: 14.9 ℃ (58.82 ℉)opady: 2.4mmdeszcz deszcz dni: 0
Porgatemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 0.6mmdeszcz deszcz dni: 0
Porto Novotemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 6.3mmdeszcz deszcz dni: 1
Savetemperatura: - najwyższa temperatura: 39.1 ℃ (102.38 ℉)najniższa temperatura: 13.2 ℃ (55.76 ℉)opady: 3.7mmdeszcz deszcz dni: 1
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.