Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Benin

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Benin? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Afrika - Benin

Benin - jaké počasí lze čekat

Klima Benina je tropické, horké, vlhké na jih a polovina suchá na severu. Benin má dvě deštivé a dvě suché období, období dešťů od dubna do července a od září do listopadu. Suché období jsou od prosince do dubna a od července do září. Můžete očekávat vysoké teploty a vlhkost podél pobřeží.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abomey, Aguegue, Avrankou, Cotonou, Dangbo, Djougou, Gogounou, Grand Popo, Kétou, Malanville, Natitingou, Northern Benin, Ouidah, Parakou, Pendjari National Park, Porto Novo, Southern Benin, Tanguiéta.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde #x# - Přehled:, průměrná teplota je -3200 ℃ (-5728 ℉). Nejchladnější měsíc je zde #x# - Přehled:, průměrná teplota je 3200 ℃ (5792 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 11. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 1.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Benin, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Mont Sokbaro (658 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v této zemi neexistují velké rozdíly v nadmořských výškách. Ale nadmořská výška ovlivňuje počasí i tak. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Benin. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Benin - leden - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:47 a na konci měsíce 11:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Benin - únor - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:54 a na konci měsíce 11:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Benin - březen - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:05 a na konci měsíce 12:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Benin - duben - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:15 a na konci měsíce 12:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Benin - květen - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:24 a na konci měsíce 12:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Benin - červen - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:29 a na konci měsíce 12:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Benin - červenec - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:27 a na konci měsíce 12:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Benin - srpen - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:20 a na konci měsíce 12:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

září

Typické (obvyklé) počasí - Benin - září - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:10 a na konci měsíce 12:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Benin - říjen - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:59 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Benin - listopad - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:50 a na konci měsíce 11:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Benin - prosinec - je toto: Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:45 a na konci měsíce 11:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Benin. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Cotonouteplota: - nejvyšší teplota: 34.5 ℃ (94.1 ℉)nejnižší teplota: 28.1 ℃ (82.58 ℉)srážky: 18.7mmdeštivé dny: 2
Bohiconteplota: - nejvyšší teplota: 38.4 ℃ (101.12 ℉)nejnižší teplota: 16.6 ℃ (61.88 ℉)srážky: 13.4mmdeštivé dny: 1
Kanditeplota: - nejvyšší teplota: 39.4 ℃ (102.92 ℉)nejnižší teplota: 11.7 ℃ (53.06 ℉)srážky: 0mmdeštivé dny: 0
Kerouteplota: - nejvyšší teplota: 42.5 ℃ (108.5 ℉)nejnižší teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)srážky: 0mmdeštivé dny: 2.9
Natitingouteplota: - nejvyšší teplota: 38.9 ℃ (102.02 ℉)nejnižší teplota: 14.5 ℃ (58.1 ℉)srážky: 0.4mmdeštivé dny: 0
Ouidahteplota: - nejvyšší teplota: 38.9 ℃ (102.02 ℉)nejnižší teplota: 20.3 ℃ (68.54 ℉)srážky: 8.6mmdeštivé dny: 1
Parakouteplota: - nejvyšší teplota: 39.4 ℃ (102.92 ℉)nejnižší teplota: 14.9 ℃ (58.82 ℉)srážky: 2.4mmdeštivé dny: 0
Porgateplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 0.6mmdeštivé dny: 0
Porto Novoteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 6.3mmdeštivé dny: 1
Saveteplota: - nejvyšší teplota: 39.1 ℃ (102.38 ℉)nejnižší teplota: 13.2 ℃ (55.76 ℉)srážky: 3.7mmdeštivé dny: 1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.