Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Bolívia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Bolívia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Južná Amerika - Bolívia

Bolívia - aké počasie môžete očakávať

Klíma Bolívie sa výrazne líši nadmorskou výškou. Môžete očakávať vlhké a tropické počasie na niektorých miestach, ale chladné a suché na iných miestach, dokonca aj polárne v západných Andách. Letá sú zvyčajne teplé a vlhké na východe, ale suché na západe. Zimy sú zvyčajne veľmi studené na západe.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Altiplano, Atocha, Beni, Chacaltaya, Challapampa, Challapata, Chochís, Chuquisaca, Cochabamba, Concepción, Copacabana, Cordillera de los Frailes, Coroico, Desaguadero, Guayaramerín, Huayna Potosí, Isla de la Luna, Isla del Sol, La Paz, Llallagua, Madidi National Park, Noel Kempff Mercado National Park, Oruro, Pando, Potosí, Puerto Quijarro, Puerto Suárez, Quillacollo, Quime, Riberalta, Rurrenabaque, Sajama National Park, Salar de Uyuni, Samaipata, San Borja, San Ignacio de Velasco, San Javier, San José de Chiquitos, San Juan, San Miguel de Velasco, San Miguel del Bala, San Pedro de Quemes, San Rafael de Velasco, Santa Ana de Velasco, Santa Cruz, Santiago de Chiquitos, Sorata, Sub Andean Bolivia, Sucre, Tarabuco, Tarata, Tarija, Tiwanaku, Torotoro National Park, Trinidad, Tropical Lowlands, Tupiza, Uyuni, Yampupata, Yumani.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Február, priemerná maximálna teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Jún, priemerná maximálna teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 28.7. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 3.5.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Bolívia, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Nevado Sajama (6542 m) a najnižší bod je Rio Paraguay (90 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Bolívia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci Január je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 28.2. Priemerné zrážky sú 355 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:59 a na konci mesiaca 12:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci Február je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 24.2. Priemerné zrážky sú 265 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 12:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci Marec je 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.25 ℃ (57.65 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 23.2. Priemerné zrážky sú 241 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:10 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci Apríl je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.25 ℃ (55.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 22.5. Priemerné zrážky sú 174 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:43 a na konci mesiaca 11:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci Máj je 13 ℃ (55.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.25 ℃ (55.85 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 16.5. Priemerné zrážky sú 62 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:20 a na konci mesiaca 11:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci Jún je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 7.4. Priemerné zrážky sú 6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:09 a na konci mesiaca 11:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci Júl je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 3.5. Priemerné zrážky sú 3.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:13 a na konci mesiaca 11:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci August je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 10.5. Priemerné zrážky sú 15.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:31 a na konci mesiaca 11:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci September je 13 ℃ (55.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.75 ℃ (54.95 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.1 ℃ (55.58 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 18.2. Priemerné zrážky sú 100.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci Október je 13.2 ℃ (55.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.3 ℃ (55.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 23.2. Priemerné zrážky sú 140.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:24 a na konci mesiaca 12:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci November je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 28.7. Priemerné zrážky sú 265 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:50 a na konci mesiaca 12:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Bolívia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Bolívia v mesiaci December je 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 27.5. Priemerné zrážky sú 245 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:05 a na konci mesiaca 13:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.